logo Knihovny města Plzně
Obvodní knihovna Doubravka
Dneska je středa 23.05.2018
a knihovna má  otevřeno od 9 do 18 hodin.
free Wi-fi zóna Facebook fotogalerie videa prezentace Geocaching Instagram Foursquare KMP na Wikipedii

Starší akce, aktivity a projekty

Soutěž se ZOO

Čtěte, poznávejte přírodu a přijďte do ZOO! Soutěž pro děti do 15 let: přijďte letos 12x do knihovny, vypůjčte si pokaždé alespoň 1 knihu o přírodě a vyhrajte zdarma vstupenku do ZOO Plzeň! Všichni soutěžící, kteří splní podmínky soutěže a odevzdají v knihovně řádně vyplněnou a potvrzenou soutěžní průkazku, dostanou zdarma volnou vstupenku do ZOO Plzeň. Soutěž trvá do 31. 12. 2017.
Soutěž se ZOO - plakátek


Vánoční překvapení v knihovně

Máte rádi dárečky? Těšíte se na Vánoce? Po roce tu pro vás zase máme dárkově zabalené knížky - vyberte si a nechte se překvapit, co budete přes Vánoce číst!
Vánoční překvapení v knihovně


Artedílna (16. 3. 2017)

Šikovné děti si mohly v knihovně vyrobit čtenářský zápisníček - v rámci Března - měsíce čtenářů 2017.


Safer Internet Day - Den bezpečnějšího internetu (7. 2. 2017)

Letos s podtitulem "Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké". Pro žáky šestých tříd jsme připravili lekce informační výchovy "Učte se být on-line", které se zaměřují na důvěryhodnost dat na internetu, ochranu soukromí, předcházení kyberšikaně a ohleduplné chování k ostatním uživatelům sítě. Všichni dětští návštěvníci knihovny můžou po celý únor vyzkoušet své znalosti ve vědomostní soutěži, informace získáte také z připravených knížek o bezpečném internetu z naší tematické výstavky.

logo SID

Den pro dětskou knihu (26. 11. 2016)

První adventní sobota v předvánočním duchu: kreativní dílničky, zdobení vánočního stromku, zpívání koled, pohádka zimní královny, dětský knihotoč…. Máme tuhle předvánoční akci moc rádi :-).
BOoK! Con (4. 11. 2016)

Letos poprvé se brány doubravecké knihovny otevřely všem příznivcům fantasy. Deskovky, povídání, soutěže, kvízy... na své si přišli malí i velcí :-)
BOoK! Con se koná v několika knihovnách napříč republikou.
Halloween (1. 11. 2016)

Tradiční strašidelná stezka v knihovně pro malé čtenáře i nečtenáře. Nejjednodušší cestou, jak nepozorovaně vklouznout do říše duchů a přízraků, je vypadat jako oni. Kostýmy se hodily :-).
Recykliteratura (3. - 9. 10. 2016)

K Týdnu knihoven s podtitulem "Retro" jsme připravili zábavný workshop - recykliteraturu, kde k fotkám ze starých magazínů přiřazujete texty z vyřazených knih a časopisů. Stačí lepidlo a nůžky - zvládne to každý a baví se všichni! :-)


Hanou Hindráková - setkání se spisovatelkou (6. 10. 2016)

Připravili jsme setkání se spisovatelkou a cestovatelkou Hanou Hindrákovou, autorkou zajímavých knih nejen o Africe.


Malý knihovník (4. 10. 2016)

Všechny šikovné děti si mohly "na své kůži" vyzkoušet, co práce knihovníka obnáší.


Letní fotosoutěž (prázdniny 2016)

Vítězem letní prázdninové fotosoutěže s knížkou z knihovny se stal Míša a Harry Potter, odměny se ale dočkali i všichni ostatní zúčastnění :-). Děkujeme našim čtenářům za pěkné fotky!


Čtenářská výzva (březen - červen 2016)

Všechny statečné děti, které se naší Čtenářské výzvě postavily čelem, čekala v knihovně - jak jinak než čtenářská - odměna :-).


Den dětí na Doubravce (28. 5. 2016)

Doubravka slavila svátek dětí a knihovna byla při tom - děti si mohly užít hry, soutěže, fotokoutek... a i když nás pěkně vypekla bouřka, byla to vydařená akce :-). (Poslechnout si můžete také krátkou reportáž o Dni dětí v televizi Plzeňská 1.)


Noc bez Andersena (pátek 13. 5. 2016)

Aby to velkým nebylo líto... v pátek 13. večer se knihovna otevřela dospělým čtenářům, pro které se letos poprvé pořádala Noc bez Andersena :-). Na programu byl literární kvíz, recykliteratura, deskové hry, malování na trička, posezení u "táboráku" s hudebním doprovodem a před spaním nechyběla pohádka :-).


Rande naslepo v knihovně

Jste v duši romantici? Sníte potajmu o dobrodružství? Máte rádi překvapení? Pak jste se jistě nechali zlákat na Rande na slepo! Zn.: Máj lásky čas! :-)


Světový den knihy a autorských práv (22. 4. 2016)

Prvotní nápad slavit tento den má svůj původ ve španělské Katalánii. 23. dubna se zde oslavuje svatý Jiří a daruje se růže každému, kdo si koupí knihu. U nás stačilo si knihu vypůjčit, a protože je knihovna v sobotu zavřená, rozdávali jsme růžičky už v pátek :-).


Noc s Andersenem (1. 4. 2016)

Celý večer probíhal na motivy pohádky o Malé mořské víle, od jejíhož napsání letos uplyne 180 let. Celý večerní program zahájil pan starosta ÚMO Plzeň 4, který dětem přečetl začátek pohádky. Pak se všichni malí nocležníci začali měnit v námořníky - malovali trička, vyráběli pásky přes oko a lepili si tetování, aby mohl začít pravý mořský rej. Slibně rozjetý večer ale úplně pokazila zlá čarodějnice, kterou zábava rozzuřila a tak sebrala Malé mořské víle řeč! Aby ji osvobodilo, muselo každé ze tří námořnických družstev splnit náročné úkoly: obehrát ve skořápkách pirátského kapitána, uhádnout hádanky, ulovit rybku se zavázanýma očima, proplést se žahavými medúzami a získat tajné heslo a ukázat v paměťovém testu, jak dobrou paměť má. Za každý splněný úkol získaly děti část mapy, která je dovedla až ke strážkyni pokladu, kterým se konečně podařilo zlou čarodějnici obměkčit. Malé mořské víle ztracenou řeč navrátila a ta pak potěšila své zachránce sladkou odměnou. Po skončení hry se děti navzájem přečetly večerníčka v "televizi" a za poslechu pohádky byl pomalu čas chystat se do spacáků :-). (Poslechnout si můžete také krátkou reportáž v televizi ZAK)
Doubravecké Jarobraní (17. 3. 2016)

V Centrum Doubravka, obchodní dům se slavilo Jarobraní a byla při tom i knihovna. Jaro máme rádi! :-)


Jarní artedílna (15. 3. 2016)

V jarní Artedílně si u nás děti vyráběly zvířátkový stojánek na knížku - povedly se, co říkáte? :-) (v rámci Března - měsíce čtenářů 2016).


Čtení s babičkou (9. 3. 2016)

Děti si mohly poslechnout pohádku a popovídat si s babičkou o časech, kdy nebyla ani televize, ani počítač a knížka byla vzácností - k Březnu - měsíci čtenářů 2016.


Kde končí svět 2016 - Jak je to s králem (8. 3. 2016)

Šikovné děti z okolních škol se zapojily do celostátní soutěže Kde končí svět - Jak je to s králem, která probíhá jako součást projektu Klubu dětských knihoven SKIP KDE KONČÍ SVĚT. Jejich pěkné obrázky jsou vystavené v knihovně :-).


Safer Internet Day (9. 2. 2016)

Podporujeme SID 2016 S podtitulem "Zahrajte svůj part pro lepší internet". Pro žáky šestých tříd jsme připravili lekce informační výchovy "Učte se být on-line", které se zaměřují na důvěryhodnost dat na internetu, ochranu soukromí, předcházení kyberšikaně a ohleduplné chování k ostatním uživatelům sítě. Všichni dětští návštěvníci knihovny můžou po celý únor vyzkoušet své znalosti ve vědomostní soutěži, informace získáte také na připravené nástěnce nebo si můžete vybrat knížku o bezpečném internetu z naší tematické výstavky.


Mezinárodní den darování knih (14. 2. 2016)

14. únor není jen Valentýn! Je to také Mezinárodní den darování knih! Moc děkujeme všem, kdo nám pomohli naplnit „knihovničky“ v čekárně nemocnice u sv. Jiří a věnovali nepotřebné dětské knížky nebo časopisy do naší charitativní sbírky :-).


Vánoční překvapení v knihovně

Máte rádi dárečky? Necháváte se rádi překvapovat? Pak jste si určitě vybrali některou z našich dárkově zabalených knížek, doma si ji rozbalili a zjistili, co budete přes Vánoce číst! (Naše nabídka vánočních překvapení zaujala i Plzeňský deník a televizi ZAK :-) ).


