logo Knihovny města Plzně
Obvodní knihovna Doubravka
Dneska je sobota 24.02.2018
a knihovna má  zavřeno.
free Wi-fi zóna Facebook fotogalerie videa prezentace Geocaching Instagram Foursquare KMP na Wikipedii

Doporučujeme z knižních novinek - starší

Z 15.12.2015

Čtyři zločiny, čtyři překvapivá dobrodružství. To je sbírka povídek Smutný žhář. Když se v noci u silnice zvedne z trávy zkrvavená ruka, začne vyšetřování. Napadený mladík není schopen vypovídat a do případu se plete hejtman, který má na celé věci osobní zájem. Mladý poručík Tomáš Kabátník řeší svůj první velký případ. Ten ho zavede do prostředí pražských bezdomovců Jednoho z nich totiž vyplavila řeka, ale na nešťastnou náhodu to nevypadá. Láska může mít mnoho podob. O tom svědčí i vyšetřování, které se rozběhne po nálezu těla mladé učitelky a jejího manžela. Žhářství, na kterém si vylámala zuby řada kriminalistů, nakonec vlastně vůbec nechce vyřešit mladá poručice. Tomáš Přibyl známý svými knihami o kosmonautice, zaujme jistě i v detektivním žánru. katalog.
obálka knihy
S krví na rukou a duší zatíženou vinou prchá Vanessa Michael Munroeová hrdinka dalšího ze série románů Taylor Stevensové do Džibuti, aby se tam na čas ukryla před ne zrovna legální minulostí, před odpovědností, před výčitkami svědomí. Bývalá elitní lovkyně informací teď pracuje pro místní námořní bezpečnostní tým a snaží se vyhnout jakémukoli konfliktu. Daří se jí to až do chvíle, než ji její šéf přinutí nastoupit jako člen ochranky na loď směřující do Keni. Jakmile Vanessa odhalí, co je na palubě, rozhodne se utéct – příležitost se jí naskytne v okamžiku, kdy je loď přepadena. V náhlém popudu s sebou vezme i zraněného kapitána. K jejímu překvapení se však piráti mnohem víc než o nelegální zásilku zajímají právě o něj. Vanessa však svůj Úlovek hned tak nedá, přinejmenším dokud nezjistí, co za tím vším vězí. katalog.
obálka knihy
Římská říše již téměř deset let bojuje o nadvládu na Británií. Nelítostný odpor vedený ke všemu odhodlaným vůdcem místních vzbouřených kmenů Caratacem již připravil legie a jejich muže o mnoho sil. Do provincie se nyní po letech vracejí dva nejodvážnější a nejvěrnějších vojáci – prefekt Cato a centurion Macro – aby legiím pomohli při jejich tažení. V pevnosti, nad níž mají převzít velení, je však čeká ještě krvežíznivější protivník než místní ustavičně útočící barbarské kmeny. Nejdřív totiž musejí vyrvat pevnost z rukou centuriona Querta – legionáře, který vede v odlehlých západních horách krvavou osobní válku a jemuž projevují jeho muži větší oddanost než samotnému Římu. Quertus je odhodlaný podniknout všechno, co je v jeho silách, aby oba nechtěné vetřelce zastavil. Catona a Macrona, obklopené z obou stran nepřáteli, tak čeká boj na život a na smrt. Na jeho výsledku závisí, zda na nejneklidnější hranici říše konečně zavládne mír. Krvaví havrani je již dvanáctý díl historické série s hrdiny Catem a Macronem britského autora Simona Scarrowa. Jistě ani tentokrát své fanoušky nezklame. katalog.
obálka knihy

Z 30.11.2015

V knize Call girl v utajení podává její autorka Rebecca Kadeová podrobnou zprávu o svém životě placené společnice a práci tajné agentky pro úřad manhattanského okresního návladního. Rebecca Kadeová potřebovala peníze na soudní výlohy, protože se s bývalým manželem soudila o svou dceru. A proto začala pracovat jako call girl. Postupně se dostala až k Anně Gristině, která údajně řídila multimilionový podnik s placenými společnicemi, a podílela se na jejím zatčení ... katalog.
obálka knihy
Známému spisovateli Mojmírovi hrdinovi románu Biomanžel praskne v cíli pražského maratonu aorta, a někdejší sebevědomý světák se tak na několik příštích let změní v komicky neurotického pacienta. Takovou proměnu unese jen málokterá žena, zvláště když se její choť ve slabé chvíli přizná k nevěře. Ani manželka Hedvika není výjimkou ... Nový román Michala Viewegha je volným pokračováním bestselleru Biomanželka. katalog.
obálka knihy
Sedmdesátá léta minulého století na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kasund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást ... Novinka od Jo Nesbøa. Volné pokračování bestselleru Půlnoční slunce, Půlnoční slunce II. Krev na svěhu právě dorazila. katalog.
obálka knihy

Z 18.11.2015

Maggie, kterou po smrti rodičů vychovávala teta v Americe, vystudovala matematiku a připravovala se na doktorandský program. Ale pak musela kvůli pozůstalosti po babičce odjet do Londýna, kde ji zastihl vstup Anglie do druhé světové války. Podařilo se jí získat místo sekretářky Winstona Churchilla a brzy dostala příležitost prokázat i své matematické schopnosti a začala pracovat pro tajnou službu. Jako vyškolená agentka MI-5 očekávala, že pro svou bystrou mysl, silnou vůli a matematické nadání pojede jako špionka do zahraničí. Byla však vybrána, aby v pokračující válce dohlížela na bezpečí hradu Windsor a jeho obyvatel. Oficiálně se stala učitelkou princezny Alžběty. Brzy pochopila, že tato mise je mnohem nebezpečnější, než očekávala. Špionka princezny Alžběty je dalším z případů Maggie Hopeové, hrdinky detektivní série od oblíbené americké autorky Susan Elie MacNealové. Máte-li rádi silné hrdinky a válečné příběhy, je tento detektivní román pro vás to pravé. katalog.
obálka knihy
Hrdinové nového románu S láskou Rosie, Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a „poklad na konci duhy“. Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci? To zjistíte po přečtení nové knížky jedné z nejúspěšnějších irských autorek Cecelie Ahernové. katalog.
obálka knihy
Román Herečka vtáhne čtenáře do vzrušujícího života slavné herečky Žofie Beladové, která si odmalička přála dostat se z okresního zapadákova, kde se nic neděje a místním drbnám nic neunikne. Příběh se rozvíjí z docela obyčejných životních souvislostí, a vše, co Žofie dokázala, připomíná dobrodružné hledání štěstí. Našla ho v lidech, které měla ráda, přestože se v nich mnohokrát i zklamala. Dlouho a netrpělivě očekáváný román Magdy Váňové vypráví o tom, že vše se opakuje a že štěstí přichází samo a nečekaně. katalog.
obálka knihy

Z 3.11.2015

Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství? V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje ho věda a technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odborářích dostává i do Saint-Malo. Chvíle osudového setkání se blíží … Zda-li má kritika pravdu a Jsou světla, která nehasnou je vskutku nejlepší kniha amerického spisovatele Anthonyho Doerra můžete zjistit právě teď. katalog.
obálka knihy
Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé ... Myslíme, že k tomu není co dodat: Syn, dlouho a netrpělivě očekáváná novinka nejúspěšnějšího současného norského autora Jo Nesbøa je zde! katalog.
obálka knihy
První a jediný deník, který napsal dosud zadržovaný vězeň z Guantánama. Mohamedou Ould Slahi je od roku 2002 vězněný v internačním táboře v kubánském zálivu Guantánamo. Spojené státy americké proti němu za celou dobu nevznesly jediné obvinění. V březnu 2010 nařídil federální soudce jeho propuštění, ale americká vláda toto rozhodnutí napadla. Zdá se, že Spojené státy nehodlají Slahího jen tak nechat jít. Tři roky po svém zadržení začal psát Sláhí deník, ve kterém popisuje svůj život před tím, než zmizel v americké vazbě, „svoji nekonečnou cestu světem“ plným věznění a výslechů a svůj každodenní život guantánamského vězně. Jeho deník není jen živou ukázkou justičního omylu, ale i hlubokým osobním pojednáním ¬– děsivým, temně humorným i překvapivě laskavým. Deník z Guantánama je dokumentem velkého historického významu, zároveň je však poutavým a nesmírně odvážným čtením. katalog.
obálka knihy

Z 19.10.2015

Milovaný vůdce je kniha, která vám dá nahlédnout do zákulisí Severní Koreje. Dosud žádný příslušník severokorejské elity nepopsal tak detailně vnitřní fungování tohoto totalitního státu a jeho propagandistického aparátu. Čang Čin-song měl coby severokorejský oficiální básník báječný život, dokud se ovšem neztratila přísně zakázaná kniha, kterou půjčil svému příteli. Mezinárodní bestseller, ve kterém autor zachycuje nejen život v Severní Koreji, ale i svůj neuvěřitelný útěk na svobodu. katalog.
obálka knihy
Je pozdní léto roku 1944 a v oblasti Pečenga na severu Finska probíhá laponská válka. Osiřelá nemanželská dcera šamanky je vysmívaná a respektovaná zároveň – je to Porodní bába. Její život, to jsou cesty v nočním mrazu, pach dezinfekce a krev. Všechno se však změní, když potká nacistického důstojníka Johannese, který se „na ni podívá, jak se ještě nikdy nikdo nedíval“, a bezhlavě se do sebe zamilují. Hrdinka pak z vlastní vůle následuje německé šiky do vojenských a vězeňských táborů, kde pomáhá jako polní zdravotní sestra. Zatímco dříve však děti vítala do světa, zde se z ní stává anděl smrti a nakonec i ji semelou nemilosrdná kola dějin. Třetí román finské autorky Katji Kettu vypráví o nemožné lásce, který vznikla za nemožných okolností. katalog.
obálka knihy
Tom Robbins z pozice očitého svědka a účastníka popisuje sanfranciskou hippie vlnu a vyznává se ze svého veskrze pozitivního vztahu k psychedelikům. Vypráví, jak se z literárního kritika-samouka stal známý romanopisec, a více či méně láskyplně se zmiňuje o mnoha láskách svého života. Chcete se dočíst o satori prostřednictvím neonového golfového míčku a o tom, jak sledovat experimentální filmy Andyho Warhola coby strhující thrillery? V tom případě je knížka Tibetský broskvový koláč ta správná volba. katalog.
obálka knihy

Z 5.10.2015

Nell Hawthorneová a Kyle Calloway spolu vyrůstali od dětství. Všichni předpokládali, že se ti dva jednou dají dohromady. A ono se tak opravdu stalo. Zamilovali se do sebe. Byla to první láska se vším všudy a budoucnost byla plná příslibů - až do onoho osudného dne. Když Kyle tragicky zahyne, Nell jako by ztratila celý svůj předchozí život, vše, co měla a v co věřila. Kyleův náhlý odchod však navždy změní i jeho staršího bratra Coltona. Když se Nell s Coltonem setkávají na Kyleově pohřbu, oba jsou zranitelní jako nikdy dřív. Po roce se opět setkávají v New Yorku. Nell se ještě stále nesmířila s Kyleovou smrtí, zatímco Colton se jí snaží přiblížit. Nedaří se mu to, ale nemůže si pomoci – nedokáže na Nell zapomenout. Cestu k sobě ti dva nenacházejí snadno, oba tíží vlastní tajemství. A také pocity viny … Nový román americké autorky Jasindy Wilderové je tu pro všechny, kdo kdy ztratili milovanou bytost. Knížka Topím se v tobě je tu pro všechny co s pláčem usínali a stejně tak se budili, pro všechny co se museli naučit, že není špatné cítit se špatně.. katalog.
obálka knihy
Mladý muž Oskar Fischer, hrdina románu Libora Hőrbeho získá prestižní práci v dobře zavedené firmě. Na jedné podnikové párty se náhodně seznámí s velmi zajímavou, krásnou a bezprostřední ženou, dcerou vysoce postaveného manažera stejné firmy, Erikou Kordovou. Vytvoří se mezi nimi krásný vztah vzájemné lásky a respektu, vše graduje svatbou a narozením dcery Kláry. Přesně v momentě, kdy se Oskarovi zdá, že dosáhl na vrchol svého štěstí, začne se mu život nečekaně komplikovat... Příběh Labyrint mysli se odehrává v reálné době nynější České republiky i tehdejšího Československa a dotýká se stěžejních dobových událostí z úhlu pohledu hlavních hrdinů. katalog.
obálka knihy
Na začátku to vypadalo jen jako obyčejná profilová stránka tak jako spousta jiných na internetové seznamce. Kat Donovanová, osamělá policistka newyorského sboru, dostala předplatné na tenhle web od své kamarádky Stacy. Ale pak si Kat lépe prohlédne fotografii muže, který ji zaujal, a najednou jako by její svět kolem ní i v ní vybuchl. Ze snímku na ni hledí její bývalý snoubenec, Jeff, který jí zlomil srdce a kterého osmnáct let neviděla. A to ještě netuší, co všechno se kliknutím na jeho stránku otevře… Kat nejdříve doufá, že se možná její život od téhle chvíle začne ubírat lepším směrem. Pak ji však osloví mladý muž Brandon, který tvrdí, že jeho matka zmizela a že v tom má prsty Jeff. A z minulosti se začnou vynořovat nejet Jeffova tajemství, ale i znepokojivé otázky týkající se všech lidí, které Kat kdy milovala … Harlan Coben napsal další skvělý detektivní thriller. Chybíš mi, potěší každého milovníka žánrů a autorovy fanoušky zvlášť. katalog.
obálka knihy

Z 22.9.2015

Britský historik Orlando Figes vypráví skutečný příběh. Lva a Světlanu, milence z Moskvy, na čtrnáct let rozdělila Lvova vojenská služba a zajetí ve druhé světová válce a poté jeho věznění v táboře. Lev a Světlana si psali dopisy, které přes ostnatý drát lágru pašovali dělníci a úředníci. Mimořádně emotivní příběh knihy Navštěvuj mě ve snu líčí osudy zamilovaného páru na základě těchto dopisů, které neprošly cenzurou a jsou jediným rozsáhlým souborem zaznamenávajícím poměry v gulagu psaným v reálném čase, a nikoli jako vzpomínky. katalog.
obálka knihy
Reykjavík v létě 1972 doslova pulzuje. Celé město žije mistrovstvím světa v šachu. Když přípravy vrcholí, je v jednom z kin nalezen mrtvý mladík. Probodnutý nožem. Všichni jsou tím šokováni. Z jakého důvodu by někdo vraždil sedmnáctiletého chlapce? Má jeho tragická smrt něco do činění s tím, že se chystá Duel velmocí na šachovnici? Vydejte se s detektivy Marianem Briemem a jeho kolegou Albertem rozmotat tuto záhadu v novém románu předního islandského autora Arnaldura Indriđasona. katalog.
obálka knihy
Nanejvýš čtyři hodiny spánku je humoristický román o úskalích mateřství, stereotypu manželství a úspěšném skloubení práce s rodinou francouzské autorky Marlène Schiappové. Dvě ženy na prahu třicítky. Jedna si buduje kariéru v reklamní agentuře, druhá je na mateřské dovolené. Jedna žije v moderním bytě v Paříži, druhá v domku na předměstí. Jedna drží dietu, druhá už kila navíc nepočítá. Morgan a Emílie. Dvě dávné kamarádky, které k sobě po čase opět najdou cestu. Netrvá dlouho a jejich role se vymění. Morgan otěhotní a nezbývá jí než řešit věčné dilema úspěšných žen – kariéra versus dítě. Prožívá hektiku těhotenství spojenou s výběrem vhodné porodnice, sháněním volného místa v jeslích, nepříjemnými kontrolami u gynekoložky. Bojuje s nevolnostmi v práci a prožívá obavy z budoucnosti. Emilie se zase z domácího života snaží utéct, hledá práci, zvažuje rozvod a prožívá románek s přitažlivým hasičem... katalog.
obálka knihy

