logo Knihovny města Plzně
Obvodní knihovna Doubravka
Dneska je pátek 20.04.2018
a knihovna má  otevřeno od 9 do 13 hodin.
free Wi-fi zóna Facebook fotogalerie videa prezentace Geocaching Instagram Foursquare KMP na Wikipedii

Akce

Všechny nabízené programy jsou zdarma!
Chcete být o našich aktivitách pravidelně infomováni?
Zaregistrujte se!

Čeká nás:

Mateřský klub s Denisou Kolaříkovou (5. a 19. dubna od 10 hodin)

Maminky z Plzně a okolí, srdečně vás zveme i s vašimi ratolestmi na další setkání nového mateřského klubu v Plzni na Doubravce. Pojďme se seznámit, podpořit, sdílet mateřské i nemateřské zkušenosti a zažít tak neopakovatelné inspirativní dopoledne. Těší se na vás maminka Denisa Kolaříková alias Endis.
Rezervace nutná. Telefon: 733 746 599, mail: doubravka@totemplzen.cz. (ve spolupráci s Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM, z.s.)


Dubnové akce s Totemem

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. rozšířilo svou činnost i do doubraveckého obvodu a spousta jejich zajímavých aktivit proběhne i u nás v knihovně. V dubnu se u nás v knihovně můžete těšit na Mateřský klub (5. 4., 19. 4. 2018 | 10:00–12:00), Kreativní dílny - Košíčky pletené z papíru (10. 4. 2018 | 9:00–12:00) a Malované tašky (17. 4. 2018 | 9:00–12:00) a samozřejmě TOTEMové povídání a rezervace na květnové aktivity na Doubravce (20. 4. 2018 | 9:00–12:00 a 24. 4. 2018 | 14:00–18:00).
Nezapomeňte se včas zaregistrovat na telefonu: 733 746 599 nebo mailu doubravka@totemplzen.cz.
Dubnové akce s Totemem - plakátekUž bylo:

Kde končí svět? 2018 (12. dubna 2018)

Šikovné děti z 22. ZŠ se zapojily do celostátní soutěže Kde končí svět - Já jsem tvůj člověk, která probíhá jako součást projektu Klubu dětských knihoven SKIP. Ty nejlepší jsme ocenili a všechny pěkné obrázky zvířátek jsou vystavené v knihovně :-)!


Noc s Andersenem (23. března 2018)

Celý večer probíhal na motivy příběhů pejska a kočičky Josefa Čapka. Večerní program už tradičně zahájil pan starosta ÚMO Plzeň 4, který dětem přečetl pohádku O panence, která tence plakala. Pak si všichni malí nocležníci vyrobili ouška, aby byli správnými kočičkami a pejsky :-) a mohla začít celovečerní hra. Bylo třeba nasbírat dost peněz, aby bylo zač nakoupit ingredience na pravý pejskokočičkový dort. A nebylo to nic jednoduchého – děti musely pomoci zvířátkům s mytím podlahy, psaním psaní, hraním divadla i zašitím pejskových roztržených kalhot. V koloniálu „U Madly“ se pak snažili nakoupit všechno, co do dortu patří. Ale ouha – mezi přísady se připletlo i něco, do tam podle knížky nepatřilo, a první pokus o upečení skončil výbuchem! Teprve napodruhé všechno dobře dopadlo a sladká odměna byla na světě. Po svačince ještě zbylo trochu času ozdobit si kočičkové a pejskové přívěsky a byl pomalu čas chystat se do spacáků :-).Artedílna - jarní záložky (15. března 2018)

Kreativní děti si u nás mohly vyrobit veselou jarní záložku z živých květin. To by bylo, abychom to sluníčko nepřilákali :-)!


Mateřský klub s Denisou Kolaříkovou (8. a 22. března 2016)

Setkání nově vznikajícího mateřského klubu v Plzni na Doubravce s Denisou Kolaříkovou alias Endis. Poprvé si maminky malovaly na tašky a k MDŽ si každá odnesla origami-květinku, podruhé tvořily velikonoční přáníčka. Jsou to moc příjemná dopoledne :-). (ve spolupráci s Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM, z.s.)


Teenage NOC s literaturou (1. března 2018)

Čtení nejen pro teenagerovskou veřejnost na netradičních místech Doubravky - událost na Facebooku. Úžasný nápad a úžasný večer!
Sedm skvělých literárních ukázek, sedm zkušených čtenářů a sedm zajímavých míst... u nás vám četl Lumír Olšovský z knížky R.J. Palaciové (Ne)obyčejný kluk.


Valentýnské dvojice

Víte, že jsou knihy zpracované jako komiks? Nebo načtené jako audiokniha na CD? A podle některých byly natočeny filmy nebo vytvořeny deskové hry? Ne? Tak pro vás jsme zde měli po celý únor valentýnské dvojice (kniha + CD, kniha + komiks, kniha + film, kniha + desková hra)! (A pro fajnšmekry bylo připraveno i několik trojic :-).)
Valentýnské dvojice


Totem na Doubravce (27. února 2018)

Na Doubravce svou činnost představilo Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s. a dvě aktivity proběhly i v naší knihovně:
Trénování paměti: pokud si chceme udržet dobrou paměť, je potřeba ji pravidelně procvičovat. Čas od času svůj mozek trochu "rozhýbat". Kurzy trénování paměti jsou o setkávání lidí, o vědomém namáhání mozkových závitů, které se děje přirozenou a zábavnou formou, bez soutěžení a bez známkování. Ukázkovou hodinu pro vás připravila Marie Blažková.
Proč se v Plzni říká… přemýšleli jste někdy o tom, proč se v Plzni říká například Na Jíkalce, U Jána, U Zvonu atd.? Zajímavou přednášku o původu a historii pojmenování známých i méně známých míst v Plzni pro vás připravila Mgr. Věra Špirková, Ph.D.