Den pro dětskou knihu (28. 11. 2015)

Den pro dětskou knihu na první adventní sobotu jsme si všichni pěkně užili: výtvarné dílničky, zdobení vánočního stromku, vystoupení sborečku Rolničky, pohádka zimní královny ... zkrátka ta pravá vánoční atmosféra už je tu :-).
Halloween (27. 10. 2015)

Knihovna se každoročně mění ve strašidelnou stezku plnou děsivých bytostí - kdo se nezalekne a splní všechny zadané úkoly, toho čeká sladká odměna ;-).
Týden knihoven 2015 (5. - 9. 10. 2015)

V Týdnu knihoven si děti mohly vyrobit veselé záložky v Artedílně nebo si vyzkoušet, co obnáší knihovnická profese, starší si přišli pobesedovat o literatuře i o životě s publicistou a spisovatelem Lubomírem Müllerem:


Malý knihovník (9. 10. 2015)

V Týdnu knihoven si děti mohly vyzkoušet, co obnáší knihovnické řemeslo.


Lubomír Müller (8. 10. 2015)

Beseda s autorským čtením s publicistou a spisovatelem pro mládež (www.lubomir-muller.cz) - v rámci Týdne knihoven 2015.


Artedílna: záložka do knížky (6. 10. 2015)

Šikovné děti si mohly v knihovně vyrobit veselou zimní záložku do knížky a poslechnout k ní pohádku. Kromě běžných čtenářů jsme uvítali i milé děti z internátu pro zrakově postižené - v rámci Týdne knihoven 2015.


Mezinárodní den dětí (1. 6. 2015)

Mezinárodním dnem dětí začíná Týden čtení dětem v ČR. Všechny děti se u nás celé odpoledne mohly těšit na soutěžení s drakem, fotokoutek s Machem a Šebestovou a knihy jim půjčovali klauni! :-)


Světový den knihy a autorských práv (23. dubna 2015)

Nápad slavit tento svátek vznikl v Katalánsku, kde slaví 23. dubna den sv. Jiří a ke každé prodané knize dostane kupující růži.
A proto si každý, kdo si 23. dubna vypůjčil knížku od nás, odnesl domů růžičku :-).


Noc s Andersenem 2015 (27. března 2015)

Letos u nás spalo 15 dětí, 5 knihovnice a 3 dobrovolné pomocnice. Celý večer probíhal na motivy pohádek Jana Drdy. Děti v knihovně uvítali čerti a andělé, celý večerní program zahájil pan starosta ÚMO Plzeň 4, který dětem přečetl pohádku „O hloupé havířce“. Pak si všichni malí čertíci vyrobili růžky a mohla začít pravá čertí diskotéka. Divoká zábava ovšem tak rozčílila anděla v nebi, že jim za trest zamkl Lucipera řetězem k trůnu! Aby ho osvobodili, čekaly každé ze tří čertích družstev náročné úkoly: uhádnout hádanky od anděla, obehrát v kartách Martina Kabáta, najít poslepu jitrnici ze stromu, hodit míček drakovi Bucifálkovi a proběhnout slalom ševce Jíry. Za každý splněný úkol získali část mapy, která je dovedla k ukrytým klíčům a nakonec osvobozený Luciper potěšil své zachránce sladkou odměnou. Po skončení čertovské hry si děti ještě mohly zahrát hry, vyrobit figurky z modelovací hmoty a poslechnout pohádku, a byl čas pomalu se chystat do spacáků. Napsali o nás novinky.cz.
Děkujeme za podporu společnosti Pleas.
Doubravecké Jarobraní (20. března 2015)

V obchodním domě Centrum se vítal příchod jara a knihovna byla při tom! Děti si mohly vyzkoušet svou šikovnost v jarních soutěžích, popovídat si s maskotem Doubravkou nebo se vybarvit na tabuli velikonoční kraslici.
Čtení s babičkou (18. března 2015)

Pohádka s povídáním o časech, kdy děti neměly ani televizi, ani počítač a knížka pro ně byla vzácností - v rámci Března - měsíce čtenářů 2015.


Artedílna (3. března 2015)

Šikovné děti si mohly v knihovně vyrobit magnetického motýla na vzkazy a poslechnout jarní pohádku. Kromě běžných čtenářů jsme uvítali i milé děti z internátu pro zrakově postižené v rámci Března - měsíce čtenářů 2015.


Mezinárodní den darování knih (14. února 2015)

Čtrnáctý únor není jen Valentýn, ale také Mezinárodní den darování knih. Věnujte nepotřebné dětské knížky nebo časopisy do naší charitativní sbírky! Použijeme je do chystané „knihovničky“ v čekárně nemocnice u sv. Jiří.
Mezinárodní den darování knih - leták


Safer Internet Day (10. února 2015)

Podporujeme SID 2015 S podtitulem "Vytvořme společně lepší internet...". Pro žáky šestých tříd jsme připravili (9. a 12. února) lekce informační výchovy "Učte se být on-line", které se zaměřují na důvěryhodnost dat na internetu, ochranu soukromí, předcházení kyberšikaně a ohleduplné chování k ostatním uživatelům sítě. Všichni dětští návštěvníci knihovny můžou po celý únor vyzkoušet své znalosti ve vědomostní soutěži, informace získáte také na připravené nástěnce.


Plzeňské rodinné fotoalbum (20. ledna 2015)

Setkání nad rodinnými fotografiemi: mohli jste přinést své fotoalbum, vyprávět příběhy a přispět do webové galerie www.fotoalbum.skrytemesto.cz. Spolupořádala Plzeň 2015 a studenti FF ZČU.
Plzeňské rodinné fotoalbum


Čertí rojení (2. prosince 2014)

V obchodním domě Centrum se rojili čerti a knihovna nesměla chybět! Děti si mohly vyzkoušet svou šikovnost v čertovských soutěžích nebo si poslechnout pohádku neposedného čerta Florimóna.
Den pro dětskou knihu (29. listopadu 2014)

První adventní sobota pro celou rodinu v předvánočním duchu: výtvarné dílničky, zdobení vánočního stromku, vystoupení sborečku Plzeňské bublinky, pohádka zimní královny, dětský knihotoč.
Lovci perel (1. ledna - 29. listopadu 2014)

Celoroční hra pro děti, která mění čtení v dobrodružství! Vybrané dětské knížky se ve hře staly perlorodkami a přinesly zisk v podobě opravdových perel. Nejúspěšnější lovce jsme vyhlásili na Den pro dětskou knihu 2014. Tady se můžete podívat na tabulku soutěžících.


Halloween (3. listopadu 2014)

Už tradiční strašidelná stezka s děsivými úkoly – kdo se nezalekl a všechny splnil, toho čekala sladká odměna. Strašněhrozné kostýmy byly vítány jako vždy ;-). Napsali o nás novinky.cz a Plzeňský deník.


Arnošt Vašíček (8. října 2014)

Beseda se známým spisovatelem a záhadologem proběhla v rámci Týdne knihoven 2014.


Ivona Březinová (7. října 2014)

Beseda s oblíbenou dětskou spisovatelkou proběhla v rámci Týdne knihoven 2014.


Malý knihovník a Artedílna (6. října 2014)

První den Týdnu knihoven měly děti možnost vyzkoušet si, co obnáší práce knihovníka. V odpolední Artedílně se pak naučily zabalit si knížku.


Doubravecký den seniorů (3. října 2014)

Do oslavy Dne seniorů v obchodním domě Centrum se zapojila i knihovna - u našeho stánku jste si mohli půjčit knížku nebo časopis, získat informace o knihovně nebo vyzkoušet své znalosti v literární soutěži.


Týden čtení dětem (2. a 3. června 2014)

Nasednout do "autobusu" a cestovat "S pohádkou kolem světa" mohly děti v Týdnu čtení dětem 2014. Přijďte příště mezi nás, vždyť čtení je radost!


Evropský den sousedů (31. května 2014)

Evropský den sousedů se slaví i v Plzni a knihovna byla při tom. V příjemném prostředí parku na Habrmannově náměstí jste si mohli u našeho stánku počíst pod širým nebem, děti si poslechly pohádku nebo vyzkoušely svou šikovnost v některé z připravených soutěží.
S myšlenkou uspořádat svátek sousedů přišel dlouholetý starosta jedné z městských částí Paříže Atanase Périfan. Chtěl, aby se sousedé setkávali nejen kvůli praktickým problémům, ale aby si také společně užili příjemný den. Ve Francii proběhl první Den sousedů v roce 1999, v roce 2005 se slavil už v 377 evropských městech za účasti 4,5 milionu lidí. Od té doby se tato tradice rozrostla do mnoha dalších evropských zemí.


Stoleté dějiny moderní hudby (10., 17., 24. dubna a 15. a 22. května 2014)

Dějinami moderní americké hudby nás v cyklu pěti přednášek provázel pan Zdeněk Raboch. Mohli jste se dozvědět spoustu zajímavostí a poslechnout si ukázky od hudby černých otroků přez jazz, swing, rokenrol až po "zlatá šedesátá".
Akce se konala ve spolupráci s OD Centrum a za podpory ÚMO 4 Doubravka.


Světový den knihy a autorských práv (23. dubna 2014)

Slaví se pravidelně 23. dubna od roku 1995 ve více než 100 zemích světa na všech 6 kontinentech. Vyhlásilo jej UNESCO a tradičními partnery akcí pořádaných při této příležitosti jsou spispovatelé, učitelé, školy, knihovny, masmédia a další instituce. Prvotní nápad slavit tento den má svůj původ ve španělské Katalánii. 23. dubna se zde slaví svátek svatého Jiří a daruje se růže každému, kdo si koupí knihu. U nás stačilo si knihu vypůjčit :-).


Artedílna (8. dubna 2014)

Přivítat jaro mohli malí tvořivci výrobou velikonoční dekorace, nechyběl ani poslech pohádky "Jaro je tu!". Kromě běžných čtenářů jsme uvítali i milé děti z internátu pro zrakově postižené.