Z 8.9.2015

Láska dvou mladých lidí, která přichází jak blesk z čistého nebe, je prudká, divoká, krásná a radikální. Ale štěstí se plíživě mění v jed. Amanda je perfekcionistka posedlá dokonalostí. Pro ni existuje jen všechno, nebo nic, nezná střední cestu. Od Brava očekává nemožné, a tak se jejich vztah brzy mění v prokletí. Když se k tomu přidá zlomyslná zrada, Amanda už najednou nemůže couvnout. Stejně pečlivě jako předtím lásku nyní inscenuje smrt. Psychothriller Otrávené štěstí je víc než jen napínavá kniha. Tento román německé autorky Irmy Kraussové je četbou pro každého, kdo má zkušenosti s láskou. katalog.
obálka knihy
Dovolenkáři. To je neodolatený a vzrušující román americké autorky Emmy Straubové o tajemství a žárlivosti, které vyplavou na povrch během idylické dovolené. Manželé Postsovi se s celou početnou rodinou a přáteli vypraví na Mallorku. Důvodem je pětatřicáté výročí jejich svatby a oslava promoce dcery Sylvie. Slunný ostrov, příroda, pláže a výborné jídlo slibují perfektní únik z hektického Manhattanu. Ale všechno vždy nejde podle plánu: v průběhu dovolené, která měla být tím nejkrásnějším životním zážitkem, vycházejí na světlo stará tajemství, ponížení a křivdy z minulosti. katalog.
obálka knihy
Jane Hawkingová je první žena patrně nejznámějšího vědce současnosti Stephena Hawkinga. Tomuto dnes čtyřiasedmdesátiletému matematikovi a teoretickému fyzikovi diagnostikovali ve 21 letech neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému a dávali mu maximálně dva roky života. V knize Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem, Jane Hawkingová popisuje jejich společný život, jak se pokoušela sladit péči o svého manžela s potřebami rozrůstající rodiny, jak s ním prožívala úspěchy i neúspěchy. Bez zábran líčí i krach jejich vztahu, kdy ji Stephen opustil kvůli své ošetřovatelce a ona se provdala za rodinného přítele. Všechno vypravuje se zarážející upřímností, ale zároveň s láskou a respektem. V této mimořádně otevřené, dojemné a často i vtipné knize odhaluje autorka nejenom komplikovaná a bolestná dilemata svého prvního manželství, ale odkrývá i všudypřítomný vliv slávy a bohatství. Výsledkem je kniha plná optimismu, životní síly a vůle. katalog.
obálka knihy

Z 26.8.2015

Co když prezident Lincoln podepsal dokument, který ohrožuje současnou podobu Spojených států? A co když se ten dokument ocitl v nesprávných rukách? Září 1861. „Není všechno takové, jakým se jeví“. Tento záhadný vzkaz a k němu připojené tajemství putovaly od jednoho amerického prezidenta k druhému, až skončily v rukou Abrahama Lincolna. Na pozadí krvavých střetů občanské války se musí Lincoln rozhodnout, jak s třaskavou informací naložit: má zachránit tisíce amerických životů, anebo zabránit tomu, aby se mladý národ nenávratně rozpadl na kusy? Současnost. Vyšetřování dávných událostí z časů občanské války rozpoutá politickou bitvu mezi Bílým domem a vlivným utažským senátorem. Může s tím nějak souviset únos operativce amerického ministerstva spravedlnosti v Dánsku? Onen muž padl do rukou nebezpečného fanatika, který je posedlý božskou vizí, že právě on má uvést v život slova velkého mormonského proroka... Za daných okolností nezbývá šéfce zpravodajské služby nic jiného, než sáhnout po telefonu a zavolat svému bývalému agentovi do Kodaně. Cotton Malone se znovu vydává na životu nebezpečnou misi, nad níž se vznáší Lincolnův mýtus. Přestává být jasné, kdo je přítel a kdo nepřítel. Jisté je jediné: že v sázce je osud Spojených států amerických. Další román od mistra thrilleru Steva Berryho, jako vždy pobaví a nezklame. katalog.
obálka knihy
Scarlet, hrdinka románu Jamie McGuireové je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch. katalog.
obálka knihy
Kolik různých neuróz může vyvolat tak prostá věc, jakou je rodičovství? Víkend na sklonku léta, plážový domek a několik rodičovských párů s dětmi. Představa téměř idylická, kdyby ovšem pod povrchem nebublalo několik skrytých dramat. Hostitelka Nicole se snaží skrýt příznaky své obsedantně-kompulzivní poruchy. Muž v domácnosti Rip se těžce smiřuje se skutečností, že mu manželka kvůli kariéře odepře druhé dítě a přinutí ho tím vystoupit z rodičovské role, která se mu zalíbila. Tiffany zjišťuje, že jí sice půvab dopomohl k tomu, aby se vymanila z nouze, ale přesto se mezi lidmi z této společenské vrstvy necítí ve své kůži. Frustraci řeší tím, že nepokrytě flirtuje s Ripem a hádá se se svou nejlepší kamarádkou Leigh. Ta je v přesně opačné situaci: pochází z význačné rodiny, ale hrozí jí finanční krach a je zcela psychicky závislá na úžasné tibetské chůvě... Měl to být pohodový víkend, ale teď je z něj katalyzátor napětí, konfliktů a nedorozumění. Kniha Prořezávání zoubků americké autorky Julie Fierrové se věnuje složitým problémům nastupujícího středního věku: nestálosti přátelství, konfliktu milenecké a rodičovské lásky, touze po uznání. Především se však tento román s příjemným nadhledem zabývá bezvýhradnou láskou, kterou cítíme ke svým dětem, i když za ni platíme bezpočtem kompromisů a osobních obětí. katalog.
obálka knihy

Z 10.8.2015

Nová kniha autora kultovní série Mládí v hajzlu, C. D. Paynea, prošpikovaná paynovským ironickým nadhledem a nekorektním humorem. Colm Moran má všechno, co by si jen mohl přát: je mladý, pohledný a pochází z bohaté rodiny. Právě ukončil studium na Yale a chystá se rozjet závratnou kariéru hollywoodského producenta nezávislých filmů, ve kterých by zářila jeho krásná přítelkyně, nadějná adeptka herecké profese. Schází jen maličkost – přesvědčit otce, aby mu poskytl počáteční investici. Bohužel pan Moran starší má na věc jiný názor. Chce, aby se Colm přesunul kamsi na západní pobřeží, kde má po zemřelém strýčkovi převzít nepříliš prosperující firmu na výrobu plavek pro prostorově výraznější ženy. A tak se Colm zčistajasna ocitne v zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc, s týdenním platem, který by mu dřív nestačil ani na večeři. Ještě že tu není alespoň nouze o pohledné dívky. Vraťte se s Colmem do roku 1957, kdy hezká děvčata ještě věřila na počestnost a Nestydaté plavky, (myšleno maličké bikiny), dokázaly vyvolat na pláži pozdvižení! katalog.
obálka knihy
V románu oblíbené španělské autorky Maríi Dueñasové se prolínají a nakonec protnou osudy tří protagonistů, profesorky Blancy Pereové, jejího bývalého kolegy a krajana Andrése Fontany a amerického hispanisty Daniela Cartera, rozprostřené v prostoru i čase, mezi Španělskem a Spojenými státy, mezi přítomností a minulostí, od pátrání po zapomenutých františkánských misiích v Kalifornii přes osudy španělských republikánských intelektuálů, kteří odešli do exilu po občanské válce, až po nadčasové hledání lásky, druhých šancí a usmíření. Vydejte se s hrdiny příběhu do kalifornské Santa Cecilie na Misi zapomnění. katalog.
obálka knihy
Velká Británie je vržena do víru průmyslové revoluce. Ulicemi se pohybují rozličné párou poháněné stroje šílených vědců, ale také věci mnohem temnější - nadpřirozené bytosti... Příběh začíná v temných uličkách East Endu, kde se dva vyšetřovatelé, Liliana a Viktor Kelbyovi, snaží vypátrat zloděje, jenž z královských sbírek odcizil velmi vzácný exemplář zlatého brouka. Tito sourozenci se nedají jen tak přechytračit, a díky svým vyšetřovacím metodám se dokáží dostat i tam, kde by obyčejný detektiv dávno ztratil stopu. Steampunkový román mladé autorky Petry Slovákové, vás zavede do alternativního Londýna minulosti, kde není nouze o zákeřné vynálezy, nadpřirozené jevy, podivná úmrtí, dvorské intriky, a kde se vyskytuje i Démon z East Endu.katalog.
obálka knihy

Z 27.7.2015

Else je sedm. Její babičce je sedmdesát sedm. O Else dospělí říkají, že je na svůj věk vyzrálá, ale ve skutečnosti jim připadá otravná. O babičce tvrdí, že je ohromně čilá, i když tím myslí, že jim přijde bláznivá. Elsa je jiná než ostatní. Kromě babičky nemá žádné další kamarády, ale to jí nevadí. Babička jí totiž vypráví úžasné příběhy o kouzelné říši, kde není normální nikdo a nic a být jiný je tam největší výhodou. Jenže i v nejkrásnějších pohádkách se občas objeví zlý drak a do boje proti nepříteli se Elsa musí vydat úplně sama. Má doručit tajemný dopis a adresátovi vyřídit, že Babička pozdravuje a omlouvá se . Netuší, že přitom drží v rukou klíč k největšímu a nejdůležitějšímu dobrodružství, které se kdy v babiččině pohádkové říši odehrálo. Zábavný a napínavý příběh plný nečekaných setkání, nepravděpodobných přátelství a obrovské síly pohádek a fantazie. Další román od oblíbeného švédského autora Fredrika Backmana, autora knížky Muž jménem Ove, je tu! katalog.
obálka knihy
Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku. Jo Nesbø není jen autor bestsellerových detektivek s Harry Holem. Jeho nový román Krev na sněhu jistě potěší všechny jeho fanoušky. katalog.
obálka knihy
Cathy, hrdinka románu Do nejtemnějšího kouta, je dívka, jako každá jiná. Ráda se chodí bavit s přáteli a bezstarostně si užívá život. Všechno se ale změní, když jednoho dne narazí v klubu na šarmantního muže s nejmodřejšíma očima na světě, který se zdá být ztělesněním všeho, po čem touží. Ten se však záhy začne zlověstně měnit a kolem Cathy se utahuje smyčka násilí, pronásledování a týrání. Příběh má dvě roviny, v první se Cathy zoufale snaží uniknout svému trýzniteli, zatímco v druhé rovině, o pár let později, jsme svědky jejího boje s následky dlouhodobého týrání. Nadějí je pro ni mladý psycholog, který ji pomalu vrací zpět do života. Mezitím ale opouští brány vězení muž, který jí tolik ublížil. Kolem Cathy se začnou dít zvláštní věci; je to náhoda, výplod její mysli, nebo je za tím víc? Autorka knihy, Elizabeth Haynesová, pracovala dlouhá léta jako policejní analytička a tuto skutečnost cele zúročuje ve své spisovatelské praxi. Její prvotina Vás o tom jistě přesvědčí.katalog.
obálka knihy

Z 29.6.2015

Devadesátiletá Lída, hrdinka románu Lizucha trpící Alzheimerovou chorobou tráví stále stejné dny v domově důchodců, sama sobě anonymním člověkem. Zapomněla na všechno a na všechny, uzavřela se. Ve snech se jí však vracejí vzpomínky na dětství u Azovského moře, na totální nasazení v Německu, na muže, který ji z Reichu odvedl do Československa. Když už to vypadá, že koloběh Lídina současného života nemůže rozsvítit nic hezkého, a hlavně nikdo blízký, objeví se u ní patnáctiletá Eva s kamarádkou Káťou a tajemným herbářem nalezeným v opuštěném domě. Dívkám se podaří nejen přiblížit se k osamělé, zahořklé dámě, ale také objevit její dávnou přítelkyni Valju, s níž se v době nuceného nasazení vzájemně podporovaly, a obě kdysi nasměrovala láska do stejného moravského města. Křehký příběh spisovatelky Lenky Juráčkové zaručeně dojme, osloví a pobaví. katalog.
obálka knihy
Joachim Meyerhoff bydlí s rodiči a dvěma staršími bratry v psychiatrické léčebně, kterou řídí jeho tatínek. Díky tomu Joachim odmalička naráží na ne zcela běžné situace: na zádech ho vozí jeden z pacientů a divoce přitom zvoní na zvony, s jiným obyvatelem kliniky Joachim kreslí příčné řezy kočkou a na narozeninové oslavy nepřicházejí upjatí a sváteční hosté, nýbrž Kimberly, která jí raději sedmikrásky než dort. Když si už dospělý Joachim vybavuje zdánlivě banální a humorné historky z dětství, vysvitne ze vzniklé mozaiky trochu jiný obraz toho, jaké to (ne)bylo. A ze vzpomínek vznikla skvostná kniha s příznačným názvem Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo. katalog.
obálka knihy
Hrdina románu Audrey Megeeové, voják wehrmachtu Peter Faber, se na dálku ožení s dívkou Katharinou, kterou nikdy neviděl, aby se dostal aspoň na několik dní z východní fronty. Katharina mu dá svůj Slib kvůli důchodu válečné vdovy, který by v případě jeho smrti dostávala. Při krátkých líbánkách v Berlíně mezi nimi vznikne silný citový vztah, který jim dává naději a v následujících letech je drží nad vodou, ale v závěrečných měsících války se jim oběma sen o společném životě zhroutí. katalog.
obálka knihy

Z 16.6.2015

Prosinec v Kymlinge. Členové Hermanssonovy rodiny se scházejí, aby oslavili dohromady stopětileté výročí – otec Karl-Erik slaví 65 a nejstarší dcera Ebba 40 let. Nic se ale nedaří tak, jak to bylo naplánováno. V noci před „velkým dnem“ si Robert, černá ovce rodiny a nechvalně známá „celebrita“ z reality show „Zajatci z ostrova Koh Fuk“, vyjde na procházku a už se nikdy nevrátí. A příští noc zmizí beze stopy Ebbin syn Henrik. Jedná se o zvláštní případ, kterému má přijít na kloub italsky vyhlížející kriminální inspektor Gunnar Barbarotti. Může to být náhoda, že dva lidé ze stejné rodiny odejdou pouhý den po sobě z téhož místa? Nebo se to děje podle plánu? Existuje mezi událostmi nějaká souvislost? Na to vám odpoví nový román Muž bez psa oblíbeného norského autora Håkana Nessera. katalog.
obálka knihy
Kniha Jaro odchází na sklonku léta je tragickým příběhem erudovaného českého intelektuála Wernera Krause s hlubokými německými kořeny - otec sudetský Němec ze severních Čech, matka zámožná Češka. Hrdina příběhu byl v mládí postižen nacismem, v padesátých letech pak komunismem. Vrcholu svého vědeckého i osobního života dosahuje v "předjaří" v roce 1967 a za samotného "pražského jara" v roce 1968, které je na sklonku léta téhož roku sovětskými okupanty násilně a tvrdou ozbrojenou mocí přerušeno. Strhující román Jana Vymětala vás vtáhne zpět do šedesátých let a to jak v Československu, tak ve Francii. katalog.
obálka knihy
Románová sága Lazarovy ženy ruské autorky Mariny Stěpnové sice začíná v 19. století, ale převážně se táhne celým 20. stoletím. Svým důrazem na tragičnost na téma spalující, ničivé lásky i detailním prokreslením jednotlivých postav navazuje na tradici klasického ruského románu. Lazar Lindt je člověk bez minulosti. Po skončení první světové války se zjevuje na prahu moskevské státní univerzity s touhou studovat, matematik Sergej Alexandrovič Čaldonov v něm však rozpozná geniální talent, nabídne mu místo přednášejícího a mladíka se ujímá. Tak začíná kariéra mimořádně úspěšného a prominentního vědce, který může mít všechno, na co si vzpomene... a zároveň je sám, neboť miluje manželku svého ochránce Čaldonova. Marusja je Lazarova první a životní láska, pro ni je ovšem onen mladík synem, který se jí nikdy nenarodil. Teprve mnoho let po její smrti poznává mladičkou Galinu, jejímuž kouzlu propadne, protože mu Marusju připomíná. Mladá dívka si mocného muže vezme ze strachu a po zbytek společného života ho nenávidí. Třetí Lazarovou ženou je vnučka Lidočka, talentovaná baletka, které se po smrti obou rodičů ujímá její babička Galina, přestože ji připomíná Lindta, jež jí zkazil život... katalog.
obálka knihy