Safer Internet Day (6. února 2018)

Letos s podtitulem "Tvořte, připojte se a sdílejte s respektem: Lepší internet začíná u každého z vás!".
Pro žáky šestých tříd jsme připravili lekce informační výchovy "Učte se být on-line", které se zaměřují na důvěryhodnost dat na internetu, ochranu soukromí, předcházení kyberšikaně a ohleduplné chování k ostatním uživatelům sítě. Všichni dětští návštěvníci knihovny můžou po celý únor vyzkoušet své znalosti ve vědomostní soutěži, informace získají uživatelé také z knížek o bezpečném internetu z naší tematické výstavky.

Safer Internet Day - logo

Den pro dětskou knihu (2. prosince 2017)

Další ročník již tradiční předvánoční akce, kde se skloubí atmosféra Vánoc s prostředím knihovny. Děti si mohly užít vánoční kreativní dílničky, čtení pohádky, vystoupení dětského sboru nebo zdobení stromečku. Ani letos nechyběl Knihotoč – dones dětskou knihu a odnes si jinou a zimní fotokoutek.
BOoK! Con (16. listopadu 2017)

Večer pro všechny příznivce sci-fi a fantasy - mohli jste si užít deskovky, povídání o záhadách A. C. Clarka, BrainBox turnaj i tematický knižní bazar.


Halloween (31. října 2017)

Knihovna se opět proměnila ve strašidelnou stezku, po které budou děti provázet čarodějky, upíři a další děsivé bytosti - kdo se nezalekl a splnil všechny úkoly, toho čekala sladká odměna. ;-).
Týden knihoven 2017 (2. - 10. října 2017)

V Týdnu knihoven 2017 si všechny šikovné děti mohly vyrobit bláznivý obal na knížku v naší Artedílně, vyzkoušet si, co obnáší práce knihovníka, nebo si vypůjčit nový tematický kufřík. Ty větší čekalo zajímavé povídání s českou nakladatelskou legendou, redaktorem, překladatelem a znalcem sci-fi Ivo Železným. Pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami jsme připravili novou službu - lekotéku.


Narozeninová oslava (úterý 26. září 2017)

V úterý 26. září 2017 jste s námi mohli oslavit 25. výročí knihovny v Obchodním domě Centrum. Připravili jsme hry pro děti, fotokoutek, malování na obličej a čtenářské placky. Děkujeme panu starostovi za úvodní přípitek a paní ředitelce knihovny za nakrájení dortu! :-)
A to není všechno! Celý týden brázdila "doubravecké vody" knižní hlídka a koho přistila při čtení, toho patřičně odměnila! :-)
A to není všechno! Celý týden probíhal velký výprodej vyřazených knih - kousek za 5 Kč.


Noc BEZ Andersena (12. května 2017)

Již podruhé měli i dospělí možnost přespat v knihovně. :-) Na programu byla detektivní úniková hra, čtení, společenské hry a hlavně přespání na netradičním místě!


Literární hrátky (20. dubna 2017)

Hrátky s recykliteraturou a blackout poetry pro vás tentokrát v knihovně připravil Skautský institut v Plzni: fotky na Facebooku.


Doubravecké jarobraní (13. dubna 2017)

V obchodním domě Centrum se vítal příchod jara a knihovna byla při tom! Děti si mohly vyzkoušet svou šikovnost v jarních soutěžích nebo se vybarvit velikonoční omalovánku.


Noc s Andersenem (31. 3. 2017)

Celý večer probíhal na motivy příběhů Čtyřlístku. Večerní program zahájil pan starosta ÚMO Plzeň 4, který dětem přečetl kapitolku z knížky. Pak si všichni malí nocležníci vyrobili „čtyřlístkové“ záložky a placky, aby byli řádně označeni a mohla začít celovečerní hra. Naše bezpečnostní kamera totiž zaznamenala, jak škůdce Zádrhel krade Čtyřlístku stroj času! Na nás teď bylo najít správný klíč a zachránit svět před zkázou. Pátrání hodné Dana Browna se podařilo úspěšně dokončit úplně na poslední chvíli a stroj času byl nalezen. Pro zachránce světa pak přichystal Čtyřlístek sladkou odměnu. Ještě zbylo trochu času vyrobit si ozdoby z nažehlovacích korálků, zahrát si na tichou poštu a za poslechu pohádky byl pomalu čas chystat se do spacáků :-)
Čtení s babičkou (28. 3. 2017)

Předškoláčci z 50. MŠ si mohli poslechnout pohádku a popovídat si s babičkou o časech, kdy děti neměly ani televizi, ani počítač a knížka pro ně byla vzácností - k Březnu - měsíci čtenářů 2017.


Poslední úpravy 18. 04. 2018

Může vás tu potkat :-):

Den trpaslíků (21. 6.)


Hobbit Day (22. 9.)


Halloween

Oslavujeme na konci října. Děti místo knihovnic uvítají čarodějky, které je provedou strašidelnou stezkou plnou úkolů – kdo se nezalekne a všechny splní, toho čeká sladká odměna. Kostýmy vítány ;-).


Kontakty:

Masarykova 75 (Centrum)
312 00 Plzeň
378 038 255, 378 038 256
doubravka@plzen.eu

Rychlé odkazy:

Jak se stát čtenářem
Knihovní řád
Ceník

Otevírací doba:

Po - Čt: 9 - 18 hod.
Pá: 9 - 13 hod.
QR kód: OK Doubravka - kontakty

WebZdarma.cz