Noc s Andersenem (4. dubna 2014)

Letos u nás spalo 15 dětí, 5 knihovnic a jedna pomocnice. Program zahájili hosté z velvyslanectví Dánského království, kteří představili krátkou prezentací Andersenovu rodnou zemi, přečetli dánsky pohádku O princezně na hrášku (s jejím českým překladem pomohla ředitelka Knihovny města Plzně) a rozdali dětem malé dárečky. Pak se spáči rozdělili do 3 družstev a začali si vyrábět detektivní čepičky, když tu náhle večer narušil strašlivý lupič, který vtrhl do knihovny, ukradl 3 drahocenné knihy a dokonce unesl paní ředitelku! Každé z družstev muselo splnit 6 nelehkých úkolů, aby získalo všechny indicie potřebné k jejich znovunalezení. Náročné detektivní pátrání nakonec přineslo své ovoce a všechny vzácné knihy byly objeveny. Po jejich otevření čekalo děti další překvapení – drahý poklad schovaný uvnitř každé z nich. To už se z večera pomalu stávala noc, před spaním jsme ještě přečetli Vrťapkův příběh o ukradeném mahárádžově vejci, ale ten už někteří do konce ani nedoposlouchali … :-) Pozvánku jste si mohli přečíst na www.plzen.cz.


Doubravecké jarobraní (28. března 2014)

Do vítání jara v obchodním domě Centrum se zapojila i knihovna. Mohli jste tu potkat kolegyně coby paní Jaro, Léto, Podzim a Zimu, popovídat si s maskotem Doubravkou, zasoutěžit si nebo se pochlubit na tabuli svou oblíbenou knihou.


Čtení s babičkou (13. a 20. března 2014)

Děti si mohly poslechnout Andersenovu pohádku a popovídat si s babičkou o časech, kdy děti neměly ani televizi, ani počítač a knížka pro ně byla vzácností - k Březnu - měsíci čtenářů 2014.


Kde končí svět? (13. února 2014)

Projekt Klubu dětských knihoven SKIP „Kde končí svět?“ vstoupil do devátého ročníku a téma zní: Nejmoudřejší je číslo. Připravili jsme soutěž pro děti - namalujte nebo napište, jakou roli hrají v našem světě čísla a 13. února vyhláili vítěze místního kola. Výsledky jejich práce si můžete prohlédnout v knihovně :-).


Safer Internet Day - Den bezpečnějšího internetu 2014 (11. února 2014)

Podporujeme SID 2014 S podtitulem "Vytvořme společně lepší internet...". Pro žáky šestých tříd jsme připravili lekce informační výchovy "Učte se být on-line", které se zaměřují na důvěryhodnost dat na internetu, ochranu soukromí, předcházení kyberšikaně a ohleduplné chování k ostatním uživatelům sítě. Všichni dětští návštěvníci knihovny můžou své znalosti vyzkoušet ve vědomostní soutěži, informace získáte také na připravené nástěnce.


Den pro dětskou knihu (30. listopadu 2013)

První adventní sobotu jste si s námi mohli užít v předvánočním duchu: vyrobit si ozdobičku ve výtvarné dílničce, ozdobit vánoční stromek, poslechnout si písničky sborečku Plzeňské bublinky nebo pohádku paní Zimy a nakonec vše zakousnout něčím sladkým na zub :-).


Halloween (4. listopadu 2013)

Bát se v knihovně jste se mohli tentokrát kvůli podzimním prázdninám trochu opožděně, ale čekaly vás stejně děsivé bytosti, hrozivé úkoly i vědro krve. Nejlépe zapadli ti v kostýmu :-).
Napsali o nás na novinky.cz :-).


Alena Ježková (8. října 2013)

Beseda se známou novinářkou a spisovatelkou Alenou Ježkovou proběhla k Týdnu knihoven 2013.Čtení s babičkou (4. října 2013)

Děti si mohly poslechnout pohádku a popovídat si s babičkou o časech, kdy děti neměly ani televizi, ani počítač a knížka pro ně byla vzácností - k Týdnu knihoven 2013.
Napsali o nás v Plzeňském deníku :-).Artedílna - Pohádkový dráček (3. října 2013)

Podzimní tvoření s pohádkou – děti z řad čtenářů i internátu pro zrakově postižené si odnesly domů veselého dráčka - k Týdnu knihoven 2013.Malý knihovník (3. října 2013)

Vyzkoušet si taje knihovnického řemesla mohly děti v Týdnu knihoven 2013.Noc s Andersenem 2013 (5. dubna 2013)

Letos u nás spalo 14 dětí, 4 knihovnice a 2 dobrovolné pomocnice z řad našich čtenářek - děkujeme za pomoc! :-). Tentokrát jsme oslavili 135. výročí narození Eduarda Štorcha a 110. výročí narození Josefa Augusty, takže náš čekala daleká cesta - kam jinam než do pravěku. Večer zahájilo krátké povídání a četba z Lovců mamutů. Pak se děti rozdělili na tři tlupy - Havrany, Brontosaury a Mamutíky, každou vedl jeden dospělý šaman a soutěžily, která nasbírá nejvíce bodů za splnění pravěkých úkolů – vítěze čekala malá odměna. V druhé části večera si děti vyrobily pravěká zvířátka z ponožek a vymalovaly jeskyni Altamiru. Ranní ptáčata si ještě zasoutěžila s Igráčkem.
Napsali o nás na novinky.cz :-).Cesta učitele časem (12. března 2013)

Po stopách kantorů v průběhu dějin - z per uznávaných literárních autorů o škole a učitelích četly Pavla Sovová, Martina Beranová a Lenka Ťoupalová. Čtení proběhlo v rámci Března - měsíce čtenářů.Den bezpečnějšího internetu - Safer internet day (5. února 2013)

Podporujeme SID 2013 Tématem desátého ročníku byla online práva a zodpovědnost - "komunikujte ohleduplně". Pro žáky šestých tříd jsme připravili tematické lekce informační výchovy "Učte se být on-line" (5. a 14. února), které jsou zaměřené na důvěryhodnost dat na internetu, ochranu soukromí, předcházení kyberšikaně a ohleduplné chování k ostatním uživatelům sítě. Všichni dětští návštěvníci knihovny mohou po celý únor vyzkoušet své znalosti ve vědomostní soutěži, informace získáte také na tematické nástěnce.Den pro dětskou knihu (1. prosince 2012)

První adventní sobotu jste u nás mohli oslavit Den pro dětskou knihu v předvánočním duchu: čekaly vás výtvarné dílničky, zdobení vánočního stromku, pohádka nebo vystoupení sborečku Plzeňské bublinky, nechyběho ani občerstvení a čerti :-):
Napsali o nás na novinky.cz :-).Halloween (30. října 2012)

Další strašidelná stezka knihovnou je za námi. Na kostýmech si tentokrát někteří z vás dali zvlášť záležet :-).
Napsali o nás na novinky.cz :-).Artedílna (18. října 2012)

Naladit se na Halloween mohly děti výrobou papírového strašidýlka a poslechem hororových příběhů. Artedílnu připravujeme pro naše čtenáře i nečtenáře, tentokrát přišly také žáčci ze školy pro zrakově postižené děti.Beseda s Lucií Lomovou (4. října 2012)

Besedu a workshop s oblíbenou autorkou komiksu jsme uspořádali u příležitosti Týdne knihoven. V první části jste si mohli poslechnout povídání a shlédnout promítání, ve druhé zkusit sami malý komiks vytvořit. Paní Lomová nám také do knížek nakreslila krásné obrázky :-).
Článeček si můžete přečíst také z Plzeňského deníku.Vezmi knížku na procházku (22. září 2012)

Vycházka k rozhledně na Chlumu s oblíbenou knížkou na literární piknik - tentokrát na loupežnickou výpravu. Ti stateční, kteří se nenechali odradit mokrem a zimou, se mohli potěšit loupežnickým tancem, lámat si hlavu nad kvízem, složit obří puzzle a hlavně si vyzkoušet něco z loupežnického řemesla - třeba střelbu z kuše, luku nebo praku. Zájemci se mohli dozvědět spoustu zajímavostí o historii loupežníků na Doubravce. Pečení buřtíků přes nepříznivé počasí nechybělo :-).
Poděkování za spolupráci patří panu Silovskému a taneční skupině Srdcové eso.Týden čtení dětem (1. – 7. června 2012)

V rámci Týdne čtení dětem jsme vyhlásili výtvarně-literární soutěž pro děti do 13 let: Mami, tati, pojď mi číst.... Potěšil každý obrázek či text, který zachytil například oblíbenou knížku nebo postavu, příjemné chvilky s knížkou či veselé čtení s rodiči nebo prarodiči. Nejlepší práce jsme ocenili 4. června 2012 a vystavili v prostorách knihovny.
Napsali o nás i v Plzeňském deníku :-).Noc s Andersenem 2012

V noci z 30. na 31. března u nás spalo 13 dětí, 4 knihovnice a 3 šikovné studentky knihovnické školy. Celý večer probíhal na motivy Zahrady Jiřího Trnky. Napřed si děti poslechly úryvek z knížky, ozdobily si tričko a složily papírovou čepici a pak se mohly rozběhnout po knihovně k připraveným úkolům: u velryby projet slalom na koloběžce, u slonů namalovat obrázek "chobotem", vylovit rybičky z rybníka, svézt zlého kocoura nebo složit rozsypaný obrázek. Za každý splněný úkol získaly obrázek, ze kterých si nakonec poskládaly vlastní leporelovou Zahradu. Na nespavce čekalo ještě stanové čtecí městečko, kde mohli před usnutím strávit chvilku s knížkou a pak už zalezli všichni do spacáčků.
Napsali o nás i v Plzeňském deníku a na novinky.cz :-).Březen – měsíc čtenářů 2012

Studenti čtou prvňáčkům
Prvňáčkům předčítají v průběhu března 2012v rámci projektu Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka studenti ZČU - Ateliéru dramatické výchovy.