Z 2.6.2015

R. A. Salvatore předkládá další knihu ze světa Forgotten Realms. První díl nové trilogie Žoldáci, Služebník krystalu, Vás vtáhne natotata do děje tam, kde předchozí díl končil: Když prohnanému drowskému žoldákovi padne do rukou Magický krystal, zákeřný, vnímající artefakt z Planiny ledového větru, celá země by se měla třást strachy. Artemis Entreri, nejlepší zabiják v celých Říších, sleduje vše s úzkostí, protože dobře ví, že jeho pozice mezi nenáviděnými drowy je spojena s osudem jediného temného elfa, kterému se naučil důvěřovat. katalog.
obálka knihy
O čem je nový román Michaela Connelyho?. O tom, že dobrý advokát musí především umět rozpoznat své vlastní viny. Mickey Haller se po krátkém přeběhnutí na stranu obžaloby vrací ke svému původnímu řemeslu: provozuje advokátní praxi ze zadního sedadla lincolnu a čeká na lukrativní případ. Dočká se brzy. Textová zpráva s kódovým označením pro vraždu je pro něj znamením, že se vrací zpátky na výsluní, kde se hraje o obrovskou mediální pozornost a tučné šeky. Tato kauza má však jeden háček: obětí zločinu je jeho bývalá klientka, prostitutka Gloria Daytonová. A o tom všem si přečtete v knize Bohové viny. katalog.
obálka knihy
Mitsuko Aoyama, provdaná ke konci 19. století za rakousko-uherského diplomata hraběte Heinricha Coudenhove-Kalergi, byla jednou z prvních Japonek, jež přicestovaly do Evropy. Hrabě Heinrich, manžel Mitsuko, o 15 let starší než jeho žena, patřil v době na přelomu 19. a 20. století k nejvzdělanějším a nejvýznamnějším osobnostem rakouské aristokracie, ovládal 18 světových jazyků a jako diplomat působil na vyslanectvích po celém světě. Mitsuko po jeho boku pronikla i do prostředí císařského dvora a seznámila se s výkvětem tehdejší rakousko-uherské společnosti. Stala se matkou sedmi dětí, ze kterých vyrostly výrazné osobnosti - nejznámější z nich je Richard, zakladatel mírového hnutí Pan-Evropa, předchůdce dnešní Evropské unie. Po předčasné smrti manžela zůstala na správu celého panství sama a její psychická i fyzická odolnost byla vystavena mnoha náročným zkouškám. Později pobývala jako vdova ve Vídni, kde její děti navštěvovaly vyšší školy a kde je dnes pohřbená. Nikdy se jí však nepodařilo vrátit se zpět do vlasti. Začtěte se do poutavé biografie této neobyčejné ženy z pera Vlasty Čihákové Hoshiro. katalog.
obálka knihy

Z 19.5.2015

U psychicky vyšinuté ženy je nalezeno nahé mužské tělo v rozkladu a detektiv Karlsson znovu poprosí o pomoc psychoterapeutku Friedu Kleinovou. Chce po ní, aby z ženy dostala totožnost mrtvého. Frieda nakonec přichází se jménem podvodníka velkého formátu, jehož oběti se ukazují být stejně početné jako možné motivy vraždy. Jak se policie blíží k odhalení vraha, Frieda má zjistit, kdo mluví pravdu a kdo lže. Někdo je však odhodlaný ji umlčet… a nezastaví se před ničím. Ztracené úterý je druhá kniha úspěšné detektivní řady autorské dvojice, publikující pod pseudonymem Nicci French, jejíž protagonistkou je psychoterapeutka Frieda Kleinová. katalog.
obálka knihy
Uplynulo dlouhých devět let a u hrdinů Roberta Lyndona se mnohé změnilo. Valon se stal velitelem císařských vojsk v Konstantinopoli, Hero významným učencem na univerzitě v Syrakusách, Wayland sokolníkem seldužckého sultána. Nečekaně se však staří přátelé opět setkávají. Píše se rok 1081 a ctižádost byzantského císaře je bezmezná. Hodlá získat "ohnivou směs" Východu, zázračný vybuchující prášek, který údajně mají na druhém konci světa v Číně. A tak se Vallon s přáteli vydává po Hedvábné stezce, získat Císařský oheň. katalog.
obálka knihy
Monumentální románová trilogie Století fenomenálního Kena Folleta vrcholí – po prvních dvou dílech, mapujících fiktivní osudy pěti rodin v různých částech světa, dramaticky poznamenané první a druhou světovou válkou, přichází poslední díl ságy, Hranice věčnosti. Do životů Maud von Urlich a jejích potomků v Berlíně, rodu Dewarových ve Spojených Státech, Ethel Williamsové a její londýnské rodiny i rusko-amerického klanu Peškovových tentokrát zásadním způsobem vstoupí dějinné události a konflikty od počátku 60. do konce 80. let 20. století – kubánská krize, stavba berlínské zdi, atentáty na bratry Kennedyovy, boj amerických černochů za lidská práva, válka ve Vietnamu, zhroucení komunistického bloku, ale také kulturní fenomény příznačné pro tuto dobu – samizdat, média či hudba a jejich role v boji za mír a svobodu. Dějinné i osobní události příběhu se uzavírají … katalog.
obálka knihy

Z 5.5.2015

Drsný je zákon mé země . To je název románu z časů, kdy Vikingové dobývali svět. Píše se rok 1010 a v Římě kotví velká vikinská loď zvaná Rosomák, která sem připlula z Norska za obchodem. Lodi velí statný Odd, ale jen do chvíle, kdy se na palubě objeví záhadný Gróňan jménem Úlf. Nesmlouvavě si uzurpuje náčelnický post a láká posádku, aby se s ním vypravila na nebezpečnou cestu za zlatem do nitra Afriky. Bojechtiví Vikingové, omámení vidinou zisku a dobrodružství, se přesvědčivému Úlfovi podvolují. Jenže Úlf není tím, za koho se vydává, a jeho odhodlání pohání temné tajemství. Prohlédnou ho ostatní dřív, než bude příliš pozdě? To se dovíte v literárním debutu norského autora Tore Kvævena . katalog.
obálka knihy
Právě dnes má Leonard Peacock narozeniny. Dnes si do batohu k učebnicím přibalí P-38, pistoli nacistického důstojníka, kterou zdědil po svém otci, a zastřelí svého bývalého nejlepšího kamaráda Ashera Beala a potom i sebe. Už se nemůže dočkat. Ještě předtím se však musí rozloučit se čtyřmi lidmi, na nichž mu záleží: se stařičkým sousedem Waltem, posedlém Humphreym Bogartem, houslovým virtuózem a spolužákem Babakem, Lauren, jež miluje Ježíše (a do níž byl trochu zamilovaný zase Leonard), a Herr Silvermanem, který ho na střední učí o holokaustu. Udělá to Leonard? Nebo neudělá? Nebo je všech úplně jinak? Nový román úspěšného amerického autora Matthewa Quicka Odpusťte mi, váš Leonard Vám na tyto otázky odpoví. katalog.
obálka knihy
Bílá žena Emily se neváhá provdat, jen aby mohla odplout na Havajské ostrovy a stát se misionářkou. Tamější příroda, lidé a odlišný způsob života ji fascinují a děsí. Vinou misionářů Havajané přestávají věřit na své bohy a jejich tradice upadají v zapomnění. Velekněžka Pua pro spásu svého lidu udělá vše - a v Emily vidí strůjkyni zla, která zaslouží trest. Jedna z nejoblíbenějších autorek současnosti Barbara Woodová předkládá čtenářům další že svých románů, ve kterém se v dokonalé harmonii snoubí historie, dobrodružství a láska. katalog.
obálka knihy

Z 21.4.2015

Odhalte tajné dějiny světa - dějiny, v nichž Zemi roku 1946 postihne mimozemský virus, jenž hrstku přeživších obdaří podivuhodnými silami. Z některých se tak stanou Esa - bytosti duševně i tělesně přesahující lidský potenciál. Jiní se stávají Jokery - bytostmi stiženými podivnými duševními a tělesnými vadami. Zatímco někteří propůjčí své síly do služeb lidstva, jiní se stanou jeho nepřáteli. Divoké karty vyprávějí jejich podivuhodné příběhy. George R. R. Martin není jen autor fenomenální Písně ohně a ledu (Hry o trůny), jeho literární tvorba je daleko bohatší. Tento starší román Vás o tom určitě přesvědčí. katalog.
obálka knihy
Sedmidílná sága nejúspěšnějšího současného českého autora Vlastimila Vondrušky vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě. Druhý díl Husitské epopeje s podtitulem za časů hejtmana Jana Žižky se odehrává v letech 1416 až 1425. Rodina Prokopů se rozrůstá a každý její příslušník hledá štěstí jinde; nacházíme je v Táboře, mezi umírněnými pražany, na straně Rožmberků i v řadách pronásledovaných řeholníků.- katalog.
obálka knihy
10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Taky se tak těšíte, jak to dopadne? Tak pro Vás tu máme novinku od nejznámějšího norského spisovatele Jo Nesbøa. katalog.
obálka knihy

Z 13.4.2015

Román Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii je parodií na příručky všeho druhu, v daném případě na možnost šíleně zbohatnout ve třetím světě. Na příběhu NĚKOHO (hrdinovo jméno neznáme) ukazuje autor Moshin Hamid krutou a drsnou tvář současné Asie – bídu, nemoci a smrt. Na druhé straně vypráví o lásce partnerské i rodičovské. Líčí milování na střeše domu stejně jako nelegální výrobu kopií filmů na DVD. Největší devízou díla je právě styl, připomínající Salmana Rushdieho, v němž mísí tragické s komickým, vysoké s nízkým, západní s východním. katalog.
obálka knihy
Představujeme první díl fantasy trilogie Stín krkavce autora Anthony Ryana. Vélin Al Sorna, hrdina románu Píseň krve zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. - katalog.
obálka knihy
Ellie je hrdinka nového románu Sophie Ranaldové. Ellie má mladší sestru Rosie. Elliina mladší sestra má, zdá se, všechno. Je krásná, elegantní a randí s okouzlujícími milionáři, zatímco Ellie se spokojí s televizními večery na pohovce se starým kamarádem Benem. Když se ale jednou s Rosiiným přítelem seznámí, je to chtíč na první pohled. I když si Ellie uvědomuje, že se řítí do průšvihu, nemůže si pomoci a udělá všechno, aby Olivera získala. Vzdá se svých zásad, neposlouchá přátele, ale koneckonců – co je špatného na tom, začít běhat, nosit jehlové podpatky, změnit účes a stát se roztomilou dívkou… vlastně stát se Rosie. Když se ale Ellie opravdu vydá na Rosiinu cestu (dokonce v jejích botách), uvědomí si, že najít lásku by mohlo znamenat, že ztratí tu nejdůležitější věc na světě. A hlavně! Sestrám by se milenci krást neměli! katalog.
obálka knihy

Z 24.3.2015

Když se Alice, hrdinka románu Na co Alice zapomněla probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč jí manžel nenávidí? A co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro vůbec nemluví? A krom toho si není vůbec schopná vzpomenout na svoje tři děti. Alice se najednou vidí novýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí se jí vůbec nezamlouvá. Zda-li najde způsob aby se znovu stala člověkem jímž bývala, se dozvíte v novém románu oblíbené autorky Liane Moriartyové.- katalog.
obálka knihy
Zuří válka. Krysáci v obrovském počtu útočí na hradby města a obránci z posledních sil vzdorují. Bratranci Kůstkovi, Trnka a babča Ben se snaží ubránit území... jenže zároveň musí zabránit návratu Pána Kobylek, který je s každou minutou silnější. Šance je jediná. Trnka musí najít tajemnou a dávno ztracenou Korunu z rohů. Musí se vydat na dobrodružnou výpravu přímo na posvátné území draků a získat magický artefakt, který může všechny zachránit... nebo zničit. Další, už sedmý díl série o Kůstkovi Koruna z rohů je zde. Začtěte se do překvapivých dobrodružství bratranců Kůstkových a jejich přátel v novém komiksu Jeffa Smithe. - katalog.
obálka knihy
Romantické šérové ostrovy jihozápadně od Göteborgu, které kdysi stvořil ustupující ledovec, skrývají dávné kruté tajemství. Píše o něm podivínský spisovatel, který se náhodou dostane do konfliktu se svým sousedem. Další noc po něm někdo střílí. Ale kdo a proč? A jak s tím souvisí opuštěné auto uprostřed silnice, ve kterém také padly výstřely? Je to snad Léčka?. To se dozvíte v dalším příběhu komisaře Erika Wintera švédského autora Åke Edwardsona.- katalog.
obálka knihy

Z 9.3.2015

O knize Král ve žlutém, mysteriózním souboru hororových a dekadentních povídek z roku 1895, u nás donedávna věděli jen skuteční literární znalci; v současnosti se o toto vpravdě kultovní dílo Roberta W. Chamberse , zvedla vlna zájmu díky vynikajícímu televiznímu seriálu HBO True Detective / Temný případ. - katalog.
obálka knihy
Michael Flynn hlavní hrdina románu Martiny Coleje nedotknutelný. Ve světě, kde vládne síla, peníze a násilí, dosáhl všeho, co kdy chtěl. Svému impériu vládne železnou rukou a nikdo nepochybuje, že se stane novým vládcem londýnského podsvětí. Michael je zkrátka muž, ze kterého si nikdo nechce udělat nepřítele. Neměla by se o to pokoušet ani jeho dcera Jessie. Zhýčkaná dívka bývala otcovou pýchou, ale teď dělá vše pro to, aby se za ni musel stydět. Neuvážené hřeší na vlastní krásu i otcovo postavení, čímž dává v sázku roky budovanou pověst celé rodiny. Než však stačí Michael zakročit, kdosi Jessii unese. Zatímco dívka tráví celé dny v temné kobce, její otec marně čeká na telefonát, kterým ho pachatel požádá o výkupné. Žádná, taková žádost však nepřichází a Michael pochopí, že únos dcery se týká jeho osobně a že únosce nestojí výkupné, ale že za vším je Pomsta. - katalog.
obálka knihy
Píše se červenec 1980 a v Turecku se pomalu schyluje k dalšímu vojenskému převratu. Do přímořského letoviska nedaleko Istanbulu přijíždí jako každý rok čtyři sourozenci, aby navštívili svou devadesátiletou babičku. Zatímco venku stále houstne napětí mezi nacionalisty a levicovými bojůvkami, babiččin Tichý dům vydává potlačovaná rodinná tajemství a rozehrávají se tu osudové životní příběhy. Román nejslavnějšího tureckého spisovatele Orhana Pamuka ověnčený domácími i zahraničními cenami, je jak brilantním rodinným dramatem, tak dramatem celé země, v níž děsivě utichá komunikace mezi politickými skupinami, společenskými vrstvami i generacemi. - katalog.
obálka knihy

