logo Knihovny města Plzně
Obvodní knihovna Doubravka
Dneska je pondělí 11.12.2017
a knihovna má  otevřeno od 9 do 18 hodin.
free Wi-fi zóna Facebook fotogalerie videa prezentace Geocaching Instagram Foursquare KMP na Wikipedii

Akce

Všechny nabízené programy jsou zdarma!
Chcete být o našich aktivitách pravidelně infomováni?
Zaregistrujte se!

Čeká nás:

Safer Internet Day


Březen - měsíc čtenářůUž bylo:

Den pro dětskou knihu (2. prosince 2017)

Další ročník již tradiční předvánoční akce, kde se skloubí atmosféra Vánoc s prostředím knihovny. Děti si mohly užít vánoční kreativní dílničky, čtení pohádky, vystoupení dětského sboru nebo zdobení stromečku. Ani letos nechyběl Knihotoč – dones dětskou knihu a odnes si jinou a zimní fotokoutek.
BOoK! Con (16. listopadu 2017)

Večer pro všechny příznivce sci-fi a fantasy - mohli jste si užít deskovky, povídání o záhadách A. C. Clarka, BrainBox turnaj i tematický knižní bazar.


Halloween (31. října 2017)

Knihovna se opět proměnila ve strašidelnou stezku, po které budou děti provázet čarodějky, upíři a další děsivé bytosti - kdo se nezalekl a splnil všechny úkoly, toho čekala sladká odměna. ;-).
Týden knihoven 2017 (2. - 10. října 2017)

V Týdnu knihoven 2017 si všechny šikovné děti mohly vyrobit bláznivý obal na knížku v naší Artedílně, vyzkoušet si, co obnáší práce knihovníka, nebo si vypůjčit nový tematický kufřík. Ty větší čekalo zajímavé povídání s českou nakladatelskou legendou, redaktorem, překladatelem a znalcem sci-fi Ivo Železným. Pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami jsme připravili novou službu - lekotéku.


Narozeninová oslava (úterý 26. září 2017)

V úterý 26. září 2017 jste s námi mohli oslavit 25. výročí knihovny v Obchodním domě Centrum. Připravili jsme hry pro děti, fotokoutek, malování na obličej a čtenářské placky. Děkujeme panu starostovi za úvodní přípitek a paní ředitelce knihovny za nakrájení dortu! :-)
A to není všechno! Celý týden brázdila "doubravecké vody" knižní hlídka a koho přistila při čtení, toho patřičně odměnila! :-)
A to není všechno! Celý týden probíhal velký výprodej vyřazených knih - kousek za 5 Kč.


Noc BEZ Andersena (12. května 2017)

Již podruhé měli i dospělí možnost přespat v knihovně. :-) Na programu byla detektivní úniková hra, čtení, společenské hry a hlavně přespání na netradičním místě!


Literární hrátky (20. dubna 2017)

Hrátky s recykliteraturou a blackout poetry pro vás tentokrát v knihovně připravil Skautský institut v Plzni: fotky na Facebooku.


Doubravecké jarobraní (13. dubna 2017)

V obchodním domě Centrum se vítal příchod jara a knihovna byla při tom! Děti si mohly vyzkoušet svou šikovnost v jarních soutěžích nebo se vybarvit velikonoční omalovánku.


Noc s Andersenem (31. 3. 2017)

Celý večer probíhal na motivy příběhů Čtyřlístku. Večerní program zahájil pan starosta ÚMO Plzeň 4, který dětem přečetl kapitolku z knížky. Pak si všichni malí nocležníci vyrobili „čtyřlístkové“ záložky a placky, aby byli řádně označeni a mohla začít celovečerní hra. Naše bezpečnostní kamera totiž zaznamenala, jak škůdce Zádrhel krade Čtyřlístku stroj času! Na nás teď bylo najít správný klíč a zachránit svět před zkázou. Pátrání hodné Dana Browna se podařilo úspěšně dokončit úplně na poslední chvíli a stroj času byl nalezen. Pro zachránce světa pak přichystal Čtyřlístek sladkou odměnu. Ještě zbylo trochu času vyrobit si ozdoby z nažehlovacích korálků, zahrát si na tichou poštu a za poslechu pohádky byl pomalu čas chystat se do spacáků :-)
Čtení s babičkou (28. 3. 2017)

Předškoláčci z 50. MŠ si mohli poslechnout pohádku a popovídat si s babičkou o časech, kdy děti neměly ani televizi, ani počítač a knížka pro ně byla vzácností - k Březnu - měsíci čtenářů 2017.


Artedílna (16. 2. 2017)

Šikovné děti si mohly v knihovně vyrobit čtenářský zápisníček - v rámci Března - měsíce čtenářů 2017.


Safer Internet Day - Den bezpečnějšího internetu (7. 2. 2017)

Letos s podtitulem "Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké". Pro žáky šestých tříd jsme připravili lekce informační výchovy "Učte se být on-line", které se zaměřují na důvěryhodnost dat na internetu, ochranu soukromí, předcházení kyberšikaně a ohleduplné chování k ostatním uživatelům sítě. Všichni dětští návštěvníci knihovny můžou po celý únor vyzkoušet své znalosti ve vědomostní soutěži, informace získáte také z připravených knížek o bezpečném internetu z naší tematické výstavky.

logo SID

Poslední úpravy 08. 12. 2017

Může vás tu potkat :-):

Den trpaslíků (21. 6.)


Hobbit Day (22. 9.)


Halloween

Oslavujeme na konci října. Děti místo knihovnic uvítají čarodějky, které je provedou strašidelnou stezkou plnou úkolů – kdo se nezalekne a všechny splní, toho čeká sladká odměna. Kostýmy vítány ;-).


Kontakty:

Masarykova 75 (Centrum)
312 00 Plzeň
378 038 255, 378 038 256
doubravka@plzen.eu

Rychlé odkazy:

Jak se stát čtenářem
Knihovní řád
Ceník

Otevírací doba:

Po - Čt: 9 - 18 hod.
Pá: 9 - 13 hod.
QR kód: OK Doubravka - kontakty

WebZdarma.cz