Čtecí maraton z Karla Poláčka
(Nejen) ke čtení k 120. výročí narození známého humoristy jste se mohli připojit ve čtvrtek 22. března 2012.
Napsali o nás i v Plzeňském deníku :-).


Artedílna
Vyrobit si leporelo podle příběhu o špačkovi, který neuměl létat (protože pořád četl) jste si mohli 12. března 2012. Navštívily nás i děti z internátu Speciální školy pro zrakově postižené.Den pro dětskou knihu 2011

Na vánoční vlnu jste se u nás mohli naladit sobotu 26. listopadu 2011. Den pro dětskou knihu jsme oslavili výtvarnými dílničkami, zdobením vánočního stromku, zpíváním koled a vystoupením dětského sborečku Plzeňské bublinky.

Kde končí svět? 2011-2012

Projekt Klubu dětských knihoven SKIP Kde končí svět? vstoupil do osmého roku. Tentokrát jsme zůstali po celý rok pěkně doma a zároveň se vypravili z České republiky až na druhý konec světa… Jak je to možné? Tak: společně jsme prožili ČESKÝ ROK a napíšeme a namalovali o tom knihu pro děti v Malém Himaláji. Plzeňský kraj dostal měsíc LISTOPAD a my jsme na toto téma vyhlásili výtvarně-literární soutěž. Vítěze jsme ocenili na slavnostní vernisáži 10. listopadu 2011, všechny práce byly vystavené v knihovně.
Napsali o nás i v Plzeňském deníku :-).Halloween 2011

Další oslava Halloweenu proběhla 1. listopadu 2011. Mohli jste se těšit na tradiční tajemnou stezku se strašidelnými úkoly a malou odměnou na konci. Kostýmy potěšily jako vždy :-).

Týden knihoven 2011 (3. - 7.10.)
Vlastimil Vondruška

Besedu s oblíbeným spisovatelem a historikem jsme přichystali na pondělí 3. října 2011. Potěšil nejen milovníky českých dějin a příznivce Oldřicha z Chlumu, dozvědět jste se mohli také spoustu zajímavostí, které byste do středověkých lidí určitě neřekli. Víte třeba, že pivo jedli lžící? :-)
Článeček si můžete přečíst také z Plzeňského deníku.Malý knihovník

Chcete vědět, co obnáší knihovnická profese? Měli jste možnost si to vyzkoušet v úterý 4. října 2011 :-):Artedílna

Artedílna v Týdnu knihoven byla jak jinak než s knižní tematikou - čtvrtek 6. října 2011 jste si mohli vyrobit netradiční záložku do knížky. Vyzkoušet si to přišly i děti z internátu pro zrakově postižené:Vezmi knihu na procházku

Na 10. září 2011 jsme připravili další výšlap k rozhledně na Chlumu, tentokrát za pohádkou. Mohli jste s námi projít dobrodružnou stezku, po stopách pohádkových postaviček a s pohádkovým divadlem na vrcholku kopce, se svou oblíbenou knižkou v ranečku. Místo buchet se hodil buřtík :-).

Artedílna

Šance pro vás vyzkoušet si výtvarné techniky – koláž, papier maché, maska ze sádry, malování s paletou, pedig, decoupage... V pondělí 23. května 2011 jste si mohli vyzkoušet zábavné skládání veselých figurek z papíru.
Připojily se i děti ze Speciální školy pro zrakově postižené - můžete se podívat na fotky.
papírový panáčekPodivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska

Dramatickou lekci, kde si děti na příběhu piráta Kolíska prožitkovou metodou mohly vyzkoušet, jak by to mohlo dopadnout, kdyby neuměly číst, neměly potřebné informace, a jak se dá pracovat s intuicí, jste mohli zhlédnout dopoledne 30. března a 5. dubna 2011. S touto lekcí se naše knihovnice zúčastnily přehlídky knihovnických besed OKNA: text besedy.Noc s Andersenem 2011

Večer na motivy pohádek Václava Čtvrtka u nás letos strávilo 15 dětí. Vše zahájil pan starosta ÚMO Plzeň 4 Michal Chalupný, který dětem na přivítanou přečetl pohádku a povídal si s nimi o tom, jak četl, když byl malý. Pak je čekala dobrodružná cesta lesem Řáholcem, kde malovaly křídla motýlu Emanuelovi, posbíraly rozsypané korálky makové panenky, zachránily ptačí vajíčka víle Amálce, vylovily dušičky vodníka Čepečka a odstřelily zlého knížepána :-). Na konci večera si vyrobily postavičky z modelovací hmoty, pak si poslechly pohádku před usnutím a zalezly do spacáčků.
Poděkování za finanční pomoc patří ÚMO Plzeň 4.

Březen – měsíc čtenářů 2011
Studenti čtou

Předškoláčkům v knihovně předčítaly studentky ZČU - Ateliéru dramatické výchovy:Beseda s Danielou Krolupperovou

S oblíbenou spisovatelkou dětských knížek Danielou Krolupperovou jste se mohli přijít seznámit 15. března. Beseda proběhla v rámci projektu "Knížka pro prvňáčka", jejíž autorkou je v roce 2011 v letošním roce právě D. Krolupperová:Střih mluveného slova

Veřejně přístupný workshop s Janem Příhodou - nahrát si do počítače úryvek z knížky, sestříhat zvuky, odstranit šumy, upravit hlasitost a dynamiku, mixování … to všecho jste si mohli vyzkoušet 10. března. Workshop navštívily také děti z internátu Speciální školy pro zrakově postižené:Literárně-dramatický kroužek

Kroužek jsme organizovali ve spolupráci s OCET o.p.s. a vedla Mgr. Pavla Sovová – lektorka hlasové a řečové výchovy (působí na FPE ZČU a DAMU v Praze). Probíhal každé úterý v odpoledních hodinách a byl určen pro děti a mládež cca od 8 do 18 let. Nabídl práci v malé skupině, možnost hlasové průpravy (nácvik správného dechu, artikulace, práce s hlasem), práci s různými typy textu, aktivní čtení – čteme tak, aby to bavilo nás i posluchače.

Ukázky z autorské tvorby dětí, natočené v Českém rozhlase Plzeň, si můžete stáhnout: Vodníkova žena od Františky Dvořákové a O kouzelném lese Danielky Lerchové, nebo se můžete podívat na fotky ze závěrečného vystoupení roku 2009/10.


Pohádka o slůněti

Derniéru literárně-dramatického kroužku – představení knížky "Jak bylo malé růžové slůně jednou velmi smutné a jak vše dobře dopadlo" nejmenším čtenářům jste mohli shlédnout na 1. března.Webowou diwočinou

Pobav se a zároveň se nauč chovat na internetu bezpečně - najdi si cestu Webowou diwočinou! (28. ledna 2011 jste si mohli "zahrát na čas" s dětmi z celé republiky).
hra Webowou diwočinou:Den pro dětskou knihu 2010

První adventní sobotu 27. listopadu jsme oslavili v předvánočním duchu: mohli jste se zapojit do výtvarné dílničky, zdobení vánočního stromku, zazpívat si koledu nebo shlédnout loutkové divadlo a představení dětí ze čtenářského kroužku.

Artedílna

Šance pro vás vyzkoušet si výtvarné techniky – koláž, papier maché, maska ze sádry, malování s paletou, pedig, decoupage... Ve čtvrtek 25. prosince 2010 jste s námi mohli vyrábět vánoční dekoraci.Halloween 2010

Letošní Halloween jsme oslavili kvůli podzimním prázdninám trochu později v úterý 2. listopadu. Čarodějky a čaroděje čekala tradiční tajemná stezka s úkoly a malou odměnou na konci. Počasí nám přálo, oslavu jsem mohli zakončit strašidelným průvodem a vypuštěním létajících lampiónů :-).

Artedílna

Šance pro vás vyzkoušet si výtvarné techniky – koláž, papier maché, maska ze sádry, malování s paletou, pedig, decoupage... Ve čtvrtek 21. října 2010 jste s námi mohli vyrábět dekoraci na Halloween.Čtenářský průkaz pro plyšáčka

Zcestoval váš plyšák celý svět? Mohli jste mu rozšířit obzory i jinak: v rámci Týdne knihoven 2010 s podtitulem "Knihovna pro všechny" jste měli jedinečnou příležitost pořídit si zcela vlastní ČTENÁŘSKÝ PRŮKAZ PRO PLYŠÁČKA. Sečtělý plyšák, dobrý plyšák :-):Malý knihovník

Hokejista, milionář, prezident? Ne! Knihovník!! :-) V rámci Týdne knihoven 2010 jste si mohli vyzkoušet roli malého knihovníka a nahlédnout do tajů knihovnického světa:Odpoledne s vietnamskou kulturou

V rámci Týdne knihoven - "Knihovna pro všechny" jste měli možnost poodhalit s námi 4. října 2010 závoj vietnamské kultury: vyzkoušet skládání origami i jedení hůlkami, nechat se okouzlit fotografickou prezentací, seznámit se s příběhy vietnamských rodin i s přípravou tradičních jídel nebo si poslechnout ukázku vietnamského zpěvu. Akci jsem uspořádali a ve spolupráci s Klubem Hanoi:Vezmi knihu na procházku 2010

V sobotu 11. září 2010 jste se s námi mohli vydat na literární procházku od knihovny k rozhledně na Chlumu. Pro děti i dospělé, kteří sebou vzali svou oblíbenou knihu, byl připraven pamětní glejt, mohli si opéct přinesené buřtíky na ohni a poslechnout vyprávění pana Václava Chaloupka, autora oblíbených zvířecích večerníčků. Určitě se shodneme na tom, že největší "celebritou" dne byl jeho psík mývalovitý jménem Hoky :-).