Z 20.2.2015

Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou, je strhující a čtivý příběh. Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal – a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal… Vychutnejte si klasickou anglickou detektivku z pera Roberta Galbraitha. - katalog.
obálka knihy
Hlavní hrdina románu Rozluštěno, úspěšného čínského spisovatele Mai Jiaa, T'in-čen Žung, nechtěný potomek slavné a vlivné rodiny čínských matematiků, vyrůstá v ústraní, ve společnosti geniálního, ale současně výstředního cizince, který se ho ujal poté, co ho vlastní rodina zavrhla. Probouzí v něm lásku k matematice a předurčuje tak T'in-čenovu životní pouť. Na prestižní univerzitě později T'in-čen udivuje svými vynikajícími schopnostmi, ale také podivínským a pro mnohé nepřijatelně výstředním chováním. Pod vedením věhlasného zahraničního matematika se z T'in-čena stává klíčový člen vědeckého týmu zabývajícího se výzkumem umělé inteligence, ovšem jen do chvíle, kdy se o něj začnou zajímat lidé z čínských tajných služeb.- katalog.
obálka knihy
Ve svých devětatřiceti letech se Gary Stewart setkal s biologickou matkou a začal pátrat i po tom, kdo je nebo byl jeho otec. Po dvou letech v něm začalo klíčit hrůzné podezření – jeho otec rozhodně nebyl dobrý člověk. Přes pochyby, zda se vůbec chce dozvědět něco dalšího, investoval další roky do pátrání a po dvanácti letech prohlašuje: „Jsem si naprosto jistý, že můj otec byl Zodiac.“ Spolu s osvědčenou autorkou Susan Mustafovou zaměřenou na kriminalistiku sepsal vše, co během let zjistil, a předkládá světu zbeletrizovaný portrét svého otce, jeho profil, traumata a způsob myšlení. Předkládá i fakta, která ho dovedla k hrůznému poznání. - katalog.
obálka knihy

Z 13.2.2015

Dívka, která se dotkla nebe. To je neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života v novém románu Lucy di Fulvia. - katalog.
obálka knihy
Lze v dějinách najít rodinu tak fascinující a nebezpečnou, jako jsou Borgiové? V renesanční Itálii představovali mocný rod, jejich jméno se stalo symbolem bezohledné politiky. Otec rodiny Rodrigo se v Římě stává papežem. Je to vynikající politik a také muž s neukojitelnou žádostivostí. A nade vše miluje své děti. Nejstarší Cesare, později zvěčněný Machiavellim v knize Vladař, má chladné srdce, mladší Juan je záletník, nejmladší Jofré se musí oženit se ženou, která spala s oběma jeho bratry. A pak je tu krásná a kontroverzní dcera Lukrecie… Zaujali jsme Vás? Tak právě pro Vás je tu historický román Krása&krev rodiny Borgiů, britské spisovatelky, novinářky a kritičky Sarah Dunantové. - katalog.
obálka knihy
Alice Bluma Kettleová hrdinka románu Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) je externí redaktorkou časopisu pro teenagery a šetří na operaci, po které konečně zhubne. Je tímto úkolem posedlá, v průběhu let se z jeho naplnění stala až chorobná posedlost. Bluma své otylé tělo nesnáší, viní ho ze všech proher, a s vidinou šťastných zítřků nakupuje šaty pro své budoucí, štíhlé a šťastné já. Když už je vytoužený cíl na dosah, začnou se kolem Blumy dít podivné věci, které odvedou její pozornost docela jinam. Vírem událostí je vtažena do temného světa tajemné Jennifer, která se rafinovaně a dosti krutě mstí mužům za násilí či bezpráví, jehož se dopustili na ženách. Ja to všechno dopadne, (jinak než by se zdálo) si přečtěte v románu americké autorky Sarai Walkerové. - katalog.
obálka knihy

Z 27.1.2015

Spisovatelka Ruby Millerová ztratila nejen víru v lásku, ale i jakoukoliv invenci ke psaní. Na radu své agentky a sestřino pozvání odjíždí na dovolenou do Indie. To co začíná jako poklidná dovolená na romantických plážích, se náhle mění na nevídaná dobrodružství. Ztracená zavazadla, sestra na útěku a pohledný americký návštěvník přivedou Ruby na magickou a spletitou cestu napříč Indií. To vše a ještě víc se dočtete v novém románu anglické spisovatelky Alexandry Potter.Vydejte se do postředí pevností, věštců a nesčetných svatebních obřadů a buďteLásce na stopě - katalog.
obálka knihy

Narození Diny Kaneové nikdo nepřivítal s radostí. Pro náročnou sobeckou matku a udřeného otce představovala jen krk navíc. Ani jako výborná studentka se mezi spolužáky nestala oblíbenou. Místo, aby pokračovala ve studiích, musí se Dina od osmnácti let postarat sama o sebe. A s chytrou hlavou, houževnatostí a dobrými nápady krůček po krůčku postupuje vpřed. Schytává od života tvrdé rány, ale naučí se vyhrávat. Kdo neriskuje... Velké sny neznají limity. Nenechrte se v nich omezovat. Buďte smělí. Vítejte na Manhattanu ve světě nové knihyLouise Bagshawe . Vítejte ve světě kde Krása znamená vše. - katalog.
obálka knihy

Krvavé tajemství minulosti. Je to už několik desítek let, co mladého analytika CIA, dnešního amerického prezidenta Jacka Ryana st., vyslali na zdánlivě jednoduchou misi, při níž měl vyšetřit smrt agenta, který prověřoval podezřelé aktivity jisté švýcarské banky. Ryanovi se po usilovném pátrání podařilo nejen rozkrýt finanční machinace, ale také odhalit existenci zabijáka KGB s krycím jménem Zenith. Samotného atentátníka se mu však nikdy najít nepovedlo. V temném světě tajných operací kde je Skrytá moc se však nikdo a nic nemůže skrývat věčně… Vychutnejte si nový román mistra žánru Toma Clancyho. - katalog.
obálka knihy

Z 13.1.2015

Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie. Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. Zaujali jsme Vás? Zajímá Vás, jak to dopadlo? Pak není nic snazšího než sáhnout po novince Asylum nadané autorky Madeleine Rouxové.
obálka knihy

Historický román dnes už slavného anglického spisovatele Michela Fabera bývá označována za "velký román devatenáctého století, napsaný ovšem ve století jednadvacátém", neboť zavádí čtenáře do viktoriánského Londýna, ale v příběhu prostitutky Sugar se nevyhýbá ani spodnímu proudu tehdejšího života, který tehdy tak naturalisticky, až pornograficky zpodobován být nemohl. O tom všem je knížka Kvítek karmínový a bílý.
obálka knihy

Zimní příběh, novinka spisovatele a novináře Marka Helprina je mytický příběh z New Yorku odehrávající se v několika časových rovinách o osudové lásce, která trvá navždy. Jedné zimní noci, na samém počátku 20. století, se pouliční zloděj Peter Lake pokusí vyloupit honosný dům známého novinářského magnáta. Dům však není prázdný – Peter zde najde krásnou dívku jménem Beverly. Peter jejímu kouzlu okamžitě podléhá. Jejich láska však zůstává nenaplněna, protože Beverly záhy umírá na tuberkulózu. Zoufalý Peter se během jedné z honiček, kterou na něj uspořádají členové bývalého zlodějského gangu, vrhá z Brooklynského mostu do vody. Zdá se, že příběh končí…Osud však rozhodne jinak. Peter Lake se znovu vynořuje o mnoho desetiletí později, obdařený zvláštními schopnostmi, o kterých zpočátku nemá ani tušení. Zmateně tápe v ulicích New Yorku své vlastní budoucnosti a jen matně si vzpomíná, odkud přichází. Teprve při spatření starého obrazu s Beverly si uvědomí, kým je, a vydává se najít svou lásku i smysl života...
obálka knihy

Z 16.12.2014

John Green po úspěchu svých předchozích románů předkládá čtenářům svoji další knihu Papírová města. Hrdinou románu je Quentin Jasobsen, normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád svou kamarádku, nádherně nespoutanou Margo Rothovou-Spiegelmanovou. Ta mu jedou za tmy nečekaně zaklepe na okno – s výzvou, aby ji doprovázel na celonoční cestě důvtipné pomsty. Ráno jejich společné dobrodružství končí a nastane nový den. Margo však ve škole chybí. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává?
obálka knihy

Elizabeth Gilbertová se po dvanácti letech vrací k románu v neobyčejném příběhu o botanice, zámořských plavbách a touze, který pokrývá většinu devatenáctého století. Román sleduje osudy nadané Almy Whittakerové (dcery smělého a charismatického botanického objevitele), jež se snaží osamostatnit ve světě rostlin a vědy. Zatímco studium mechů vede Almu blíž a blíž k záhadám evoluce, muž, kterého miluje, ji táhne opačným směrem – do království duchovna, božství a zázraků. Alma je střízlivá vědkyně, Ambrose je snivý umělec. Spojuje je však láska k vědění – zoufalá touha pochopit fungování tohoto světa a principy všeho bytí. Podpis všech věcí je důležitý román o důležitém století. Strhující, do detailu propracovaný příběh se odehrává ve všech koutech světa – od Londýna po Peru, Filadelfii, Tahiti či Amsterodam. Je napsán s odvážným a zvídavým duchem jedinečné doby. Alma Whittakerová je svědkem historických událostí a zároveň je sama jejich tvůrkyní. Kráčí po hranici osvícenství a moderní doby a dozajista si získá sympatie čtenářů z celého světa.
obálka knihy

Sarah Larková předkládá čtenáři poutavý příběh o lásce a nenávisti, důvěře a zradě a vzrušujícím osudu jenž se odehrává v exotickém prostředí Karibiku. Po smrti své první velké lásky uzavře Nora, dcera obchodníka, manželství z rozumu. Provdá se za ovdovělého pěstitele cukrové třtiny na Jamajce. Život v Karibiku ale není takový, jak si mladá žena vysnila. Zacházení majitele plantáže s otroky ji hluboce šokuje, rozhodne se proto změnit na farmě mnoho věcí k lepšímu. Překvapivě ji v tom podporuje nevlastní syn Doug, který přicestuje z Evropy. Jeho návrat rozvíří ale mnohé, zejména Nořiny city. Náhle však Nora v důsledku tragické události ztratí úplně všechno. Zbude jí jen holý život… Jak vše dopadne se dočtete v románu Ostrov tisice pramenů .
obálka knihy

Z 1.12.2014

Na Longbourn přivandrovala změna a Polly na ní zírá jako na tele a paní Hillová té změně v jednom kuse dolévá... Jo Baker vypráví o poutavém světě nám už sice neznámém, ale věčným lidským tápáním stále blízkém. Seznamte se nejen se zázemím panské domácnosti na konci 18. Století, kdy se podlaha čistila sušenými čajovými lístky a mýdlo se vařilo doma v knize Longbourn - katalog.
obálka knihy

Usáma bin Ládin je mrtev. Ví to prezident Spojených států, ví to celý svět a ví to i voják SAS Joe Mansfeld. Chris Ryan popisuje příběh Joe Mansfelda. A někoho, kdo chce aby Joe Mansfed zemřel. Někdo chce zničit celý jeho svět a jeho rodinu. Jestli se mu to podaří, zjistíte v knize Usáma - katalog.
obálka knihy

Je poloviční … ale zlobí za dva. Simon Tofield napsal už třetí pokračování komiksových stripů o svém kocourovi a jeho mrňavé posile. Simon Tofield uvádí: Simonův kocour a trable s kotětem - katalog.
obálka knihy

Z 18. 11. 2014

Je mnoho způsobů, jak prožít svůj život. Angličanka Ursula Toddová by o tom mohla vyprávět. Kate Atkinson jí dala do vínku možnost žít a měnit svůj život stále dokola. Nahlédněte do neustálé proměnlivosti života. Nahlédněte do knihy Život za životem - katalog.
obálka knihy

Vítejte v Hrobkách. V končinách New Yorku, kde se právě zrodil první místní policejní sbor. A že ho bude v New Yorku v polovině 19. století zapotřebí. Lyndsay Faye hodila svého detektiva Timothyho Wilda do případu masového hrobu znetvořených dětí. Jak se s ním vypořádá? To vědí jen Bohové Gothamu - katalog.
obálka knihy

Píseň ledu a ohně zněla dlouho před tím, než se Tyrion Lannister vůbec narodil. G. R. R. Martin dal svým fanouškům dárek v podobě dalších příběhů ze Sedmi království. Zkraťte si čekání na další díl Hry o trůny a půjčte si knihu Rytíř Sedmi království - katalog.
obálka knihy

Z 3. 11. 2014

Dvojice autorů skrývající se za jedním jménem, to je Erik Axl Sund. S tímto jménem přichází na scénu také druhý díl trilogie Slabost Victorie Bergmanové. Po obletované Vraní dívce je tu Hladový oheň. Komisařka Jeanette Kihlbergová stále pátrá po vrahovi, který zabíjí malé chlapce. Její vyšetřování však náhle přetrhne rituální vražda obchodníka - katalog.
obálka knihy

Pročtěte se příběhem ženy, jež měla odvahu stát se tajnou agentkou pracující pro Spojence za druhé světové války. María Dueñas představuje svoji hrdinku Siru. Kolik odvahy se skrývá v srdci mladé švadlenky? Odpoví vám Čas mezi šitím - katalog.
obálka knihy

Robert Jordan napsal jednu z nejopěvovanějších fantasy ság. Nyní její kvality můžete objevovat také u nás. Sága Kolo času se roztáčí. Půjčte si první díl Oko světa a nechte se pohltit světem fantazie - katalog.
obálka knihy

Z 20. 10. 2014

A je to tu! Nejočekávanější kniha roku právě dorazila. Legendární Hercule Poirot se vrací ve zcela novém případu. Odvahu znovu probudit k životu detektiva všech detektivů měla Sophie Hannah. Propadněte opět jedinečnému kouzlu Hercula Poirota a vyřešte s ním Vraždy s monogramem - katalog.
obálka knihy

Vlastimil Vondruška pokračuje dál ve své procházce historií. Tentokrát zve své čtenáře do 15. století, kde začíná jeho Husitská epopej. První díl pojednává o letech 1400 až 1415. Seznamte se s rodinou Prokopů. Je tu Husitská epopej. I, 1400-1415 - za časů krále Václava IV. - katalog.
obálka knihy

Nesmrtelný Harry Hole je zpět s devátým případem. Jo Nesbø vysílá svého hrdinu do dalšího nebezpečí. Zdánlivě obyčejná vražda uprostřed drogového světa se promění v honbu za přízrakem. HH9 aneb je tu Přízrak - katalog.
obálka knihy

Z 7. 10. 2014

Bridget Jonesová je zpět! Legendární postava ženského světa literatury se vrací. Helen Fieldingová ji oživila po téměř šestnácti letech a připsala jí rovnou dvě děti. Jak si Bridget povede jako matka? A co jí život zase nachystal? Nenechte si ujít Bridget Jonesová – Láskou šílená - katalog.
obálka knihy

Dobrodružství budiž zahájeno. Výprava za zříceným satelitem a jeho cennými informacemi začíná. James Rollins tentokrát zachraňuje svět v divočině v Mongolsku a vy u toho samozřejmě nesmíte chybět. Je tu Boží oko - katalog.
obálka knihy

Pokud máte chuť na něco dobrého, je tu Róza, která pro vás ráda něco připraví. Její pokrmy jsou hutné jako její život, který pro ni vymyslel Franz-Olivier Giesbert. Seznamte se se sto pět let starou Rózou a naslouchejte jejímu neuvěřitelnému vyprávění. Její paměti naleznete v knize Himmlerova kuchařka - katalog.
obálka knihy

Z 22. 9. 2014

Policista Jonas Holly to nemá lehké. Jeho žena je těžce nemocná. Ve vesnici Shipcott našli zavražděnou starou ženu. A do vyšetřování jeho první vraždy se mu navíc přimotá detektiv Marvel. Nakonec ho ještě spisovatelka Belinda Bauerová vyšle pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Držte mu palce a přečtěte si knihu Odvrácená strana - katalog.
obálka knihy

Knihu Roberta Ampuera lze nyní najít i u nás. Jeho román Případ Neruda zazářil v našich novinkách a vy tak máte možnost poznat hlavního hrdinu Cayetana Brulého. Ten se coby soukromé očko ujímá případu, kterým ho pověřil sám Pablo Neruda - katalog.
obálka knihy

Harlan Coben se v nebezpečných vodách thrilleru pohybuje jako doma. Jeho další kousek se jmenuje Šest let. Začtěte se do příběhu Jakea Fishera a prožijte s ním jeho napínavé pátrání po Natálii - katalog.
obálka knihy

Z 8. 9. 2014

Gillian Flynnová zve čtenáře k posezení s její novinkou Temné kouty. Že půjde o posezení spíš mrazivé a děsivé, je u této autorky psychothrillerů samozřejmostí. Tentokrát vám bude dělat společnost Libby, která v sedmi letech přišla o matku a dvě sestry, které někdo zavraždil. Dle jejího svědectví to udělal její bratr Ben - katalog.
obálka knihy