Závěrečné vystoupení literárně-dramatického kroužku

V úterý 22. června jste mohli zhlédnout závěrečné vystoupení dětí z literárně-dramatického kroužku. Mohli jste se potěšit hranou pohádkou o slůněti Benovi, čtenou pohádkou z vlastní tvorby "3 hádanky pro Denila" a hraným rozhovorem - humorným vystoupením:Kde končí svět?

Vyvrcholením regionálního kola 2010 byla návštěva zákulisí divadla Alfa, televize ZAK a beseda s autory knihy Půl kopy pohádek a pověstí z plzeňského kraje:Artedílna

Chcete si vyzkoušet, jaké je to být jedno odpoledne velkým umělcem? Ve čtvrtek 29.dubna 2010 jste si mohli ozdobit květináče ubrouskovou technikou.Noc s Andersenem 2010

Bohužel jsme kvůli příšerné bouřce museli zrušit lampiónový průvod s vypouštěním „létajících lampiónů štěstí“ a zůstat celý večer – letos na motivy pohádky o Petru Panovi - jenom v knihovně. Ta se proměnila v Zemi Nezemi, z dětí se stali piráti a víly, tajemnou noční stezkou je provázely hlavní postavy příběhu a za splněné úkoly je čekala odměna od samotného kapitána Hooka. Nechyběly ukázky z knížky i filmu.
Naše poděkování za finanční podporu patří Úřadu městského obvodu Plzeň 4.

Březen – měsíc čtenářů 2010
Beseda s Petrou Braunovou

Besedu s milou paní spisovatelkou Petrou Braunovou jsme uspořádali 18. března 2010 v rámci akce Březen – měsíc čtenářů:Týden čtení 2010

S podtitulem "čtení sluší každému" - spolu se členy OCET v.p.s., studenty ZČU - Ateliéru dramatické výchovy a dětmi z literárně dramatického kroužku při naší knihovně jsme připravili sérii tří veřejných čtení, kde si každý mohl přijít poslechnout ukázku nebo se zapojit přečtením úryvku ze své oblíbené knížky:Artedílna

Chcete si vyzkoušet, jaké je to být jedno odpoledne velkým umělcem? Ve čtvrtek 25.února 2010 jste měli možnost vyrobit si krásný obrázek technikou zvanou enkaustika.Do knihovny za koledou a vánoční čtení

Vánočně naladit jste se u nás mohli ještě dvakrát: v pondělí 7. prosince 2009 jsme pro vás připravili čtení z Dickensovy Vánoční koledy. Při šálku čaje jste mohli jen poslouchat nebo se přidat s vlastní ukázkou ze své oblíbené knížky. V úterý 22. prosince jste si mohli při pianu a poslechnout a zazpívat vánoční koledy. :-)Den pro dětskou knihu 2009

V sobotu 28. listopadu 2009 jste se u nás už mohli naladit na vánoční vlnu. Den pro dětskou knihu jsme letos oslavili výtvarnými dílničkami, zdobením vánočního stromku, zpíváním koled, stínovým divadlem a dětským vystoupením. Zavítal mezi nás i Český rozhlas Plzeň.

Halloween 2009

Oslava Halloweenu se konala v úterý 27. října 2009. Knihovna se proměnila ve strašidelnou stezku, kde vás čekaly děsuplné úkoly - kdo se nezalekl a všechno splnil, toho čakala sladká odměna :-).

Malý knihovník

V rámci Týdne knihoven 2009 měli malí čtenáři možnost vyzkoušet si roli knihovníka a nahlédnout do tajů knihovnického světa. Nástrahy abecedy, čtečky, průkazek a čárových kódů všichni statečně překonali - o budoucnost našeho řemesla se bát nemusíme :-):Kniha bez hranic

Kniha bez hranic - logo Cílem projektu bylo natočení zvukové nahrávky knihy Michaely Čermákové a Tomáše Šmejkala Zpěv draků, aktéry byli studenti středních a vysokých škol. Od podzimu 2008 do jara 2009 pro ně probíhaly v naší knihovně kurzy dramatické a hlasové výchovy pod vedením pedagogů z DAMU a PF ZČU, na jaře začalo načítání knihy a natáčení v Českém rozhlase v Plzni, který byl partnerem projektu. Cédéčko bylo pokřtěno 23. června 2009 a jeho kmotry se stal Jiří Langmajer a Jana Bernášková. Následně bylo zdarma distribuováno do škol a knihoven pro zrakově postižené v celé České republice. Můžete si stáhnout jednu kapitolu na ukázku a závěrečnou písničku nebo si ho vypůjčit v některé z našich knihoven.

Projekt "Kniha bez hranic" měl vlastní webové stránky.

Poděkování za poskytnutá práva patří oběma autorům knihy, ilustrátorce Janě Šouflové a nakladatelství Jan Vašut.

Logo programu mládež v akci Tento projekt byl realizován za finanční podpory EU. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.
Křest Zpěv draků

Audiokniha Zpěv draků natočená v rámci projektu Kniha bez hranic na motivy stejnojmenné fantasy Michaely Čermákové a Tomáše Šmejkala byla pokřtěna v Cocktail Music Baru Archa 23. června 2009 a jejími kmotry se stal Jiří Langmajer a Jana Bernášková. Nyní bude zdarma distribuováno do škol a knihoven pro zrakově postižené v celé České republice:

Noc s Andersenem a lampiónový průvod 2009

Noc s Andersenem 2009 jsme zahájili společným lampiónovým průvodem, který začal v knihovně a zavedl nás na louku ke kostelíku sv. Jiří, kde jsme slavnostně vypustili létající lampióny (Khoom Fay). Kdo si přitom něco přál, tomu se přání určitě vyplní :-). Připojilo se k nám i mnoho rodinek s dětmi, které v knihovně nespaly.
Přihlášení spáči s námi v letošním roce „odcestovali“ na dalekou výpravu - až do tajemné Číny - a po návratu si po zbytek večera užívali zábavu v čínském stylu. Proměnili se v malé Číňánky pomocí čínského kloboučku, s větším nebo menším úspěchem překonali úskalí jídelních hůlek, vyzkoušeli si umění kaligrafie, procvičili si prsty a hlavu při skládání starého čínského hlavolamu - tangram a společně vyrobili čínského draka. Před spaním je uklidnila čínská pohádka spojená se stínovým divadlem.
Za vydařený večer patří náš dík Úřadu městského obvodu Plzeň 4 za finanční podporu a také Městské policii za zajištění hladkého průběhu cesty pro lampiónový průvod.

Hezky – česky…

K 255. výročí narození V.M. Krameria proběhla Soutěž o nejtalentovanějšího Slovotvůrce. Vaším úkolem bylo vytvořit k cizím běžně užívaným výrazům rovnocenné slovo v českém jazyce.
Vítězi se stali: Pavel Treml (9let), Bára Šandová (8let), Jan Mařík (8let), Ondra Demiš (8let), Špác M. (9let), Pavla Bílá (9let), Nathalie Zinková (8let), Tereza Jílková (8let), Naty Řezníčková (9let).
A co jste vymysleli? Třeba:
chat - lidokecy, síťopokec, plnokeců, pišfurt, kompodrb, drbárna, keckosíť, kecačka.
secondhand - kšuntokrám, hadrůkopa, frcík, hadrokrám, obnošhadroplac, prošoupaný krám, obleknoš.
scaner - foťákovač, stahovačobrázků, obrázkopřenašeč, paprskočtečkodráha, opisováček, otiskobedna, fotokop.
image - vzhledopohledník, osobnostměr, kukomozkovzheld, esovzhled.
hamburger - tlustovelkojídlo, hambáč, hamhouska, masový koblížek, houskomasoňamka, houskokarboš, obezomasohousky, plackomas.
e-mail - vlnopošta, síťozpráva, vzkazostroj, rychlozprávopošta, poštovka počítačová, písinožka.
smajlík - kulatá tlamička, hopík s ksichtem, usměvátko, usměvokotáček, chechtík, kuk úsměv, ksichtkoule, držtička, šklebítko, koulesměj.
billboard - okolapač, kuknadřevo, silnicoobraz, čumtabule, přírodofotostrašák, reklamocedul, obrázkoukazovač.
flash disc - slisovanejmozek, pidipaměť, mališkopaměť, chytrokapsačka, karetka, diskokaps.
skateboard - noholámač, prknoběh, kolečkojezd, fofrprkno, chodníkový kluzák, tryskokolečkoprkno, vozokolečko, prknokoloježď.
Slavnostní předávání cen proběhlo v pátek 28. 3. 2008, součástí ceremoniálu bylo promítání animovaných filmů z tvůrčích dílen projektu Animánie:Sandra Vebrová v knihovně