Wolf Serno je milovníkem cest do minulosti. Tentokrát se vypravil do Braniborské marky 1782, aby vám vyprávěl příběh břichomluvce Julia Klingenthala. Jeho seznámení s plačkou Alenou přinese do jeho života jak lásku, tak i záhadné vraždy. V regálu s novinkami na vás čeká Loutkář - katalog.
obálka knihy

Guild Wars aneb další počítačová hra se probojovala na stránky knih. První díl série nese název Duchové Ascalonu a jsou pod ním podepsaní Matt Forbeck a Jeff Grubb. Ti vyslali skupinu dobrodruhů do hrůzného Ascalonu pro vzácnou relikvii - Khan-urův spár - katalog.
obálka knihy

Z 25. 8. 2014

Simon Scarrow pokračuje ve své dobře rozjeté sérii a vy si tak můžete opět odskočit do historie a navštívit centuriony Macra a Cata. Nejnovější díl jejich dobrodružství nese název Gladiátor a zavede vás na Krétu zasaženou přírodní katastrofou - katalog.
obálka knihy

Německá detektivka se rozrostla o nové případy dvojice Kirschhoffová a von Bodenstein. Těšit se můžete na knihy Sněhurka musí zemřít - katalog a Kdo seje vítr - katalog. Pod příběhy je podepsaná Nele Neuhausová.
obálka knihy obálka knihy

Rozkvět audioknih k nám přivál další várku mluveného slova. Půjčte si u nás CD nebo MP3 a pusťte si oblíbené knihy přímo do ouška. Nejnověji vám nabízíme například Ženu v kleci - katalog či Písečného muže - katalog
obálka knihy obálka knihy

Z 11. 8. 2014

Nechte se unést do Španělska. Cestovat na stránkách knihy Clary Sánchez je strhující a podmanivé. Vaším průvodcem bude třicetiletá Sandra, které osud do cesty přivane jistého Juliána a důchodce z Norska Christensenovi. Jejich střetnutí odhalí hrůzy minulosti, které vyústí v boj o život. Vstupte do světa románu s názvem Co skrývá tvé jméno - katalog.
obálka knihy

Pulitzerovu cenu v roce 2013 vyhrál Adam Johnson. Pokud chcete odhalit, čím si tuto cenu zasloužil, pak si vyberte knihu Syn správce sirotčince. Severní Korea, totalitní režim a mladý muž Pak Čun-do. Podívejte se z bezpečí domova do země, v níž se za svobodu platí cena nejvyšší - katalog.
obálka knihy

Anders Roslund a Börge Hellström společně napsali další knihu. Propašovat do nejstřeženější věznice amfetamin pro polskou mafii, to je nezáviděníhodný úkol pro Pieta Hoffmana, tajného agenta s vězeňskou minulostí. Dokáže Piet splnit úkol ve světě plném zrady a násilí? Odpoví vám detektivka Tři vteřiny - katalog.
obálka knihy

Z 28. 7. 2014

Kate Morton rozplétá další příběh, který by neměl ujít vaší pozornosti. Kniha Tajemství letního odpoledne vás zavede do Suffolku, kde Laurel odhaluje střípek po střípku historii plnou záhad. Půjčte si tento román a zjistěte, co se skrývá pod závojem letního dne - katalog.
obálka knihy

Annika Begtzonová se vrací s další porcí vraždy. Tentokrát ji Liza Marklund vyslala pátrat po stopách v případu zavražděné celebrity. Do podezření upadá hned dvanáct osob a vyznat se v tom mumraji nebude žádné hračka. Dokáže Annika Begtzonová poznat pravou tvář vraha? Odpověď hledejte v knize Prime Time - katalog.
obálka knihy

Vítejte v budoucnosti. Vítejte v postapokalyptickém světě, kde vaším domovem je Silo pod zemí. Dejte si pozor, aby vás nevyslali na povrch čistit senzory a snažte se dostat z dosahu všemocného IT oddělení. Příjemný pobyt vám přeje Hugh Howey - katalog.
obálka knihy

Z 27. 6. 2014

Dovolená už klepe na dveře a vy nevíte, co číst? Vyberte si nějakou detektivku. V novinkách nám kraluje inspektorka Malin Forsová a její další případ. Mons Kallentoft vymyslel pro svoji hrdinku zapeklitou vraždu, jejíž rozuzlení leží v skrytých hrůzách minulosti jedné mladé ženy. Je tu Páté roční období - katalog.
obálka knihy

Dobrodružství k létu patří a vy si ho můžete plně vychutnat, když objevíte Archiv. A není to Archiv ledajaký. Místo knih sem Victoria Schwabová uložila mrtvé, jejichž spánek je třeba hlídat. Mackenzie Bishopová pracuje v Archivu jako Správce a jejím úkolem je ty, kteří se z věčného spánku probudí, chytat. Proč má však náhle tolik práce? A zabrání blížící se zkáze? - katalog.
obálka knihy

Louise Pennyová se představuje literárnímu světu díky své prvotině Zátiší. Seznamte se s jejím inspektorem Armandem Gamachem a odhalte, jaká tajemství se mohou skrývat pod slupkou poklidného venkova - katalog.
obálka knihy

Poznejte historii našeho města do nejmenších detailů. Odkryjte, co se skrývá ve zdech našich památek. Nenechte si ujít jedinečnou možnost nahlédnout do minulosti prostřednictvím knihy Dějiny města Plzně 1. Do roku 1788 - katalog.
obálka knihy

Z 16. 6. 2014

Vyměňte letní letargii za závan čerstvého humoru. Příjemné osvěžení připravil pro své čtenáře Jonas Jonasson. Po knize Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel tu máme Analfabetku, která uměla počítat. Nechte se okouzlit dívkou Nombeko Mayeki, která sice neumí číst, ale přesto si vybojuje své místo na slunci ¬- katalog.
obálka knihy

David Hewson se nezalekl náročného úkolu a zpracoval jeden z nejsledovanějších seriálů do knihy. Díky tomu můžeme přivítat detektivku Zločin I. Vyšetřovatelce Sarah Lundové přivedl svět do cesty případ zavražděné studentky. Honba za vrahem začíná a vy můžete být přitom - katalog.
obálka knihy

Charlie Lovett stvořil hrdinu, kterému budete určitě fandit. Potkáte se s ním v knize Dobrodružství milovníka knih. Peter Byerly nalézá knihu, která odkrývá tajemství, do něhož je zahalen William Shakespeare. Napsal opravdu své hry? - katalog.
obálka knihy

Z 2. 6. 2014

Hrdina z hotelu Overlook se vrací. Stephen King nechal malého Dannyho z Osvícení vyrůst a vy můžete sledovat jeho další osudy na stránkách knihy Doktor Spánek. Ani dospělost nepřipravila Dannyho o jeho telepatické schopnosti, ale budou mu tentokrát na záchranu stačit? A pomůže mu kočka předvídající budoucnost? Stephen King vám opět vyrazí dech - katalog.
obálka knihy

Kniha, která obletěla celý svět, až se usadila v našich novinkách, to je Vraní dívka. Tento první díl trilogie Slabost Victorie Bergmanové napsala dvojice spisovatelů pod společným jménem Erik Axl Sund a nejedná se o žádnou pohádku na dobrou noc. Drsný svět vražd a násilí se vám otevírá prostřednictvím komisařky Jeanette Kihlbergové a jejího případu mrtvého chlapce - katalog.
obálka knihy

Česká historická detektivka přivítala další knihu výborného Vlastimila Vondrušky. Nenechte si utéct výlet do renesanční Prahy. Čeká na vás nejedno dobrodružství. Čeká na vás kniha Ještě že nejsem kat - katalog.
obálka knihy

Z 20. 5. 2014

Přichystejte si čtení na prázdniny už teď. Pro všechny odvážlivce napsal Chris Priestley, slavný autor Příšerných příběhů, knihu o neobvyklém přátelství. Pohlédněte do nevlídné tváře Londýna 1818. Zlodějíček Billy vám bude dělat průvodce temnými uličkami a seznámí vás se strašným monstrem. Odhalte, kdo je Pan Krátur - katalog.
obálka knihy

Jan Guillou odstartoval svou románovou sérii Velké století. První díl vám představí tři bratry, které život rozdělí a zanese do různých koutů světa. Prožívejte jejich osudy na stránkách románu Stavitelé mostů - katalog.
obálka knihy

Věříte na duchy? Máte občas pocit, že vás někdo pozoruje z přítmí koutů? Máte chuť se bát? Je tu novinka Cat Wintersové. Mladičká Mary Shelley Blacková se seznamuje se stínem smrti v podobě hrozivé španělské chřipky a první světové války. Mrazivé duchařské vyprávění se nese Ve stínu černých ptáků - katalog.
obálka knihy

Z 28. 4. 2014

Květen už je na spadnutí a nejlepší způsob, jak ho přivítat, je přečíst si novinku Jojo Moyesové. Tato autorka jako vždy přináší kvalitní romantický příběh, se kterým vyhrála prestižní ocenění The Romantic Novel of the Year Award. Zamilujte se i vy do knihy Poslední dopis od tvé lásky - katalog.
obálka knihy

Denise Mina vás zve na předměstí Glasgow, kde její vyšetřovatelka Alex Morrowová vyšetřuje únos. Do cesty se jí staví řada nezodpovězených otázek a podivné tajemství jedné zdánlivě obyčejné rodiny. Odhalit, co bylo skryto, můžete v detektivce Stále půlnoc - katalog.
obálka knihy

V žánru fantasy na vás čeká další pořádné sousto. Neváhejte a zakousněte se do prvního dílu trilogie První zákon. Joe Abercrombie představuje své tři hrdiny: Logena Devítiprstého, Jezala dan Luthara a Glokta. Přečtěte si knihu Sama čepel a zjistíte, že téhle nesourodé trojce neodoláte - katalog.
obálka knihy

Z 14. 4. 2014

Také jste si přáli vrátit čas a přečíst si román Jméno růže zase poprvé se vší tou krásnou záhadou? Umberto Eco přepsal a doplnil svůj největší hit. Zjistěte, co se ve vyprávění mnicha Adsa změnilo. Nové vydání Jména růže je tady - katalog.
obálka knihy

Imogen Robertson pokračuje ve své skvěle rozjeté sérii s oblíbenou dvojicí tvořenou Gabrielem Crowtherem a Harriet Westermanovou. Léto roku 1783 začíná a přináší vraždy, které je třeba vyřešit. Crowther a Westermanová se vydávají na venkov, kde na ně čekají nejen krásy přírody, ale také strašlivé zločiny. Vydejte se také na Ostrov kostí - katalog.
obálka knihy

Vítejte na ostrově Lewis! Inspektor Fin Macleod se vrací na svou rodnou hroudu a brzy zjistí, že přivítání doma nebude ani zdaleka tak hřejivé, jak si představoval. Rašeliniště ostrova vyvrhlo na svět tělo zavražděného mladíka. Peter May navazuje na úspěch své románu Skála neméně brilantní detektivkou Muž z ostrova Lewis - katalog.
obálka knihy

Juraj Červenák si odpočinul od historické fantasy a vrhl se na historickou detektivku. Nechte si vyprávět příběh o vraždě šlechtice a velezradě. Nechte se vtáhnout do děje románu Mrtvý na Pekelném vrchu - katalog.
obálka knihy

Z 31.3.2014

Kniha, která otevírá oči, to jsou Krásné zítřky od Katherine Boo. Seberte odvahu a seznamte se s realitou života v indických slumech. Věčná chudoba, chybějící voda nebo elektřina jsou tu průvodci na každém kroku. Kniha získala řadu ocenění a jistě ji oceníte i vy - katalog.
obálka knihy

Jakub Vandrovec se vrací a svět fantasy se opět otřásá v základech. Svérázný humor Andrzeje Pilipiuka neztrácí svou jiskru ani v novince Jed. Nechte Jakuba Vandrovce, ať vám vtrhne do života jako tornádo poháněné samohonkou, nebudete litovat - katalog.
obálka knihy

Česká historie trochu jinak aneb jsou tu Opráski sčeskí historje. Jaz stvořil komiksové monstrum plné humoru a zatraceně špatné češtiny. Ale jak říká jedna z hlavních postav: „Se stim smiř!“ - katalog.
obálka knihy

Z 3. 3. 2014

Severské detektivky přivítaly mezi sebou další povedenou sestřičku. Za jejím zrodem stojí dvojice Rolf Börjlind a Cilla Börjlindová. Seznamte se s Olivií Rönningovou, studentkou policejní akademie, která se rozhodne vrhnout světlo na dvacet let starou vraždu a odhalit vraha. Pátrání začíná na stránkách knihy Skočný příliv - katalog.
obálka knihy

Jedna z nejvíc očekávaných novinek je tu. Detektivka Volání kukačky přivádí na svět detektiva Cormorana Strika. Jeho první případ ho zavede do vyšší společnosti, kde nejsou jen hromady peněz, ale také smrt. Knihu najdete pod autorem Robert Galbraith, což není nikdo jiný než slavná J. K. Rowlingová. Jakpak se jí první detektivka povedla? - katalog.
obálka knihy

Pro všechny odvážlivce tu máme knihu plnou magie, vtipu a samozřejmě dobrodružství. Nahlédněte do Kroniky Jennifer Strangeové a vstupte do světa kouzelnické agentury Kazam. Jaké to je zakopávat o magii na každém kroku, vám povypráví kniha Poslední drakobijce. Kouzlo jí dodal Jasper Fforde - katalog.
obálka knihy

Z 18. 2. 2014

Legendární komiks Muriel a andělé přistál v našich novinkách. Nechte se pohltit barevností a strhující kresbou Karla Saudka a vstupte do bezmezné fantazie Miloše Macourka. Jedinečná šance poznat velkolepé dílo českého komiksu je tu - katalog. Fanoušky jistě potěší i výpravná obrazová monografie Kája Saudek od Heleny Diesing - katalog.
obálka knihy obálka knihy

Liza Marklundová se ve vodách bestsellerů cítí jako doma. Její série s novinářkou Annikou Bengtzonovou se usadila na vrcholu švédské krimi a i vy se můžete řádně přesvědčit, zda oprávněně. Nabízíme vám hned dva zapeklité případy, s nimiž se musí Annika poprat. Jsou tu knihy Studio 6 - katalog a Svědek - katalog.
obálka knihy obálka knihy

Všem fanouškům série Hraničářův učeň se na vědomost dává, že další dvanáctý díl je tu. John Flanagan se vrátil zpět do svého milovaného světa a odhalil další Willova dobrodružství. Will bude mít v tomto díle sám na starosti učně. Jak mu to půjde, vypoví stránky knihy Hraničářův učeň – Královská hraničářka - katalog.
obálka knihy

Z 3. 2. 2014

Nechte svou fantazii rozletět s knihou Stallo. Román, v němž Stefan Spjut kombinuje různé žánry a vplétá napětí do každé stránky. Vydejte se s dívkou Susso na nebezpečnou výpravu, na jejímž konci čeká troll a možná i něco dalšího. Bezpečí reality mizí ve světě démonů a trollů - katalog.
obálka knihy

Bestseller Jacobova obhajoba se zaskvěl i v našich novinkách. William Landay sklízí za svůj román jednu cenu za druhou a vy máte nyní možnost ocenit jeho dílo osobně. Dokáže Andy Barber obhájit svého syna Jacoba, který je obžalován z vraždy čtrnáctiletého chlapce? A jak dobře tento slavný žalobce svého syna zná? - katalog.
obálka knihy

Jednu z klasik světové dětské literatury si konečně mohou vychutnat i čeští čtenáři. Kniha Nortona Justera vplula do českých vod a tak Podivuhodná výprava z pokoje až na kraj světa může začít. Kluk Milo, mnohomluvný brouk a tikající časopes vám budou průvodci v neuvěřitelném světě dobrodružství - katalog.
obálka knihy

Z 27. 1. 2014

Oblíbená série agenta Pendergasta se rozrostla o další povedený díl. Douglas Preston a Lincoln Child vymysleli pro svého oblíbence další záhadné vraždy, které navíc až nápadně souvisí s únosem jeho ženy. Nechá se Pendergast vylákat do pralesů Jižní Ameriky? Dobrodružství se tento týden schovalo do knihy Dva hroby ¬- katalog.
obálka knihy

Kouzlo daleké budoucnosti opět ožívá v pokračování série Mycelium. Vilma Kadlečková zve všechny své čtenáře na další výlet časem, kde se na Zemi 26. století Lucas Hildebrandt nedopatřením zapletl s nejtemnějším össenským tajemstvím a kde nad planetou číhají Lodě. Okuste nepoznané chutě budoucnosti a půjčte si Led pod kůží ¬- katalog.
obálka knihy

Poznejte s naší novinkou všechny rekordy a zajímavosti Plzně. Odhalte dosud nepoznanou tvář našeho města na stránkách knihy Plzeňská nej-- : rekordy, unikáty, kuriozity ¬- katalog.
obálka knihy

Z 17. 1. 2014

První letošní novinky přinášejí závan čerstvého vzduchu ze Skotska. James Oswald přivádí do řad detektivů svého inspektora McLeana. Nechte se zavést do Edinburgu, kde na vás inspektor McLean čeká a spolu s ním i šedesát let stará rituální vražda, která se hlásí o vyřešení. Opusťte na chvíli končiny severských krimi, jsou tu Přirozené příčiny - katalog.
obálka knihy

Hannah Kentová se ve své knize vypravila na daleký Island, kam zasadila příběh Agnes. Nádherná příroda i tvrdé životní podmínky utvářejí realitu života Agnes Magnúsdóttir, mladé ženy, která se ocitá na osamocené farmě, aby tam čekala na popravu. Soužití rodiny strážníka Jóna Jónssona a vražedkyně není nijak snadné a tragický příběh Agnes se pomalu odkrývá - katalog.
obálka knihy

Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton jsou zpět. Maryrose Woodová na své Hrozné nezapomněla a napsala pro ně další dobrodružství, v němž samozřejmě nesmí chybět ani jejich vychovatelka Penelopa Lumleyová. O záhady a tajemství opět není nouze a ani hon na pštrosa nechybí. Nezbývá než dodat, že třetí díl série nese název Neviditelný host - katalog.
obálka knihy

Z 16. 12. 2013

Lene Kaaberbøl a Agnete Friis spojily své síly a do světa literatury vstoupily společnou knihou Chlapec v kufru. S Ninou Borgovou si život pořádně pohraje, když jí do cesty vloží malého chlapce, kterého objeví v kufru z úschovny. Nebezpečný boj o nevinnost i samotný život začíná - katalog.
obálka knihy

Harry Hole má před sebou další ošidný případ. Dvě ženy utonuly ve vlastní krvi. Jaké šílenství se skrývá za tímto hrůzným zločinem? Hledání odpovědi bude stát Harryho Holea víc než by čekal. Jo Nesbø představuje další svoji detektivku. Je tu Levhart - katalog.
obálka knihy

Kolotoče, zábava, cukrová vata, kousek nostalgie a taky něco temně plíživého okolo strašidelného zámku, to je Lunapark od Stephena Kinga. Devin Jones bude čelit na své letní brigádě větším výzvám, než je pouhé roztočení pár ozubených koleček u kolotoče. Ve strašidelném zámku dlí duch zavražděné dívky. Držte Devinovi palce, aby dokázal dopadnout dívčina vraha - katalog.
obálka knihy

Z 2. 12. 2013

Kde končí spravedlnost a kde začíná pomsta? A je zabiják odsouzených pedofilů hrdina nebo jen odsouzeníhodný vrah? Jane Caseyová pověřila svou hrdinku Maeve Kerriganovou, aby na tyhle zapeklité otázky nalezla odpovědi. Sledujte její pátrání v knize Pomsta - katalog.
obálka knihy

Johna Corey se zrodil v představivosti Nelsona DeMille a světu se představil v knize Ostrov Antrax. Nyní se vrací jako člen protiteroristické jednotky, aby zastavil teroristu Asada na jeho krvavé cestě. Napětí až do konce slibuje Hra se lvem - katalog.
obálka knihy

Věk magie znovu pohltí všechny odvážlivce ve třetím díle s názvem Do propasti. Pomozte Jonathanovi uzavřít zdroj magie, než bude pozdě. Vypravte se na cestu za pradávným zdrojem na palubě lodi věčně zahalené mlhou a zachraňte svět na stránkách knihy Bernda Perpliese - katalog.
obálka knihy

Z 18. 11. 2013

Netrpělivě očekávaná novinka je zde. Vyšetřete si čas, Písečný muž právě přichází. Jako nezhojitelná rána se znovu otevírá starý případ sériového vraha, když se jedna z jeho obětí náhle objeví po sedmi letech živá. Kolotoč záhad se roztáčí a vy ho můžete zastavit s pomocí Larse Keplera - katalog.
obálka knihy

Oblíbená Charlotte Linková napsala další trhák, který by neměl uniknout vaší pozornosti. Policistka Almondová má plné ruce práce. Pomozte jí vyřešit dvě vraždy, které vás zavedou až do času 2. světové války. Čeká na vás Zapomenuté dítě - katalog.
obálka knihy

Pokud chcete držet krok se světem i v literatuře, pak vězte, že ve světě se stala hitem kniha Zmizelá od Gillian Flynnové. Když nenadále zmizí Amy Dunnová, obrátí se jejímu manželovi život vzhůru nohama. Na základě důkazů je obviněn z vraždy své ženy a on tak musí bojovat za svou bezúhonnost. Jak hluboko je pohřbená pravda? A kam zmizela Amy? - katalog.
obálka knihy

Z 4. 11. 2013

Khaled Hosseini obohatil svět o další svůj román. Jeho vypravěčský um si nyní můžete vychutnat v knize A hory odpověděly, jejíž stránky vás zavedou do Afghánistánu, Paříže či Kalifornie. Nechte se unést příběhem dvou sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah a Pari už na vás čekají - katalog.
obálka knihy

Joël Dicker si troufl do širých vod detektivního žánru a vy tak máte možnost odhalit, jaká je Pravda o případu Harryho Queberta. Vyšetřete si trochu času a pusťte se do pátrání po skutečném vrahovi patnáctileté dívky. Je jím opravdu Harry Quebert nebo někdo úplně jiný? Mladý spisovatel Marcus Goldman hledá pravdu a vy můžete s ním - katalog.
obálka knihy

Závěr trilogie Leviatan je zde. Chcete vědět, jak dopadnou dobrodružství Aleka a Deryn a kam je vzducholoď Leviatan zanese tentokrát? Pokud ano, Scott Westerfeld vetknul všechny odpovědi do knihy Goliáš - katalog.
obálka knihy

Z 21. 10. 2013

Další kniha z řady světových bestsellerů je tady. Tentokrát je pod ní podepsána Lisa Gardnerová, jejíž romány mají ve zvyku čtenáře chytit a už nepustit. Nejinak je tomu v případě její novinky Chyť mě. Seržantku D. D. Warrenovou čeká zapeklitý případ, kdy má vyřešit vraždu, k níž ještě nedošlo - katalog.
obálka knihy

Prožili jste celou trilogii Hledání svatého grálu a toužíte se dozvědět víc o osudech hrdiny a veterána od Kresčaku Thomase z Hooktonu? Bernard Cornwell vaše přání vyslyšel a Thomas z Hooktonu se vrací na stránkách knihy 1356. Jeho nynějším posláním je najít meč s mýtickou mocí, který je dle vyprávění ukryt v blízkosti Poitier - katalog.
obálka knihy

Ray Bradbury se nesmazatelně zapsal do žánru sci-fi a získal si srdce miliónů čtenářů. Na jeho počest nyní vyšla antologie Rej stínů : povídky k poctě Raye Bradburyho. Povídky plné fantazie a divů dali dohromady Sam Weller a Mort Castle a napsali je mistři fantastiky, mimo jiné například Neil Gaiman - katalog.
obálka knihy

Z 7. 10. 2013

Je tu. Je krásná. Je veselá a báječná. Její jméno je Olivie a je prasátko. Seznamte se s hrdinkou knih pro děti z fantazie Iana Falconera. Prasátko Olivii si nyní můžete zamilovat v knihách Olivie - katalog a Olivie zachraňuje cirkus - katalog.
obálka knihy obálka knihy

John Irving se vrací na literární scénu románem V jedné osobě. Příběh napsaný na jeho stránkách vám otevře dveře do vzpomínek bisexuála Williama. Vstupte do jeho života a okuste svět padesátých a šedesátých let - katalog.
obálka knihy

Přemyslovská epopej dospěla ke svému závěru. Poslední díl této tetralogie nese název Král básník Václav II. . Rozlučte se s dobou velkých přemyslovských králů a půjčte si nejnovější knihu Vlastimila Vondrušky - katalog.
obálka knihy

Z 25. 9. 2013

Vražda si čas a místo nevybírá. Druhá světová válka pozřela další život. Tentokrát ne však svou zásluhou. Detektiv Bernhard Günthe je povolán samotným Heydrichem do okupované Prahy, aby zde vyšetřil vraždu. Zda se mu to podaří, ví Philip Kerr. Odpověď schoval ve své knize Praha osudová - katalog.
obálka knihy

Robert Langdon je zpět. Dan Brown ho vyslal za další záhadou do Itálie, kde na něj čeká rukopis Danteho Pekla a s ním i řádná dávka tajemství a nebezpečí. Čas samozřejmě běží a neúprosně odtikává zbývající hodiny do zkázy, které musí Langdon zabránit. Další únik do tajných chodeb slibuje Inferno - katalog.
obálka knihy

Hrůzy reálného světa často bohužel předčí i fantazie spisovatelů. Pracovní tábory v Severní Koreji jsou právě semeništěm takových hrůz. Sin, který se v táboře narodil, si však splní sen o svobodě. Jeho Útěk z Tábora 14 i život v krutých podmínkách pracovního tábora zpracoval a sepsal Blaine Harden - katalog.
obálka knihy

Z 10. 9. 2013

Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné tvrdí v posledním díle své trilogie Katherine Pancol. Nenechte si ujít zakončení příběhů tří generací žen točící se kolem hlavní hrdinky Joséphine a odhalte, z jakého důvodu mají veverky v pondělí splín - katalog.
obálka knihy

Starý hřbitov v Paříži roku 1785 si vybral jako působivou kulisu pro svůj román Andrew Miller. Jeho hrdina Jean-Baptiste Baratte má za úkol zničit letitý zapáchající hřbitov a kostel. Vyprávění plné kostí a historie začíná. Co se skrývá pod rozpadajícími se náhrobky odkryje Čistý - katalog.
obálka knihy

Paolo Bacigalupi má v rukávu plno střípků možné budoucnosti. Jeden z nich si můžete prohlédnout v jeho nové knize Prachožrouti. Vize světa bez fosilních paliv a minerálů není žádná pohádka. Malý kluk Nailer se snaží vydělávat tím, že prohledává vraky starých tankerů a pátrá v nich po kovech, o něž je ve světě ohromný zájem. Jednoho dne však nalezne víc, než by si možná vůbec přál - katalog.
obálka knihy

Z 2. 9. 2013

Charlotte Linková zazářila v prvních dnech nového školního roku v našich novinkách. Stalo se tak díky románu Šmírák. Bestseller plný napětí vás zavede do Londýna, jehož ulicemi se potuluje vrah, který nenávidí ženy - katalog.
obálka knihy

Další temnou stránku noci otočil Chris Carter a uvedl na světlo nového zvráceného vraha. Detektiv Robert Hunter se tak vrací na scénu a vy mu můžete držet palce, aby další hrůzné vraždě zabránil. Je tu Noční lovec - katalog.
obálka knihy

Unni Lindellová rozčeřila vody detektivního žánru, když do nich vhodila knihu Cukrová smrt. Kari Helena Bielerová se díky rozsypanému cukru rozvzpomíná na okolnosti smrti svého mladšího bratra a zjišťuje, že všichni kolem jí lhali. Co jí bylo ještě zatajeno? A co skrývá pravda - katalog.
obálka knihy

Z 19. 8. 2013

Rozlučte se s prázdninami žhavou novinkou Jane Caseyové. Staňte po boku mladé kriminalistky Maeve Kerriganové a prožívejte s ní hon na vraha, který své oběti rád zapaluje. Román Oheň nenechá nikoho dlouho chladným - katalog.
obálka knihy

Svět české sci-fi se otřásl, neboť do něj vstoupil první díl ságy Mycelium. Vilma Kadlečková vás vítá ve 26. století na Zemi, kdy lidstvo využívá technologie planety Össe a stává se tak na mimozemské moci závislá. První setkání s teokratickou civilizací Össeanů i s hlavním hrdinou Lucasem Hildebrandtem nabízí román Jantarové oči - katalog.
obálka knihy

Detektivní žánr je bohatší o další případ komisaře Adamsberga. Autorka Fred Vargas tentokrát vyslala komisaře na pracovní cestu do Londýna, kde ho čeká nemilá záhada. Záhada mrtvých nohou - katalog.
obálka knihy

Z 5. 8. 2013

Světem poletují milióny a milióny příběhů. Podařilo se nám zachytit jeden z nich. Poetické vyprávění o tajemstvích jedné rodiny a jedné ženy napsala Kjung-suk Šin. Pátrání po zmizelé matce So-njo začíná a přináší na světlo doposud skryté pravdy, o kterých neměla její rodina ani tušení. Nahlédněte do života v současné Koreji na stránkách knihy Modlitba za matku - katalog.
obálka knihy

Fenomén trilogie Milénium pronikl i do říše komiksu. Kochat se obrazovým zpracováním prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy můžete díky Denise Mina, která knihu Stiega Larssona zadaptovala. Nenechte si ujít moderní rozměr legendy detektivního žánru - katalog.
obálka knihy

Norskou krimi ovládl v roce 2011 román Žhář. Nyní můžete jeho kvality posoudit také vy. Jakou detektivku Torkil Damhaug napsal? A kdo se skrývá v záři plamenů? - katalog.
obálka knihy

Z 22. 7. 2013

Už vás nebaví trávit dovolenou na okoukaných místech? Chcete si volno zpestřit netradičním výletem? Zkuste cestovat časem. Cestu do minulosti i budoucnosti vám nabízí Felix J. Palma a jeho vysněná společnost Murrayho cesty časem. Seznámení s H. G. Wellsem či nahlédnutí do viktoriánské Anglie slibuje kniha Mapa času - katalog.
obálka knihy

Vpusťte si do domu závan chladu prostřednictvím mrazivé atmosféry další švédské detektivky. Komisař Van Veeteren jde po stopách vraha se sekerou a poslední hodiny života Čtvrté oběti už odtikávají. Napětí tentokrát přináší Håkan Nesser - katalog.
obálka knihy

I jedno přátelství nám může změnit život. Přesvědčil se o tom i Alex Woods, jemuž převrátil svět jeden mrzoutský samotář. Příběh jednoho přátelství napsal Gavin Extence a pojmenoval ho Vesmír versus Alex Woods - katalog.
obálka knihy

Série Johna Flanagana Bratrstvo se rozrostla o další díl. Ano, dobrodružství Hala a bratrstva Volavek pokračují. Podaří se Halovi porazit Zavaka v boji na život a na smrt? Odpověď skrývá třetí díl série pod názvem Lovci - katalog.
obálka knihy

Z 8. 7. 2013

Nechte se omámit létem a zamilujte se do novinky Jojo Moyesové. Romantický příběh Než jsem tě poznala je přesně to pravé čtení na dovolenou. Zpříjemněte si prázdninové večery, čas letních lásek je tady - katalog.
obálka knihy

Hrajete si rádi? Pokud ano, pak vězte, že Anders de la Motte pro vás jednu hru vymyslel. A ne ledajakou. Hra, z níž není úniku a může vás připravit o vše, to je Game - katalog.
obálka knihy