Zajímavou besedu se scenáristkou a spisovatelkou dětských knížek Sandrou Vebrovou, autorkou knih o Lukovi, malém vlkodlakovi, jste u nás mohli navštívit 19. března 2009:Balónkové pozdravy Ježíškovi

Ve středu 17. prosince 2008 se u nás sešly děti z 22. školní družiny. Barevné balónky plněné heliem, na které si přivázaly lístečky se svým tajným vánočním přáním, jsme společně poslali Ježíškovi do nebes :-):Den pro dětskou knihu 2008

V sobotu 29. listopadu 2008 jste s námi mohli opět oslavit Den pro dětskou knihu - dopoledne s čajem, punčem, deskovými hrami a doprovodným programem, mohli jste si prohlédnout výstavu "Nejoblíbenější kamarád z knížky" a zatleskat nejpilnější čtecí rodině v rámci projektu Škola naruby. Stejně jako loni podpořili návštěvníci charitativní sbírku na dětský Hospic v Malejovicích - celkem se vybralo 740,- Kč:Halloween 2008

Oslava Halloweenu se konala v pátek 31. října 2008.
Kdo nestihl příjít, ten se může bát aspoň u filmu nebo se pokochat fotkami:Rodinné stříbro aneb bábovkové klání

Ze šesti přihlášených bábovek bylo věru těžké vybrat tu nejlepší, jak se přesvědčili všichni, kteří ochutnávali, bodovali a odnášeli si domů recepty ;-) (soutěž jsme vyhlásili k Týdnu knihoven 2008):Týden knihoven 2008

Letošní - už 12. - Týden knihoven měl podtitul "Knihovny – rodinné stříbro" a proběhl od 6. do 10. října. A co jsme připravili?
Na pondělí 6. 10. jsme vyhlásili soutěž Rodinné stříbro aneb bábovkové klání – kdo donesl bábovku s receptem, byl zařazen do soutěže o nejlepší doubraveckou bábovku. Pondělní návštěvníci mohli ochutnat a jednotlivá díla ohodnotit - což také hojně činili. Dopoledne u nás proběhlo ještě Velké říjnové společné čtení – 3 hodiny z Dášeňky a Devatera pohádek Karla Čapka nahlas četly žáci 5. ročníků 22. ZŠ Na Dlouhých, podpořit je přišel doubravecký starosta Hynek Brom.
V úterý 7. 10. jsme uspořádali akci Malý a velký knihovník (pro děti i dospělé) – 25 odvážných zájemců si své výpůjčky zkusilo načíst osobně, knihovnice asistovaly:Kde končí svět - Booktime

Pilné účastnice našeho čtenářského kroužku se zapojily do celostátního projektu Kde končí svět filmem Booktime. Vyhrály regionální kolo a 12. září 2008 byla Danielka slavnostně pasována na rytířku krásného slova v Jičíně - městě pohádky:

Setkání s japonskou kulturou

Setkání s japonskou kulturou jsme připravili na poslední prázdninový pátek - 29. srpen 2008. Měli jste možnost zakusit úskalí jídelních hůlek, proměnit se v krásnou gejšu pomocí make-upu, procvičit si prsty při skládání starého japonského umění - origami, zkusit si malování na hedvábí a dozvědět se spoustu zajímavostí o Japonsku a jeho kultuře.
Uspořádali jsme ve spolupráci s paní Yvonou Klausnerovou a paní Keiko Todoroki, napsali o nás také v Plzeňském deníku:Noc s Andersenem 2008

Letos jsme byli jedna z 635 spících knihoven a nocovalo u nás 16 dětí. Celá andersenovská noc probíhala ve znamení draka. Navštívili nás autoři fantasy knížky Zpěv draků Michaela Čermáková a Tomáš Šmejkal. Oba dva řádně vyzpovídaly děti s dračími čepičkami v roli reportérů jednotlivých rubrik listu Doubravecký Dračí Drb. Tvorba novin pak byla z velké části náplní zbytku večera, následovalo společné přečtení celého díla, volná chvilka pro internet a chatík, malá soutěž před spaním a pomalu jsme se začali ukládat do spacáčků. Ranní ptáčata vymýšlela jména pro draky do druhého dílu knihy, pak si mohla zachatovat nebo se zapojit do Velké polštářkové soutěže. Napsali o nás i v novinách:-).

Beseda - Zpěv draků

Příjemná beseda s autory magické fantasy knihy Zpěv draků Michaelou Čermákovou a Tomášem Šmejkalem se uskutečnila v naší knihovně dne 28. března 2008.Hezky – česky…

K 255. výročí narození V.M. Krameria proběhla Soutěž o nejtalentovanějšího Slovotvůrce. Vaším úkolem bylo vytvořit k cizím běžně užívaným výrazům rovnocenné slovo v českém jazyce.
Vítězi se stali: Pavel Treml (9let), Bára Šandová (8let), Jan Mařík (8let), Ondra Demiš (8let), Špác M. (9let), Pavla Bílá (9let), Nathalie Zinková (8let), Tereza Jílková (8let), Naty Řezníčková (9let).
A co jste vymysleli? Třeba:
chat - lidokecy, síťopokec, plnokeců, pišfurt, kompodrb, drbárna, keckosíť, kecačka.
secondhand - kšuntokrám, hadrůkopa, frcík, hadrokrám, obnošhadroplac, prošoupaný krám, obleknoš.
scaner - foťákovač, stahovačobrázků, obrázkopřenašeč, paprskočtečkodráha, opisováček, otiskobedna, fotokop.
image - vzhledopohledník, osobnostměr, kukomozkovzheld, esovzhled.
hamburger - tlustovelkojídlo, hambáč, hamhouska, masový koblížek, houskomasoňamka, houskokarboš, obezomasohousky, plackomas.
e-mail - vlnopošta, síťozpráva, vzkazostroj, rychlozprávopošta, poštovka počítačová, písinožka.
smajlík - kulatá tlamička, hopík s ksichtem, usměvátko, usměvokotáček, chechtík, kuk úsměv, ksichtkoule, držtička, šklebítko, koulesměj.
billboard - okolapač, kuknadřevo, silnicoobraz, čumtabule, přírodofotostrašák, reklamocedul, obrázkoukazovač.
flash disc - slisovanejmozek, pidipaměť, mališkopaměť, chytrokapsačka, karetka, diskokaps.
skateboard - noholámač, prknoběh, kolečkojezd, fofrprkno, chodníkový kluzák, tryskokolečkoprkno, vozokolečko, prknokoloježď.
Slavnostní předávání cen proběhlo v pátek 28.3.2008, součástí ceremoniálu bylo promítání animovaných filmů z tvůrčích dílen projektu Animánie:Březen - měsíc Internetu 2008

Letošní Březen - měsíc Internetu, měl stejně jako loni podtitul "Internet - výhoda pro znevýhodněné". A co vás tentokrát mohlo potkat?
Seznamování zájemců s prací na počítači a pohybem v internetovém prostředí. Celoročně je k dispozici zrakově handicapovaným software Zoom Text. Jelikož se knihovnám stýská v březnu po knihách, proběhla letos akce Týden čtení. Ve dnech 10., 11., 13. a 14. března jste k nám mohli v odpoledních hodinách zavítat a nahlas (na připravený mikrofon :-)) číst z námi připravených knih pro děti od Karla Čapka. 19. 3. zahájil svou činnost klub pro rodiče na rodičovské dovolené:Den pro dětskou knihu 2007

1. prosince 2007 se naše knihovna připojila s téměř 90 knihovnami k prvnímu ročníku Dne pro dětskou knihu.
Toto sobotní dopoledne před první adventní nedělí knihovnu navštívilo 66 dětí s rodiči. Na hlavním rejdišti mohli shlédnout kulturní pásmo, které si připravily členky čtenářského kroužku a další naše malé a střední čtenářky. Jeho součástí bylo čarodějnické vystoupení, zazněla básnička, akordeon a flétnička, zavlnily se orientální tanečnice. V koutku tajných přání čekaly na nebojácné a zvědavé dvě čarodějnice, u smlsu bylo možné díky daru společnosti Makro Cash & Carry ČR doplnit cukry, tuky a tekutiny. Hraví se uvelebili v hráčském doupěti, které měli pod palcem pánové z občanského sdružení GOADA. Z deskových her, které s sebou přivezli, si vybrali třináctiletí kluci i tříleté holčičky. Rodiče si odnesli kontakt na plzeňskou půjčovnu, hernu a krámek s deskovými hrami Kavenu Arakasi.
Sociálně založení přispěli do sbírky pro nadační fond Klíček, který se stará o zkvalitnění života těžce nemocných dětí a jejich rodičů. Na jejich účet jsme odeslali 1220,50 Kč. Za příjemně strávené dopoledne všem účastníkům a aktérům děkují doubravecké knihovnice :-).

Světový den pozdravů 2007

Ve středu 21. listopadu 2007 se naše knihovna poprvé připojila ke Světovému dni pozdravů , aby podpořila myšlenku významu komunikace mezi lidmi. Od léta nám čtenáři i přátelé posílali pohlednicové pozdravy a děti z družiny při 22. ZŠ "pozdravové" téma ztvárnily výtvarně. Všichni jsme se sešli právě 21. listopadu odpoledne, abychom si prohlédli pohlednice a obrázky, ale především poslali další pozdravy. Ty odnesly do výšky a dáli neznámým adresátům různobarevné balónky plněné heliem a my nyní čekáme, jestli někdo e-mailem nebo poštou naše pozdravení opětuje. Díky patří firmě Elfetex spol. s r. o., která na realizaci akce poskytla finanční dar.