Na začátku byl Přechod. Román, který vynesl Justina Cronina do prvních řad fantasy autorů a čtenářům představil apokalyptický svět, v němž řádí upírská infekce. Brány do tohoto světa se vám nyní opět otevírají. Je tu Dvanáctka - katalog.
obálka knihy

Z 24. 6. 2013

Hilary Mantelová pokračuje ve vyprávění příběhu Thomase Cromwella, který se vyhoupl na místo prvního ministra krále Jindřicha VIII. Na úspěch románu Wolf Hall nyní navazuje stejně zdařilá a oceňovaná kniha Předveďte mrtvé. Staňte se svědky osudu Anny Boleynové. Tudorovská Anglie vás očekává - katalog.
obálka knihy

Svět detektivek byl obohacen o další vyšetřování Harryho Holea. Jo Nesbø poslal svého hrdinu do Bangkoku, kde na něj čeká vražda norského velvyslance. Více vám napoví Švábi - katalog.
obálka knihy

Londýn 1781 je jako stvořený pro záhadné vraždy. Amatérští detektivové madam Westermanová a anatom Crowther jsou zpět. Podaří se jim vyřešit tajemnou vraždu, za níž stojí spiknutí ohrožující celou Anglii? Imogen Robertsonová nabízí odpověď ve své knize Anatomie vraždy - katalog.
obálka knihy

Z 10. 6. 2013

Lichožrouti jsou zpět a vaše ponožky jsou opět v nebezpečí. Poslední díl pohádkové série Lichožrouti navždy sleduje osudy Hihlíka a jeho kamarádů v ukrutně nebezpečných zákoutích Prahy. Tajemný svět Lichožroutů vám poodhaluje Pavel Šrut - katalog.
obálka knihy

Populární James Rollins si pro vás na léto přichystal novinku. V jeho nové knize Rodokmen smrti nejde o nic menšího než o život věčný. Vezměte si kompas, nasaďte pohodlné boty a vydejte se na cestu za samotnou holí Ježíše Krista. Dobrodružství začíná - katalog.
obálka knihy

Cesta vlakem může být i vzrušujícím zážitkem. Nasedněte spolu s Šamem do vlaku Médés a zažijte svůj první hon na legendárního gigantického krtka. Nekonečné tratě Kolejmoří pro čtenáře každého věku vystavěl China Miéville - katalog.
obálka knihy

Z 28. 5. 2013

Ken Follett se opět ponořil do nekonečných vod historie a vytáhl na světlo pokračování trilogie Století. Druhý díl Zima světa navazuje na knihu Pád titánů. Přečtěte si další osudy pěti rodin, které musí čelit světu za druhé světové války - katalog.
obálka knihy

Vražda pod taktovkou Carin Bartosch Edströmové nabízí tóny klasické detektivky i vážné hudby. Napětí až do poslední řádky podmalované operou Don Giovanni najdete na stránkách knihy Furioso - katalog.
obálka knihy

Přemyslovská epopej pokračuje. Král rytíř Přemysl II. Otakar ožívá v představivosti Vlastimila Vondrušky a vy tak máte možnost nahlédnout do života dalšího přemyslovského krále - katalog.
obálka knihy

Z 13. 5. 2013

V novinkách se nám vyloupl další světový bestseller. Thriller Ostré předměty vám představí reportérku Camille Preakerovou, které spadne do klína sólokapr. Hrůzný zločin v podobě vražd malých holčiček. Drsný román o šílené posedlosti napsala Gillian Flynnová - katalog.
obálka knihy

Další román Sarah Watersové zavede čtenáře do viktoriánského Londýna a jeho ženských věznic. Vstupte společně s Margaret Priorovou do ponurého světa, v jehož zdech je uvězněna také mladá spiritistka. Duchové a zjevení jsou tu i pro vás v knize Náklonnost - katalog.
obálka knihy

John Green dokázal vtip a smutek smíchat dohromady tak, že mu jeho román Hvězdy nám nepřály vynesl ocenění za nejlepší knihu časopisu Time 2012. Přečtěte si příběh mladé Hazel, které osud přivedl do cesty nejen rakovinu, ale také Augusta - katalog.
obálka knihy

Z 25. 4. 2013

Nechte si provonět byt výtečnou kuchyní Jamieho Olivera. Že nemáte čas na dlouhé vaření? To ani nemusíte. Na vynikající jídlo vám postačí i 30 minut. Přesvědčte se a vyberte si naší novinku Jamie Oliver 30 minut v kuchyni - katalog.
obálka knihy

Spolupracoval na legendárním seriálu Twin Peaks a nyní se Mark Frost uchází o pozornost čtenářů. Kniha Paladinovo proroctví – Probuzení uvádí na scénu patnáctiletého Willa Westa, jehož život se podstatně změní, když se ocitne v boji mezi titánskými silami - katalog.
obálka knihy

Trilogie Věk magie pokračuje. Bernd Perplies nezahálel a napsal druhý díl Čas zkázy. Mladý novinář Jonathan se vrací a s ním i nevraživé frakce kouzelníků a prazdroj magie v troskách Atlantidy. Ke všemu zmatku se ještě přimotá svatá inkvizice a magické dobrodružství je na světě - katalog.
obálka knihy

Z 15. 4. 2013

Jedna z nejočekávanějších novinek je tady. J. K. Rowlingová se vymanila ze světa Harryho Pottera a vytvořila Prázdné místo. Zveme vás na výlet do městečka Pagford, kde se pod okouzlující fasádou anglického venkova skrývá nejeden kostlivec ve skříni - katalog.
obálka knihy

Rosamund Luptonová navazuje na svou úspěšnou prvotinu Sestra románem V plamenech. Pomozte Grace odhalit žháře, který ohrožuje její rodinu. Prožívejte s ní každou řádku tohoto výborného psychologického thrilleru - katalog.
obálka knihy

Do nejvyšších výšin pozornosti ho vynesl Atlas mraků. Nyní představuje David Mitchell svůj další román Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta. Tento historický román vás zavede až do dalekého Japonska, kde začíná jedno velké dobrodružství - katalog.
obálka knihy

Z 2. 4. 2013

Pokud vám jméno Carlos Ruiz Zafón nic neříká, máte možnost to napravit. Novinka tohoto vynikajícího španělského spisovatele dorazila právě k nám. Odhalte další tajemství pohřebiště zapomenutých knih na stránkách románu Nebeský vězeň - katalog.
obálka knihy

Zveme vás na posezení s královnou. Audienci u samotné Alžběty II. vám zprostředkuje Sally Bedell Smithová. Jaké to je vládnout velké světové monarchii? A jaký život se skrývá za královskou korunou? Odpovědi vám nabízí životopis Alžběta II.: Život moderní panovnice - katalog.
obálka knihy

Blacksad, komiks s patinou drsné školy. Do role soukromého očka obsadil Juan Díaz Canales černého pantera a vy se s ním rozhodně nudit nebudete. Navštivte kreslený svět noir - katalog.
obálka knihy

Z 18. 3. 2013

Detektivní žánr obohatila novinka z pera úžasné Tany Frenchové. Udělejte si chvilku čas a nechte se polapit jejím vypravěčským umem. Půjčte si Ztracený přístav - katalog.
obálka knihy

Utéct před špatnou zprávou se nedá. Vždy si vás najde. O tom se přesvědčí také Ora, hrdinka románu Žena prchá před zprávou. David Grossman vypráví příběh ženy, jejíž syn se dobrovolně přihlásí do armády právě v době válečného konfliktu v Západním Jordánsku. Prožijte s Orou její lásky, vášně, zlost i zoufalství - katalog.
obálka knihy

Jane Casey vstoupila do světa literatury svou prvotinou Beze stopy a ta se vzápětí stala bestsellerem. Vyzkoušejte, jestli tahle detektivka dostane i vás. Příběh učitelky Sáry Finchové, která roztočí kolotoč podezření, když nalezne nedaleko svého domu v lese tělo dvanáctileté dívky, čeká na své čtenáře - katalog.
obálka knihy

Z 4. 3. 2013

Novou knihou se může pochlubit Paulo Coelho. Nahlédněte do Rukopisu nalezeného v Akkonu a nalezněte moudrost, která se skrývá pod slupkou každodennosti - katalog.
obálka knihy

Doris Kearns Goodwinová vám poodkryje zákoutí života prezidenta Abrahama Lincolna. Skvělá biografie Lincoln: Tým rivalů vás jistě zaujme. Vždyť zaujala i Stevena Spielberga, který na jejím základě natočil film - katalog.
obálka knihy

Vše musí mít svůj začátek a nejinak je tomu také u série případů Harryho Holea. První román, který přivádí Harryho Holea na scénu, nese název Netopýr. Jo Nesbø vyslal svého hrdinu do Austrálie. Vydejte se tam s ním- katalog.
obálka knihy

Do nekonečných vod své fantazie se opět ponořil Sergej Lukjaněnko a my vám tak můžeme nabídnout jeho novinku Konkurenti. Nechat se z legrace naverbovat do vesmírné armády nemusí být vždycky ten nejlepší nápad. Své o tom ví moskevský novinář Valentin, který vám o tom bude jistě rád vyprávět - katalog.
obálka knihy

Z 18. 2. 2013

Seznamte se s Pavlem Horváthem. Bližší pohled na život a kariéru tohoto fotbalisty vám nyní nabízíme prostřednictvím knihy Pavel Horváth: Můj příběh nekončí. Obsáhlou autobiografii, v níž nechybí nejedno překvapení, sepsal s Pavlem Horváthem Jan Palička - katalog.
obálka knihy

Příjemnou a vtipnou společnost slibuje kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Jonas Jonasson vypráví neobyčejný příběh Alana Karlssona, který na své sté narozeniny uteče z domova důchodců a náhodou narazí na kufr plný peněz. Zábava začíná - katalog.
obálka knihy

Oblíbení parťáci Calvin a Hobbes prožívají společně další bláznivá dobrodružství. Přečtěte si Pod postelí něco slintá a máte o týdenní dávku humoru postaráno. Calvina a Hobbese stvořil Bill Watterson - katalog.
obálka knihy

Z 4. 2. 2013

Co by se stalo kdyby? Otázka, která v sobě skrývá úžasný svět fantazie. Není tedy divu, že si ji položil i velký vypravěč Stephen King a vystavěl na ní příběh svého nového románu. Co by se stalo, kdyby byl prezident Kennedy zachráněn? Opověď naleznete na stránkách knihy Dallas 63 - katalog.
obálka knihy

Pusťte si Charlese Darwina do života. Seznamte se s jeho osudy, zážitky z cest kolem světa či s jeho rodinným zázemím. Podrobný životopis sepsal Irving Stone a nese název Původ: román o životě Charlese Darwina - katalog.
obálka knihy

Nabízíme vám šanci proniknout do zákoutí mafie v Atlantic City. Nelson Johnson zachytil nebezpečnou hru politiků, gangsterů či pašeráků alkoholu ve své knize Impérium : mafie v Atlantic City : zrození a vzestup města korupce - katalog.
obálka knihy

Z 21. 1. 2013

Cornelius Suttree - alter ego Cormaca McCarthyho, hlavní postava stejnojmenného románu, hledá cestu k sobě i ke světu v městě Knoxville plném vyděděnců a pochybných existencí. Nejrozsáhlejší a údajně nejvtipnější kniha autora, který humorem jistě příliš neoplývá - katalog.
obálka knihy

Nositel Nobelovy ceny Orhan Pamuk přichází s románem Muzeum nevinnosti, jedním z možná nejsmutnějších milostných románů, jaké byly napsány. Budete-li mít cestu do Istanbulu, můžete stejnojmenné muzeum navštívit - katalog.
obálka knihy

Výborná fyzioterapeutka, která své znalost občas využije k tomu, aby zlikvidovala muže, na které je běžná spravedlnost krátká, a talentovaný neprůbojný matematik se spisovatelským talentem se setkávají - nesetkávají v románu Haruki Murakamiho 1Q84. Svět, jak ho známe, skončil. Všimne si někdo změny? - katalog.
obálka knihy

Z 8. 1. 2013

Známí ekonomové Vladimír Pikora a Markéta Šichtařová přicházejí po knize Všechno je jinak, aneb, Co nám neřekli o důchodech, euru a budoucnosti s Nahou pravdou aneb, Co nám neřekli o našich penězích a budoucnosti. Nahlédněte pod pokličku hospodářské krize - katalog.
obálka knihy

Autor dalšího bestselleru Dva proti Říši Jiří Šulc přichází s novinkou Zrádci. Seznamte se se zákulisím tajných služeb předmnichovské republiky, předválečnými Sudety i milostným příběhem německé dívky a člena české finanční stráže - katalog.
obálka knihy

Prvotina a hned prestižní cena britské asociace autorů detektivek Zlatá dýka - to je Vřesoviště Angličanky Belindy Bauerové. Dvanáctiletý Steven rozehrál nebezpečnou hru ... - katalog.
obálka knihy

Z 10. 12. 2012

Co je touhle dobou příhodnější než Vánoční kniha - výběr povídek, pověstí a pohádek pro vánoční čas. Uvařte si grog, uvelebte se ke krbu a relaxujte ... - katalog.
obálka knihy

Po domácí pohodě přide vhod trochu exotiky: projděte se Jakobijánovým domem egyptského spisovatele Alá'a al-Aswáního, nahlédněte do života jeho obyvatel a "neřestí" moderního egyptského světa - katalog.
obálka knihy

Pokud si myslíte, že váš život nemůže být horší, tak může; může být mnohem horší - stejně jako život advokáta Mikaela Brenna, který se ujal zdánlivě nudné obhajoby muže s přezdívkou Řek. A dál už vám nic neprozradíme :-) - přečtěte si cenami ověnčenou detektivku Kruh smrti norského autora Chrise Tvedta. - katalog.
obálka knihy

Z 26. 11. 2012

Tentokrát se podíváme do nedávné minulosti: prvním návratem je autobiografická kniha Společenský agent Jiří Mucha novináře Charlese Laurence, syna vysoce postaveného britského diplomata, který působil v Praze v 50. letech. Nahlédněte do příběhu jeho rodiny i tehdejších praktik Státní bezpečnosti - katalog.
obálka knihy

Také druhý návrat připomene 50. léta: Návrat Krále Šumavy - román o Josefu Hasilovi je životopisem nepolapitelného převaděče. Autor David Jan Žák využívá vzpomínky a svědectví pamětníků i archivní dokumenty a kreslí úplně jiný obraz, než je známý z filmu Král Šumavy - katalog.
obálka knihy

Třetí návrat nás přenese o desetiletí později a oživí tajemstvím opředený příběh pobytu Ernesta Che Guevary v Československu. Ať jste příznivci levice nebo ne, román Che Guevarův pražský příběh předního argentinského spisovatele a bývalého velvyslance v Československu Abela Posse nemůžete vynechat - katalog.
obálka knihy

Z 12. 11. 2012

Taky se už patnáct let začínáte učit anglicky? Pak je tu pro vás Blood and breakfast: krimi angličtina - napínavá učebnice, která vás rozhodně nudit nebude. A můžete začít perlit! :-) - katalog.
obálka knihy

Kniha v dalším rozměru? Vyzkoušejte Level 26 - multimediální digi-thriller propojený s webem a videem. Anthony E. Zuiker ve spolupráci s Duanem Swierczynským představují Steva Darka a Mimořády - elitní vyšetřovací skupinu ustanovenou k dopadení nejnebezpečnějších vrahů světa. Nic pro slabší povahy! 1. díl Netvor z temnot - katalog , 2. díl Proroctví temnoty - katalog a 3. díl Temná odhalení - katalog.
obálka knihy obálka knihy obálka knihy

Severská detektivka "jede". Dvojice autorů ukrytá pod společným jménem Lars Kepler přichází s třetím případem kriminalisty známým jako Joona Linna Svědkyně ohně. Pomůže tentokrát médium, které tvrtí, že umí mluvit s mrtvými? Nebo je všechno jinak? - katalog.
obálka knihy

Z 29. 10. 2012

Komisař Harry Hole posedmé - tentokrát vyšetřuje sérii vražd mladých žen. Přichází Jo Nesbø a Sněhulák. Buďte opatrní, až napadne první sníh! - katalog.
obálka knihy

Máte pocit, že netrpíte předsudky? Podívejte se na českou společnost očima cizinky z východu - přesně to udělala Petra Hůlová coby Ukrajinka Olga v románu Čechy, země zaslíbená - katalog.
obálka knihy

Joseph po spisovateli Josephu Conradovi, Anton podle Antona Pavloviče Čechova - to bylo krycí jméno Salmana Rushdieho v době, kdy se musel skrývat poté, co na něj Ajatoláh Chomejní uvalil fatvu. Své prožitky z devíti let pod policejní ochranou vtělil autor kontroverzních Satanských veršů do knihy Joseph Anton: vzpomínky - katalog.
obálka knihy

Z 15. 10. 2012

V novinkách se nám poprvé představuje Eleanor Brownová. Její úspěšný debut Sestry sudičky vypráví příběh tří sester vyrůstajících ve světě knih a přednesu Shakespeara. Život ale není kniha. A tak se tři sestry, Bean, Cordy a Rose, vracející po dlouhé době domů, aby se postaraly o svou nemocnou matku a zároveň se popraly s tím, co jim skutečný svět nachystal - katalog.
obálka knihy

Bestseller Včelička přiletěl i k nám. Staňte se svědky setkání dvou žen ze zcela rozdílných poměrů. Mohou londýnská novinářka Sára a mladičká Afričanka Včelička najít společnou řeč a přátelství? Chris Cleave vám ve své knize odpoví - katalog.
obálka knihy

Andrew Taylor vás zve do Anglie za dob regentství. Seznamte se s Thomasem Shieldem, mladým učitelem, jehož posláním je chránit především dva chlapce, přičemž jedním z nich je budoucí spisovatel Edgar Allan Poe. Napětí vzrůstá a záhadná vražda už klepe na dveře. Je tu Malý Američan - katalog.
obálka knihy

Z 1. 10. 2012

Legendární komiksová série Sandman je kompletní. Neil Gaiman uzavřel úžasný svět Pána snů desátým dílem Tryzna. Poslední příběhy z říše snů se snesly i k nám. Nenechte si je uletět - katalog.
obálka knihy

Vítejte v Berlíně roku 1922, vítejte ve Městě stínů. Město, které pro vás vystavěla Ariana Franklinová, je načichlé napětím a strachem. Kolem údajné ruské velkovévodkyně Anastázie začínají umírat nevinní lidé a honba za brutálním vrahem začíná. - katalog.
obálka knihy

Jo Nesbø pronikl do světa dětské literatury díky své knize Doktor Proktor a prdicí prášek. Nyní se doktor Proktor vrací a nechybí mu ani další povedený vynález. Užijte si obrovskou zábavu s cestováním časem. Je tu Doktor Proktor a vana času - katalog.
obálka knihy

Z 17. 9. 2012

Druhá část Přemyslovské epopeje je tu. Vlastimil Vondruška pokračuje dál ve své pouti mapující osudy posledních přemyslovských králů. Tentokrát můžete nahlédnout do života Václava I. a seznámit se s ním. Vyzkoušejte si cestování časem prostřednictvím knihy a vyberte si Přemyslovskou epopej II - Jednooký král Václav I. - katalog.
obálka knihy

Spisovatel Steve Berry má na kontě další knihu a tou je Kolumbova záhada. Stejně jako u předchozích děl tohoto autora, ani v téhle knize nechybí dobrodružství, napětí či tajemství z dávné historie. - katalog.
obálka knihy

Halloween se neúprosně blíží a je třeba trochu se na něj připravit. Pomoci by vám v tom mohly dvě knihy z našich novinek. Na žádném strašidelném jídelníčku by jistě neměly chybět pochoutky od Zilly Rosenové. Dejte si Morbidní muffiny - katalog. Nejen jídlo dokáže potěšit člověka na duši. Rozradostnit vás mohou například i Filcované zombijky od N. Tedmanové a S. Skeateové. - katalog.
obálka knihy obálka knihy

Z 3. 9. 2012

Románem Neviditelný se u nás poprvé představuje královna švédské detektivky Mari Jungstedtová. Malebný ostrov Gotland přivítá nejen prázdninové hosty, ale také sériového vraha. Panika na ostrově roste. Kdo bude příští obětí? A podaří se komisaři Andersi Knutasovi vypátrat vraha? - katalog.
obálka knihy

Ljudmila Ulická získala za svůj román Daniel Stein, překladatel řadu ocenění. Ústřední postavou, kolem níž se obtáčí osudy mnoha lidí, je překladatel a katolický kněz židovského původu Daniel Stein, jehož předlohou se stal reálný osud polského Žida Oswalda Rufajzena. Uchvátí příběh muže, který pomohl několika stovkám Židů při útěku z ghetta, i vás? - katalog.
obálka knihy

Nejlepší německá kniha pro mládež je tu. Nese název Čik a je dílem Wolfganga Herrndorfa. Vydejte se spolu s Čikem a Maikem, čtrnáctiletými kluky, do Tramtárie. Úžasná cesta napříč východním Německem vás určitě nudit nebude - katalog.
obálka knihy

Z 20. 8. 2012

Berte konec prázdnin s humorem. Velitel Samuel Elánius se vrací v dalším novém díle Úžasné Zeměplochy od Terryho Pratchetta. Sam Elánius si užívá se svou rodinou hezkou dovolenou. Venkovská idylka, ticho, nedostižný Jeefese a zločin. Terry Pratchett má humoru na rozdávání. Vypůjčte si Šňupec - katalog.
obálka knihy

Indiana Jones nemá chvilku oddechu. Dobrodružství se mu neustále lepí na paty a pronásleduje ho doslova na každém kroku. Přesvědčit se o tom můžete díky naší komiksové novince - Indiana Jones omnibus : další dobrodružství - katalog.
obálka knihy

John Flanagan vstoupil do života mnoha čtenářů díky své fantasy sérii Hraničářův učeň. Nyní se s ním můžete vydat do Skandie a stát se bojovníkem. Vítá vás Bratrstvo – Vyděděnci - katalog.
obálka knihy

Z 27. 7. 2012

Věřili byste tomu, že chameleóni dokážou pozorně naslouchat vážné hudbě, že slepý newyorský mrzák může dokonale klamat tělem, že nevinný vzkaz v láhvi, kterou vylovíte z vln, spustí řetězec událostí s katastrofálním koncem? Přesvědčete se v knížce Hudba pro chameleóny, poslední povídkové sbírce, kterou vydal za svého života Truman Capote - katalog.
obálka knihy

Když mu jako mladému učiteli jeden z členů školní komise vytkl, že ve svých hodinách málo používá rákosku, náhodně vybral několik žáků, těm demonstrativně napráskal a ještě ten den dal výpověď. Henry David Thoreau odešel žít do lesů v roce 1845. Jak aktuální a inspirující můžou být jeho úvahy dnes zjistíte v kultovní knížce Walden, aneb, Život v lesích - katalog.
obálka knihy

Jedna z klasických antologií Isaaca Asimova, "paleofuturističtí" Počítačoví piráti potěší všechny příznivce klasické science fiction. Nechte se unést nostalgií a okouzlit děrnými štítky i humorem obřích počítačů - katalog.
obálka knihy

Z 13. 7. 2012

Okořeňte si dovolenou špetkou dobrodružství a propadněte kouzlu knihy Země divů. Vydejte se do srdce brazilských pralesů, kde anakondy dávají dobrou noc. Marina Singhová jde vstříc nebezpečí a Ann Patchettová mistrně vypráví její příběh - katalog.
obálka knihy

Letní novinky nám přinesly mnohými očekávanou knihu Líný rodič. Chcete prožít klidné léto s celou rodinou? Vyhledejte knihu Toma Hodgkinsona a naučte se, jak se stát díky lenošení a nečinnosti pohodovým rodičem. Líný rodič - dobrý rodič - katalog.
obálka knihy

China Miéville vás zve na jedinečný výlet na planetu, která je vlastí záhadných Ariekanů mluvících jedinečným jazykem. Nechte se unášet nekonečnou fantazií a objevujte svět románu Ambasadov - katalog.
obálka knihy

Z 28. 6. 2012

Přivítejte prázdniny s románem, jemuž nic nechybí. Propadněte knize 2666 a nechte se vtáhnout do pátrání po tajemném spisovateli Archimboldim. Recept na správnou dávku detektivky, eposu, filozofického románu, básní i vědeckofantastické literatury má jedině Roberto Bolaño - katalog.
obálka knihy

Harry Sidebottom pokračuje dál ve vyprávění příběhu římského válečníka. Balista, hlavní hrdina románu Požár na východě, se vrací. Řím roku 256 n. l. je zmítán náboženským fanatismem a intrikami a smrt a zrada číhá na kdekoho. Dokáže Balista vyváznout se zdravou kůží? Odpověď skrývají stránky knihy Římský válečník - Král králů - katalog.
obálka knihy

Ranger a historik John Holliday stále pátrá po záhadách templářského bratrstva. Tentokrát ho cesty zavedou až do Ruska. Paul Christopher přidal další díl do své templářské série. Čeká na vás Rudý Templář - katalog.
obálka knihy

Z 18. 6. 2012

Píseň ledu a ohně se nese dál a dál a s ní přicházejí na svět další příběhy Tyriona Lannistera, Brana, Jona Sněha či Daenerys. Pátá kniha skvělého fantasy eposu je na světe a George R.R. Martin vás zve k Tanci s drakykatalog.
obálka knihy

Indiana Jones našel cestu také do naší knihovny. Dva komiksy doslova přetékající dobrodružstvím vás zavedou na výpravu za bájným městem Atlantidou, Kamenem mudrců, Kopím osudu či Zlatým rounem. Odhalte tajemství komiksů Indiana Jones Omnibus 1 - katalog a Indiana Jones Omnibus 2 - katalog.
obálka knihy obálka knihy

Švédská detektivka nikdy nespí. Asa Larssonová vám představuje svoji již třetí knihu Temná stezka. Rebecka Martinssonová se vrací s dalším zapeklitým případem. Mrtvá žena na zamrzlém jezeře nevěstí nic dobrého - katalog.
obálka knihy

Z 4. 6. 2012

Chcete přijít na kloub úspěchu Steva Jobse? Chcete jít v jeho šlépějích? Díky knize, která vznikla ve spolupráci Jaye Elliota a Williama L. Simona máte nyní možnost nahlédnout do tajů Jobsova vedení. Vyhledejte knihu Cesta Steva Jobse - iLeadership pro novou generaci a vyjděte vstříc budoucnosti - katalog.
obálka knihy

Švédská krimi se rozrostla o autorskou dvojici, kterou tvoří Anders Roslund a Börge Hellström. Seznámit se s jejich prací můžete prostřednictvím románu Box 21. Na scénu přichází kriminalista Ewert Grens a s ním drsný svět obchodu s bílým masem, touha po pomstě, trest, dvě těla provrtaná kulkami a rukojmí v márnici - katalog.
obálka knihy

Sergej Lukjaněnko se proslavil především jako autor fantasy série s Hlídkou. Jaké však byly jeho první kroky na poli literatury? Na tuhle otázku vám odpoví jeho úplně první román Rytíři Čtyřiceti ostrovů. Velká hra začíná. Děti, které jsou unášeny na ostrovy, bojují o návrat domů a o život. Komu se podaří přežít všech čtyřicet ostrovů a kdo zatím vším stojí? - katalog
obálka knihy

Z 21. 5. 2012

Komisař Carl Mørck z oddělení Q, s nímž jste se mohli setkat v bestselleru Žena v kleci, se vrací v další knize Zabijáci. Jussi Adler-Olsen ho přivedl zpět, aby mu předložil k řešení další odložený případ. Zdánlivě vyřešený případ brutální vraždy sourozenců se znovu otevírá. Kam vede již vychladlá stopa a kdo čeká na jejím konci? - katalog
obálka knihy

Jeden z nejvýznamnějších románů žánru sci-fi konečně vyšel také v češtině. Kniha posledního soudu je tu. Cestování časem není nikdy dobrý nápad. Nevěříte? Zeptejte se studentky historie, která se omylem na své cestě do minulosti přenese do doby morových ran roku 1348 a nemůže se vrátit zpátky do budoucnosti. Boj o život začíná. Kniha posledního soudu přinesla své autorce Connie Willisové řadu ocenění. Nyní ji můžete ocenit i vy - katalog.
obálka knihy

Raymond Khoury má na kontě další thriller s oblíbenou dvojicí Seanem Reillym a jeho přítelkyní Tess Chaykinovou. Není pochyb o tom, že dávná tajemství opět vystrkují drápky a svět se ocitá na pokraji zkázy. Rostlinu, jejíž účinky by mohly otřást samotnými základy křesťanství, naleznete v knize s názvem Ďáblův elixír - katalog.
obálka knihy

Také si vás získala epická fantasy Píseň ledu a ohně? Máme pro vás další díl. Přečtěte si čtvrtou knihu s názvem Hostina pro vrány a zkraťte si tak čekání na díl další. Přesvědčte se, že George R.R. Martin nepřišel o svůj um a švih - katalog.
obálka knihy

Z 9. 5. 2012

Markus Zusak se zapsal do povědomí čtenářů coby autor bestselleru Zlodějka knih. Na svůj úspěch se nyní snaží navázat románem Posel. Záhadné hrací karty se zašifrovanými úkoly, které se musejí plnit, je přesně ta pošta, o kterou rozhodně nestojíte. Nestál o ni ani Ed Kennedy. Smůla, že se ho nikdo neptal. Přečtěte si jeho příběh - katalog.
obálka knihy

Do svého psychologického románu Sestra přimíchala Rosamund Luptonová prvky detektivky a thrilleru a vytvořila tak velice čtivou kombinaci. Hlavní hrdinka Beatrice odmítá uvěřit, že její sestra Tess spáchala sebevraždu a tak se vydá pátrat po jejím vrahovi. Jakou cenu bude ochotna zaplatit a jaké hranice překročit, aby dosáhla svého cíle? - katalog
obálka knihy

Jane Austenová napsala román Pýcha a předsudek a Seth Grahame-Smith se rozhodl tuto klasiku vylepšit. A tak na vás čeká nejen Elizabeth Bennetová, pan Darcy, Jane či pan Bingley, ale také zombie. Dokáže se Elizabeth vdát a zároveň přežít útoky krvelačných zombie? Odpověď na vás čeká v knize Pýcha, předsudek a zombie - katalog.
obálka knihy

Z 23. 4. 2012

Tana Frenchová se díky svému románu V lesích stala královnou současné detektivky. Vynikající vypravěčský um i mistrnou psychologii postav naleznete také v její nejnovější knize Na Věrnosti. Jen vstupte do ulice Na Věrnosti, kde se minulost vrací v podobě hrůzné vraždy - katalog.
obálka knihy

Vyšetřovatel Harry Hole se vrací a Jo Nesbø je zárukou, že ani tentokrát se nudit nebudete. Šestý případ tohoto vyšetřovatele nese název Spasitel. Dokáže Harry Hole chytit chorvatského nájemného vraha? - katalog
obálka knihy

Steampunk nabírá na síle a získává na oblibě. Kdo by také odolal dobrodružství plnému parních válečných strojů, vzducholodí, parních lokomotiv a ponorek? Scott Westerfeld se do žánru steampunku vrhl po hlavě a sepsal úžasnou fantasy sérii nejen pro mladé čtenáře. První dva díly se jmenují Leviatan - katalog a Behemót - katalog.
obálka knihy obálka knihy

<< zpět na novinky   << na úvodní stránku  

Poslední úpravy 20. 12. 2016

Kontakty:

Masarykova 75 (Centrum)
312 00 Plzeň
378 038 255, 378 038 256
doubravka@plzen.eu

Rychlé odkazy:

Jak se stát čtenářem
Knihovní řád
Ceník

Otevírací doba:

Po - Čt: 9 - 18 hod.
Pá: 9 - 13 hod.
QR kód: OK Doubravka - kontakty