Artedílna

Artedílna pokračovala 15. listopadu 2007 výrobou vánočních věnců.Artedílna - "Codex Babel"

Naše knížka "Codex Babel" vyrobená v Artedílně 7. 12. 2007 obdržela v Olomouci diplom vítěze. Holky, gratulujeme! :-):Týden knihoven 2007

Týden knihoven (1. – 5. října) jsme v tomto roce začali v Doubravce tradičně Velkým říjnovým společným čtením. Čtyři hodiny nonstop nahlas četli ze svých oblíbených knih žáci 4. ročníků z 22. ZŠ Na Dlouhých. Dorazil mezi ně také starosta Hynek Brom, kterému děti ke čtení půjčily Mikulášovy patálie. S příběhy malého Mikuláše (četlo se z nich dokoce 4x) jsme, včetně mnohých dalších, vyslechli úryvky z Letopisů Narnie, Dětí z Bullerbynu, Divočiny, Dinosaura, Dračího srdce, pohádek a příběhů se zvířátky.
Poprvé jsme letos pro dětské čtenáře připravili akci Malý knihovník. Šestnáct děvčat a jeden chlapec si vyzkoušeli knihovnickou práci – vraceli, půjčovali a zařazovali knížky, provázeli nové čtenáře po knihovně… Děkujeme za pomoc :-).
Děti si dále mohly vybrat z několika vědomostních soutěží a nezapomněli jsme ani na dospělé čtenáře, kteří si domů odnášeli recepty nejen z krásné literatury:Pasování na rytíře Řádu čtenářského 2007

Ve dnech 18., 19. a 21. června 2007 u nás v Doubravce již počtvrté král Knihoslav pasoval na rytíře Řádu čtenářského.Týkalo se to celkem 200 prvňáčků a druháčků ze 14. ZŠ, 22. ZŠ a ZŠ Újezd. Každý budoucí rytíř slavnostně slíbil, že bude ctít slovo, ochraňovat knihy a statečně se bít za všechno dobré, co je v nich napsáno, samozřejmě také ukázal jak umí číst. Rytířům čtenářům zdar!Lidé kolem nás

V roce 2007 poprvé vyhlásila Obvodní knihovna Doubravka literární soutěž "Lidé kolem nás", jejíž téma úzce souvisí se Svátkem sousedů, který probíhá 30. května od roku 1999 v mnohých evropských městech. Soutěže se zúčastnilo 70 autorů ve věku od 7 do 85 let nejen z Plzně a okolí, příspěvky jsme obdrželi poštou nebo e-mailem například z Bratislavy, Pardubic, Moravské Třebové, Hořic a Českých Budějovic.
Vítězi letošního ročníku jsou D. Lerchová (Plzeň), M. Křepelka (Plzeň), L. Fiala (Plzeň), A. Ryška (Hořice), R. Papežová (Plzeň), Machuldová (Plzeň), S. Haber (Bratislava), V. Pondělník (Č. Budějovice), M. Hovorková (Ml. Boleslav).
Jelikož téma bylo široké, bylo také různorodě pojaté a zpracované. Porota četla například nihilistickou báseň, pásmo, horor, sci-fi povídku, duchařskou historku, grotesku či scénář. Děti psaly především o svých bezprostředních sousedech, o pozitivních zkušenostech s nimi, ale časté byly také stesky nad drobnostmi, kterými jejich rodině sousedi ztěžují život. Nejkreativnější přispěvatelé byli ve věku od 16 do 19 let, kteří téma viděli v širší perspektivě, zamýšleli se například nad intimními vztahy, nad lidskou bezohledností, bezmocí, tolerancí, rasismem... Dospělí soutěžící čerpali témata především z více či méně vzdálené minulosti. Zájem o soutěž "Lidé kolem nás" a úroveň příspěvků nás velmi mile potěšily, proto se těšíme na další ročník, který bude vyhlášen v březnu 2008.Plzeňští rodáci se vracejí ...

V roce 2007 si v Doubravce připomínáme 115. výroční narození loutkáře Josefa Skupy. K této příležitosti byla vyhlášena výtvarná soutěž "Plzenští rodáci se vracejí", kterou jsme vyhodnotili 21. 3. při Mezinárodním dnu loutkového divadla:Březen - měsíc Internetu 2007

Přešel další Březen - měsíc Internetu, tentokrát měl podtitul "Internet - výhoda pro znevýhodněné". A co vás letos mohlo potkat? Po celý rok je na jednom z uživatelských počítačů k dispozici software pro slabozraké Zoom TextXtra. Po celý rok se u nás mohou zájemci seznamovat s prací s počítačem a Internetem. Děti si v březnu zasoutěžily na internetové nebo počítačové téma. K dispozici vám byly letáky vydané Sdružením BMI, dále letáky s informacemi pro matky s dětmi, nezaměstnané…Artedílna

Šance pro vás vyzkoušet si výtvarné techniky – koláž, papier maché, maska ze sádry, malování s paletou, barvení kamenů...
Začali jsme v úterý 23. ledna 2007 koláží, pokračovali v úterý 20. února výrobou harmonické figury, 13. března a 24.dubna výrobou masky, 26. června malováním na kameny a 27. září výrobou knihy. To není všechno, další zajímavé aktivity nás ještě čekají :-).Dny poezie 2006

V listopadu (od 10. do 23.) jsme oslavili Dny poezie, svátky poezie uspořádané k výročí narození velkého básníka Karla Hynka Máchy (16. 11. 1810).Týden knihoven 2006

Rok uběhl jako voda a je za námi další - jubilejní desátý - Týden knihoven: letos proběhl od 2. do 8. října, tentokrát s mottem "Cesta (nejen do knihovny) do knihovny". A co nás mohlo potkat? V pondělí 2. 10. Velké říjnové společné čtení, zvolili jsme knihu Mileny Holcové Lidi, aneb, Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý. Protože jsem četli také o orientu, mohl si každý vyzkoušet jaké to je být "oblečený" v burce. Ve čtvrtek 5. 10. nás čekala Barevná cesta do knihovny - v knihovně jste si mohli vzít křídy a zúčastnit se malování na chodník, který vede od Centrumu k 22. ZŠ. Celý týden trvala Cesta ke knize - soutěž pro děti, při které určovaly názvy pohádek podle indicií a ihned obdržely malý dárek a také školení v práci s elektronickým katalogem. Celý říjen jste mohli v anketě vyjádřit svůj názor na nabídku periodik v Knihovně města Plzně:Knihovna mých snů

Ve čtvrtek 14. 12. 2006 se v naší knihovně uskutečnilo vyhlášení výsledků literárně výtvarné soutěže Knihovna mých snů. Porota hodnotila 70 příspěvků autorů od 5 do 40 let, které do Doubravky dorazily z jednotlivých provozů Knihovny města Plzně, ale také z Ústí nad Labem, Netolic, Lelekovic, Kdyně či Petrovic. Velmi nás potěšilo, že mezi přispěvateli do soutěže byli také dva zrakově handicapovaní chlapci, jejichž literární příspěvky obstály v konkurenci.Pasování na čtenáře 2006

V pátek 16. června 2006 se v naší knihovně konalo další pasování prvňáčků na čtenáře. Akce se zúčastnilo 57 žáčků ze 14. ZŠ Zábělská, které do Řádu čtenářského s hodností rytíře uvedl vládce světa knížek, král Knihoslav:Noc s Andersenem 2006

Letos se Noci s Andersenem zúčastnilo více něž 470 knihoven, škol, družin... z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska.
Při našem čtvrtém nocování v Doubravce jsme se nechali inspirovat knihou R. L. Stevensona "Poklad na ostrově", což napovídá, že nás čekala honba za pokladem. 12 spáčů vytvořilo 2 posádky lodí Stará archa a Pirat's, které mezi sebou soupeřily při plnění úkolů, které je nakonec dovedly k zaslouženému bohatství:Březen - měsíc internetu 2006

Rok utekl jako voda a pomalu je za námi další Březen - měsíc internetu. Letos jsme pro vás měli opravdu veliký dárek, od března je použití internetu a počítače v celé Knihovně města Plzně zdarma, platit se bude pouze za vytištěné stránky. Hurrá :-)Celý měsíc jste měli možnost ověřit si své znalosti z oblasti výpočetní techniky ve vědomostní soutěži. Ti, kteří s internetem ještě neumějí pracovat a rádi by to změnili, se mohli přihlásit přihlásit do zaškolovací lekce."Babičková" soutěž

V roce 2005 uběhlo již 150 let od prvního vydání klasického díla české literatury Babička od Boženy Němcové a my jsme si řekli, že by bylo zajímavé ukázat, jak vidíte babičky vy, současné děti. Mohly jste si vybrat, jestli budete babičky malovat a kreslit nebo o nich budete psát. Někteří dokonce obě možnosti zkombinovali a babičky namalovali i o nich napsali. Obrázky a povídání se nám sešly od dětí z 81. MŠ Hodonínská Společenství začít spolu, 1. ZŠ Kralovická, 22. ZŠ Na Dlouhých, ŠD 28. ZŠ Rodinná a od čtenářů knihoven na Slovanech a Borech. vernisáž nejlepších prací a ocenění vítězů proběhla 8. listopadu 2005.
Vítěze jsme vybírali z více než 150 prací, a věřte, že to vůbec nebylo lehké. Sice jsme se nepohádali, ale každý člen poroty, kterých bylo 5, měl malinko jiného favorita, ale nakonec jsme se přeci dohodli. Výherců je pět, každý v jiné kategorii: malované babičky od dětí do 8 let vyhrál PAVEL JANATA 7, malované babičky dětí od 9 do 12 vyhrála MICHAELA UHROVÁ 10, povídání o babičkách dětí ve věku 9 – 12 let vyhrál ROMAN FIALA 12, povídání doprovázené obrázkem autorů ve věku 13-15 let vyhrála ANDREA LOKAJÍČKOVÁ 13 a povídání dětí od 13 do 15 let vyhrála MARIE KUČEROVÁ 13:Týden knihoven 2005

Týden knihoven (3.-7.10.) a celý říjen se u nás v roce 2005 nesl v duchu „Babičky“ Boženy Němcové. V pondělí 3. října byla celá akce zahájena Velkým říjnovým společným čtením z „Babičky“. Tři hodiny non-stop hlasitě četlo více než 70 žáků 5. tříd ze ZŠ Na dlouhých. Podpořit je přišli doubravecký starosta Pavel Rödl a místostarosta Hynek Brom. Dále jste si mohli zahrát stopovačku po knihovně a seznámit se blíže se životem Boženy Němcové.

Pasování na čtenáře 2005

Dne 15. června 2005 proběhlo v naší knihovně pasování prvňáčků na rytíře Řádu čtenářského. Rukou vládce světa knížek, krále Knihoslava, se stalo rytíři přes 60 dětí ze 14. a 22. ZŠ. Noví rytíři - čtenáři dostali pasovací listinu, rytířský řád a samozřejmě také průkazku do knihovny, na kterou si mohli poprvé půjčit knížky:Noc s Andersenem 2005

Z 1. na 2. dubna se uskutečnila již po páté Noc s Andersenem. V letošním roce se do ní zapojilo přes 400 knihoven a dalších zařízení pro děti v ČR, na Slovensku, v Polsku a Rakousku.
V Doubravce se nás v roce 2005 sešlo 20 děvčat a 5 knihovnic. Povídali jsme si o H. Ch. Andersenovi (2. 4. by oslavil 200 let od svého narození), malovaly jsme Ledové královny, oblíbené pohádkové postavy a Andersenovské pohlednice, vytvořily jsme strom Pohádkovník Andersenův, chatovaly a předváděly své spací úborky:Březen - měsíc internetu 2005

V letošním březnu jsme byli ke všem návštěvníkům štědří, nabídli jsme 1/2 hodiny na internetu denně zdarma. Mohli jste si také zasoutěžit, a to hned třikrát: celoměsíční soutěž s internetovou tématikou, pětidílnou etapovou soutěž ve vyhledávání na stránkách Knihovny města Plzně a mohli jste také nakreslit obrázek na téma "Není myš jako myš..."Týden knihoven 2004

V pondělí 4. října jste s námi třetím rokem navazovali "provázkové přátelství" při Provázkiádě. Bylo vás dohromady 162 a nebylo vždy lehké svázat 2 provázky dohromady. A co teprve jejich rozmotávání a počítání :-). Výsledek Provázkiády si přijela natočit televize. Non-stop čtení proběhlo v naší knihovně již podruhé. Letos VŘSČ trvalo 3 hodiny a za tu dobu se vystřídalo 38 předčítajících, kteří měli 67 posluchačů. Každý, kdo chtěl, mohl ostatní seznámit s některou ze svých oblíbených knížek a kousek z ní přečíst. Na akci přišli žáci 3. a dvou 4. tříd z 22. ZŠ a jimi vybrané úryvky byly velmi příjemné. Posuďte sami, četlo se z knih jako: Krtek a raketa, Harry Potter, Žofka, Děti z Bullerbynu, Ať žijí duchové, Broučci, Vítek, Mach a Šebestová na prázdninách, Trosečníci z Vlaštovky, Strašidlo Cantervillské a ještě z 28 dalších. Stejně jako před rokem na nás nezapomněl doubravecký místostarosta mgr. Hynek Brom, se kterým jsme zažili chvilky napětí, protože předčítal z knihy "Cesta do středu země" od Julese Verna. Ve 4 hodiny odpoledne jste se mohli dozvědět jako první spolu s ostatními návštěvníky knihoven v Čechách a na Moravě, že v anketě Moje kniha – hledá se nejoblíbenější kniha obyvatel České republiky zvítězil Harry Potter. V knihovně jste mohli zůstat až do 8 hodin do večera a společně s ostatními číst z knížky "výherkyně". Ve čtvrtek 7. října jste si mohli za pomoci svou knížku knihovnic sami zabalit. Po celý týden bylo v doubravecké knihovně otevřeno až do osmi hodin večer. Mohli jste se také naučit vyhledávat nebo se zdokonalit ve vyhledávání v elektronickém katalogu - stačilo požádat knihovnice o lekci. A nakonec jste si svoje znalosti mohli vyzkoušet ve hře "Knížková stopovačka":Prázdninový klub

O prázdninách jste mohli každou středu od 10 do 12 hodin navštívit náš "Prázdninový klub". Co se tam dělo? Malovali jsme, soutěžili, četli si, povídli o knížkách …Noc s Andersenem 2004

Letos se nás sešlo 16 dětí , 1 velký šaman Batchiga a 4 menší šamani Katchiga, Evesa, Haneka a Lonejka. Všichni jsme se přenesli do Ugandy v Africe, o které nám velký šaman vyprávěl a pouštěl filmy, pak jsme se rozdělili na kmeny Batchiga a Iteso, které spolu soutěžily, kdo vyrobí lepší africké oblečení z přinesených prostěradel a komu se podaří vyvolat déšť hraním na bubínky a další hudební nástroje a tancem, které nás šaman naučil. Hrálo a tančilo se jak o život. Pak jsme všichni dohromady vyráběli zvířatka a náramky z korálků. Před spaním jsme si ještě chvíli brouzdali po internetu, četli a poslouchali kazetu s příběhy Geralda Durrella, do spacáčků jsme se uložili až po jedné hodině - a moc se nám nechtělo :-):Druhá kočičí výstavka

Do konce března jste si mohli v dětském oddělení prohlížet druhou výstavu "kočičích" kreseb, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci se sdružením Kočka mezi lidmi. Autory byly tentokrát děti ze 7. a 89. mateřské školky, které také vystoupily na slavnostním zahájení 8. března 2004:

Internet ležící, spící

Rok se s rokem sešel a je za námi Březen - měsíc internetu (2004). Co na vás v březnu v knihovně čekalo? Každý čtvrtek jste mohli surfovat po internetu půl hodiny zadarmo. Naučili jsme vás pracovat s internetem a posílat e-maily. Ukázali jsme vám, jak oskenovat obrázek nebo fotografii a potom ho odeslat e-mailem. Mohli jste vyzkoušet své znalosti o internetu v soutěži a hned dostat dáreček u výpůjčního pultu.Kočka - můj kamarád

Ve spolupráci se sdružením Kočka mezi lidmi, které v Plzni pomáhá opuštěným a toulavým kočičkám, jsme pro vás v knihovně připravili výstavu "kočičích" kreseb. Autory byly děti z 28. ZŠ, které také vystoupily na slavnostním zahájení 18. listopadu 2003:Týden knihoven 2003

Začátkem října (6.-12.10. 2003) proběhla pro knihovny veledůležitá celorepubliková akce - Týden knihoven. Připravily jsme pro vás anketu, hry a soutěže. V pondělí 6. října proběhla Provázkiáda - celkem jste nám v Doubravce navázali 178 provázků a provaz dosáhl až před obchodní dům Centrum! V celé Knihovně města Plzně čtenáři navázali 1 188 provázků, v České republice 12 599 provázků, což tvoří provaz delší než 6 kilometrů! Zapojili jsme se také do Velkého říjnového společného čtení (VŘSČ) - celé dopoledne i část odpoledne jsme společně nepřetržitě četli, předčítat nám přišel herec Lukáš Langmajer a pan místostarosta ÚMO 4 Hynek Brom. Ve čtvrtek 9. října jste mohli hádat, za jaké literární postavy jsou převlečené knihovnice, které vás obsluhují, a celý týden v knihovně pátrat po stopách Erbenovy Kytice.V pátek 28. března 2003 jsme prvně nocovali s Andersenem

Co to znamená? Ve sto padesáti knihovnách, z toho šesti slovenských a čtyřech polských, tráví děti z pátku 28. na sobotu 29. března dobrodružnou noc plnou her, soutěží, pohádek, čtení, malování ... a prostřednictvím internetu si povídají s "nespícími" kamarády v knihovnách po celé republice.
A co vás mohlo potkat u nás? Etapová soutěž, povídání s "Eliškou" Andreou Černou, hraní pohádky, malování plakátů do soutěže "Fenomén internet", čtení, poslouchání pohádek, chatování, brouzdání po internetu ... Nejupovídanější pusy (viď, Terezko :-) umlkly, když už venku zpívali ptáci ... T:Poslední úpravy 24. 01. 2018

Kontakty:

Masarykova 75 (Centrum)
312 00 Plzeň
378 038 255, 378 038 256
doubravka@plzen.eu

Rychlé odkazy:

Jak se stát čtenářem
Knihovní řád
Ceník

Otevírací doba:

Po - Čt: 9 - 18 hod.
Pá: 9 - 13 hod.
QR kód: OK Doubravka - kontakty